آیا فیبرومیالژیا بهتر می شود؟

فیبرومیالژیا

بسیاری از افراد مبتلا به فیبرومیالژیا می یابند که علائم و کیفیت زندگی شان با درمان و ایجاد تغییرات در شیوه زندگی بهبود قابل ملاحظه ای می یابد. در حالی که فیبرومیالژی یک بیماری مزمن است، اما به مفاصل، عضلات، یا اندام های داخلی آسیب نمی زند.

استرس و فیبرومیالژیا

به نظر می رسد استرس یکی از رایج ترین عوامل فیبرومیالژیا میباشد. در حالی که حذف استرس از زندگی غیر ممکن است ، می توان سعی کرد که استرس را کاهش داد. با کشف شرایط استرس زای زندگی خود و پیدا کردن راه هایی برای کاهش استرس ،علائم بیماری را کاهش دهید. یوگا، مدیتیشن و سایر تکنیک های تمدد اعصاب در این مسیر به شما کمک فراوانی می کند.

درد کمتر، انرژی بیشتر

فیبرومیالژیا با درد عضلانی، خستگی بی امان، اختلال خواب و احساس افسردگی ، تشخیص داده می شود. اگر شما می خواهید امروز و هر روز، احساس بهتری داشته باشید،  با ایجاد تغییراتی ساده در ورزش ، شما می توانید انرژی خود را افزایش دهید و درد و سفتی را کاهش  دهید .قبل از شروع یک برنامه ورزشی با پزشک خود مشورت کنید.

گرم کردن بدن

برای جلوگیری از آسیب، قبل از ورزش شروع به گرم کردن حیاتی است.گرم کردن باید با چرخش های ملایم شروع شود، این حرکات از انگشتان شما شروع میشود. انجام حرکات آرام و دایره ای شکل را (در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت) در تمام مفاصل ،از انگشتان پا، مچ پا، زانو و پاها به باسن، تنه، گردن، شانه، آرنج، مچ دست، انگشتان و پنجه حرکت دهید .هرگز این چرخش را در نقطه درد انجام ندهید.

کشش بیشتر، درد کمتر

کشش سرعت گردش خون را به عضلات و مفاصل افزایش می دهد و درد افراد مبتلا به فیبرومیالژیا را بهبود می بخشد. کشش مفاصل ، مواد مغذی و اکسیژن بیشتری را به عضلات می فرستد.

منبع:

www.webmd.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *