آیا می دانید که شکل دهی روابط در بزرگسالی به چه چیزی بستگی دارد؟

 

چگونه پیوند دلبستگی در کودکی ، روابط بزرگسالی را شکل می دهد؟

نویسنده: جین سگال

 

دلبستگی به مادر

پیوند دلبستگی اصطلاحی است برای نخستین رابطه عاشقانه با…

این پیوند دلبستگی مادر-فرزند ذهنیت نوزاد را شکل می دهد و عمیقا بر اعتماد به نفس، انتظارات از دیگران و توانایی برای جذب و حفظ روابط موفقیت آمیز در بزرگسالی تاثیر می گذار، با یادگیری درباره دلبستگی می توانید روابط سالم تر و رضایت بخش تری برقرار کنید و تعامل موثرتری با دیگران داشته باشید.

دلبستگی عاطفی که بین شما و مراقبتان شکل می گیرد ، نخستین رابطه تعاملی زندگی شما بوده است و بر تعامل غیر کلامی وابسته است. پیوندی که شما برقرار می کنید تعیین کننده این خواهد بود که در طول زندگی چگونه با دیگران رابطه خواهید داشت زیرا این پیوند پایه های تعامل کلامی و غیرکلامی را در روابط آینده شما بنا می کند.

 

پیوند دلبستگی چیست؟

درباره دلبستگی ایمن و ناایمن بدانیم.

پژوهش ها نشان می دهند که تعاملات نوزاد یا بزرگسال که موفقیت آمیز است (دلبستگی ایمن)، زمانی است که مادر و نوزاد ، هر دو می توانند احساسات و عواطف یکدیگر را درک کنند. به عبارت دیگر ، یک نوزاد زمانی که مادرش به گریه های او پاسخ می دهد و نیازهای متغیر او را به درستی تعبیر می کند، احساس امنیت و آرامش می کند.

 

پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که روابط موفق در بزرگسالی وابسته به توانایی در چند حوزه است:

– مدیریت استرس

– ارتباط داشتن با احساسات

– استفاده از زبان بدن در ارتباطات

– شوخ طبعی

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - آیا می دانید که شکل دهی روابط در بزرگسالی به چه چیزی بستگی دارد؟

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: