آیا یادگیری موسیقی ، در هوش کودک موثر است؟  

اموزش موسیقی در کودک

 

، بسیاری از مطالعات تلاش کرده اند ارتباطی را بین یادگیری یک آلت موسیقی و هوش برقرار کنند. در مطالعات انجام شده دیده شده که افراد 6 ساله ای که طی 9 ماه  پیانو تمرین کرده اند نسبت به کسانی که موسیقی را به صورت تئوری آموخته اند هوش بالاتری داشته اند.

 

کودکانی که به یادگیری موسیقی می پردازند و عملکرد بهتری دارند ، پردازش شنیداری بهتری خواهند داشت این نتایج از بررسی اسکن این کودکان بدست امده است و یکی از دلایلی که موسیقی دانان بزرگتر در اینده به نواختن موسیقی ادامه خواهند داد همین عملکرد خوب شنیداری شان است .

 

مهارتهای پردازش شنیداری برای توسعه زبان بسیار مهم هستند،این مهارت می تواند باعث تسهیل مهارتهای زبانی شده و همچنین افزایش توجه و تمرکز در کلاس درس را برای کودکان ایجاد کند .

 

به نظر می رسد اموزش موسیقی در سال های اولیه کودکی یکی از گام های ضروری در جهت رشد آنها می باشد.اکثر موسیقی دانان خوب می توانند از طریق مهارت شنیدن ، بین صداها تمایز قائل شوند و هر نتی را از میان دیگر نت ها شناخته و بنوازند علاوه بر مهارت شنیداری که پیدا می کنند بلکه بین شنیدن و حرکت عضلاتشان نیز هماهنگی ایجاد می کنند و باعث تقویت هماهنگی چشم و دست و گوش آنها میشود .

 

به همین دلیل به کودکانی که دچار مشکلات در تمرکز و توجه هستند پیشنهاد میشود تا یک موسیقی را فرا گیرند.

 

 

 

منبع :

psychologytoday

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *