آیا می توان همراه با مصرف دارو از نوروفیدبک هم استفاده کرد؟

آیا می توان همراه با مصرف دارو از نوروفیدبک هم استفاده کرد؟

 

اغلب مراجعینی که به ما جهت درمان غیردارویی و مخصوصا نوروفیدبک مراجعه میکنند میپرسند که آیا میشود همراه با مصرف دارو از نوروفیدبک هم استفاده کرد؟

به طور معمول، بیش از نیمی از افرادی که نوروفیدبک را شروع  میکنند دارو مصرف می کنند .

برخی درمانگران درابتدای جلسات درمانی با نوروفیدبک برای تنظیم بهتر ترجیح میدهند که مراجع ، مصرف دارو را کاهش ویا قطع کند تا روند بهبودی وعملکرد مغز را بتوانند به درستی بررسی کنند. حدود 150 نفر از متخصصان بالینی سلامت و مراقبت های بهداشتی گزارش داده اند که حدود 50% از افرادی که از نوروفیدبک استفاده میکردند بعد از پایان جلسات ، مصرف دار کاهش و یا کامل قطع شده است.

به عنوان مثال: یک خانم 42 ساله  که نوروفیدبک  را کرده بود توانست داروهایی را که برای مدت 5 سال برای درمان افسردگی خود مصرف میکرد با صلاحدید پزشکش کاهش دهد و با  بهبود خلق و خوی نیز همراه بود.البته گزاش شده است که برای تثبیت علائم با روش نوروفیدبک بهتراست ماهی یکبار نیز انجام شود.

هیچ راهی برای پیش بینی تغییرات دوز دارو وجود ندارد. نظریه ای  در مورد کاهش دوز دارو وجود دارد  ، براساس این نظریه مصرف دارو با همان دوز کمک به بهبود و عملکرد بیشتر دردرمان با نوروفیدبک نیز میشود وممکن است که کاهش دارو نیاز نباشد و میتواند برای رسیدن به پاسخ بهتر و تثبیت کمک کننده باشد .

اما در برخی نظریه های دیگر گفته میشود که ممکن است دارو برای هر مراجع موثر نباشد و به نظر می رسد برای برخی بهتراست کاهش یابد و یا تحت نظر پزشک متخصص قطع شود.

 

اما به طور کل من با نظریه دوم موافق هستم و به اکثر مراجعین پیشنهاد میکنم روزی که برای انجام نوروفیدبک به مرکز مراجعه می کنند بهتراست از مصرف دارو خودداری کنند اما شرایط خاصی هم وجود دارد که به مراجع میگوئیم داروی نوبت اول روزانه اش را میل کند.

 

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

 

ارائه خدمات تخصصی نوروفیدبک در کلیه شعبات تهران وکرج و دیگر شهرهای ایران 

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *