آیا دیابت تیپ 2 قابل برگشت به وضعیت نرمال است ؟

ورزش

 

بازگشت روند دیابت تیپ 2 با ورزش و رژیم غذایی سالم؛ بنظر می‌رسد این جمله برای صحت داشتن زیادی خوب است.

با اینکه برخی تغییرات مشخص در سبک زندگی کلید کنترل دیابت هستند، اینکه شما بتوانید وضعیت را به مشابه زمانی که دیابت نداشته‌اید تغییر دهید، موضوع متفاوتی است. این موضوع به مدت زمان شروع دیابت، شدت آن و ژن‌های شما بستگی دارد.واژه بازگشت وقتی بکار میرود که فرد بتواند دارو را قطع کند، البته هنوز باید به تغییرات سبک زندگی پایبند باشد.

 

از دست دادن وزن اضافی و پایدار ماندن در این وضعیت به کنترل قند کمک می‌کند. در برخی افراد رسیدن به وزن سالم‌تر به معنی کاهش درمان دارویی و در موارد کمتری به معنی عدم ضرورت درمان دارویی است.

 

کاهش 5% تا 10% وزن بدن و ورزش‌های هوازی به مدت 150 دقیقه در هفته به کاهش یا توقف روند دیابت تیپ 2 کمک می‌کند.

 

دیابت نوع 2

 

در یک مطالعه، افراد با دیابت نوع 2، به مدت 175 دقیقه در هفته ورزش کردند و کالری دریافتی به 1200-1800 کیلوکالری در روز محدود شد و تحت مشاوره و آموزش هفتگی روند تغییرات سبک زندگی قرار گرفتند.

 

در طی 1 سال، حدود 15% این افراد توانستند دارو را کنار بگذارند و قند خونشان از محدوده دیابت خارج شد و در وضعیت پیش دیابت قرار گرفت.

 

بهترین نتایج در کسانی که بیشترین کاهش وزن را داشتند، کسانی که دیابت خفیف‌تری داشته‌اند یا اخیرا دیابت در آنها تشخیص  داده شده بود، دیده شد.

 

وزن و تغییرات سبک زندگی تنها فاکتورهای دخیل نیستند. ژن‌ها نیز در بروز دیابت نوع 2 تاثیر دارند. برخی افراد لاغر هم دچار دیابت میشوند. اما همچنان به یاد داشته باشید که وزن و سبک زندگی چیزهایی هستند که شما میتوانید در آن تغییر ایجاد کنید و در سلامت کلی شما نیز موثرند.

دکتر سارا قربانپور

  • دکتر سارا قربانپور
  • متخصص طب داخلی و دوره فوق تخصصی متابولیسم و غدد

 

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x