آیا خواب و درد با یکدیگر در ارتباط هستند؟

خواب و درد0

آیا درد مانع خوابیدن شما در هنگام شب می شود؟ در این مقاله به تعامل بین خواب و درد و معنای آن پی خواهید برد.

اگر تاکنون به خاطر کمر درد یا هر درد دیگری نتوانسته اید راحت بخوابید، بهتر است بدانید که این مسئله مشکل شما تنها نیست. ارتباط بین درد و خواب یک رابطه حقیقی است و پی بردن به چگونگی عملکرد آنها موثر خواهد بود. در ادامه به تعامل بین استراحت و درد و آنچه شما می توانید برای داشتن یک خواب بهتر انجام دهید، می پردازیم.

ارتباط بین خواب و درد

خواب یک مقوله مهم و پیچیده است که علم به تازگی به شناخت آن پرداخته است و یافته های اخیر اطلاعاتی در مورد زمان خواب و خاموش شدن چراغ ها ارائه می دهند.

دانشمندان دریافته اند که زمانی که ما در حال استراحت هستیم، اندام و سیستم های حیاتی ما کاملا فعال می شوند. مغز ما خاطرات را تثبیت کرده و اطلاعات غیر مفید را که در طول روز وارد مغز شده اند، پاک می کند؛ اندام بدن ترمیم شده و سطوح سلولی جدیدی ایجاد می شوند.

تحقیقات انجام شده در دهه اخیر نشان داده که خواب بر روی هر چیزی، از جمله سیستم ایمنی، وزن، خلق و خو و حتی یادگیری تاثیر می گذارد. تصور می شود بسیاری از این فرایندها به طور مستقیم با خواب کار می کنند، به این معنا که چگونگی و کیفیت آنها تحت تاثیر کیفیت و میزان خواب و استراحت است.

نظر سنجی سازمان ملی خواب دریافت که دو سوم افراد مبتلا به دردهای مزمن دچار مشکلات خواب نیز می شوند. درد حاد هم می تواند بر روی خواب تاثیر بگذارد، از جمله درد ناشی از بهبودی جراحی و یا آسیب دیدگی.

در مورد رابطه بین درد و خواب، مدیر مرکز اختلالات خواب، دیوید نیومیر، می گوید: درد مزمن در بین افرادی که کمتر می خوابند، بسیار شایع تر است که در واقع مربوط به نوعی چرخه معیوب می شود.

در ادامه :احساس درد خوابیدن را سخت تر می کند


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *