آیا می دانید میزان اضطراب زنان دو برابر مردان است؟

اضطراب در خانم ها

تحقیقاتی در زمینه مقایسه میزان اضطراب زنان و مردان در دانشگاه کمبریج انجام شد. این تحقیق نشان داد که میزان اضطراب در خانم ها، افراد زیر 35 سال و افراد دارای مشکلات جسمی بیشتر تحت تاثیر اضطراب قرار می گیرند. محققان برآورد کردند که 4 نفر از هر 100 نفر مبتلا به اضطراب می باشند.

بررسی 48 مورد منتشر شده نشان می دهد که تعیین میزان این مشکل در دیگر افراد به تحقیقات بیشتری احتیاج دارد. مطالب منتشر شده در مجله مغز و رفتار نشان داد که بیش از 60 میلیون انسان در سراسر اروپا سالانه تحت تاثیر اختلالات اضطراب هستند.

تصور می شود که شمال امریکا با آمار 8 نفر از هر 100 نفر دارای بیشترین میزان اختلالات اضطراب می باشد و شرق آسیا کمترین میزان اختلال اضطراب را داراست (3 نفر از هر 100 نفر).

گرچه میزان افرادی که از اضطراب رنج می برند، بین سال های 1990 و 2010 نسبتا ثابت ماند، اما محققان می گویند این مسئله مانند مشکلات دیگر نظیر افسردگی زیاد مورد بررسی قرار نگرفته است.

[divider]

اضطراب ناتوان کننده

اولیویا رمس، مسئول گروه بهداشت عمومی و مراقبت های اولیه در دانشگاه کمبریج می گوید اختلالات اضطرابی گاهی باعث بروز مشکلات بسیار بزرگی در زندگی می شوند.

تمرکز زیادی بر روی افسردگی شده است – که بسیار مهم می باشد – اما اضطراب نیز به همان اندازه مهم و ناتوان کننده است. اضطراب باعث بروز بیماری ها و اختلالات روانی دیگری می شود و خطر اقدام به خودکشی را نیز افزایش می دهد. بنابراین برای مراکز درمانی بسیار مهم است که میزان شیوع این مشکل و افراد در معرض خطر را بررسی و تعیین کنند.

[divider]

اختلال اضطراب چیست؟

احساس نگرانی، ترس و ناراحتی که مدت طولانی ماندگار است و بر روی زندگی روزانه فرد تاثیر می گذارد، اختلال اضطراب نامیده می شود.

برخی احساسات جسمی، مانند بالا رفتن فشار خون، حالت تهوع و اختلال در خواب علائم رایج این اختلال می باشند.

[divider]

تفاوت بین اختلال اضطراب و حمله هراس

در سطح جهان مشخص شده است که زنان دو برابر مردان دچار اضطراب می شوند. متخصصان معتقدند که علت این امر به خاطر اختلالات هورمونی است یا به این دلیل است که زنان به طور کل بیشتر مستعد ابتلا به اضطراب هستند. دلیل دیگر این است که خانم ها بیشتر نقش مراقبت کننده را نسبت به اطرافیان خود دارند.

تحقیقات دیگری نشان داد که افرادی که دارای شرایط جسمی مزمن هستند دو برابر دیگران در معرض خطر ابتلا به اختلال اضطراب می باشند. به عنوان مثال 32 درصد افراد مبتلا به MS و 15 تا 23 درصد بیماران سرطانی تحت تاثیر این اختلال می باشند.

بررسی ها نشان داده اند که در مورد برخی جمعیت ها و جوامع، مانند مردم بومی برخی فرهنگ ها، مصرف کنندگان مواد مخدر، کارگران جنسی، همجنس گرایان و یا دو جنسگرایان، داده ای مربوط به اختلال اضطراب وجود ندارد.

زنان باردار نیز قبل و بلافاصله پس از تولد نوزاد خود، در معرض ابتلا به اختلال وسواس فکری عملی (OCD) هستند.

[divider]

چگونگی مقابله با اضطراب

قبل از اینکه هر گونه درمانی را در این زمینه آغاز کنید، ابتدا در مورد گزینه های درمانی مناسب با پزشک خود مشورت کنید. در این زمینه کتاب ها و وب سایت هایی وجود دارند که چگونگی مدیریت اضطراب را آموزش می دهند.

به علاوه پزشک به شما توصیه خواهد کرد که از مصرف زیاد کافئین و الکل اجتناب کرده و سیگار را ترک کنید. ورزش منظم نیز به ایجاد آرامش در شما تاثیر زیادی دارد.

روش های درمانی دیگری که در این زمینه استفاده می شوند، عبارتند از درمان شناختی رفتاری و تمرکز حواس،بیوفیدبک و مصرف دارو نیز در این موقع توصیه می شود.

تحقیقات انجام شده و داده های موجود نشان داده اند که اضطراب یکی از شایع ترین مشکلات مربوط به سلامت روانی در انگلستان است. در زمان بروز اضطراب بلافاصله به پزشک مراجعه کنید و در این مورد خجالت نکشید.

ارائه خدمات دارویی و غیر دارویی از جمله نوروفیدبک و بیوفیدبک در شعبه کرج

منبع:

http://www.bbc.com/news/health-36444404

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

جهت کسب نوبت ویزیت در شعبه کرج اینجا را کلیک کنید

گروه پزشکان جایروس


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *