سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آیا خواب و درد با یکدیگر در ارتباط هستند؟

خواب و درد0

آیا درد مانع خوابیدن شما در هنگام شب می شود؟ در این مقاله به تعامل بین خواب و درد و معنای آن پی خواهید برد.

اگر تاکنون به خاطر کمر درد یا هر درد دیگری نتوانسته اید راحت بخوابید، بهتر است بدانید که این مسئله مشکل شما تنها نیست. ارتباط بین درد و خواب یک رابطه حقیقی است و پی بردن به چگونگی عملکرد آنها موثر خواهد بود. در ادامه به تعامل بین استراحت و درد و آنچه شما می توانید برای داشتن یک خواب بهتر انجام دهید، می پردازیم.

ارتباط بین خواب و درد

خواب یک مقوله مهم و پیچیده است که علم به تازگی به شناخت آن پرداخته است و یافته های اخیر اطلاعاتی در مورد زمان خواب و خاموش شدن چراغ ها ارائه می دهند.

دانشمندان دریافته اند که زمانی که ما در حال استراحت هستیم، اندام و سیستم های حیاتی ما کاملا فعال می شوند. مغز ما خاطرات را تثبیت کرده و اطلاعات غیر مفید را که در طول روز وارد مغز شده اند، پاک می کند؛ اندام بدن ترمیم شده و سطوح سلولی جدیدی ایجاد می شوند.

تحقیقات انجام شده در دهه اخیر نشان داده که خواب بر روی هر چیزی، از جمله سیستم ایمنی، وزن، خلق و خو و حتی یادگیری تاثیر می گذارد. تصور می شود بسیاری از این فرایندها به طور مستقیم با خواب کار می کنند، به این معنا که چگونگی و کیفیت آنها تحت تاثیر کیفیت و میزان خواب و استراحت است.

نظر سنجی سازمان ملی خواب دریافت که دو سوم افراد مبتلا به دردهای مزمن دچار مشکلات خواب نیز می شوند. درد حاد هم می تواند بر روی خواب تاثیر بگذارد، از جمله درد ناشی از بهبودی جراحی و یا آسیب دیدگی.

در مورد رابطه بین درد و خواب، مدیر مرکز اختلالات خواب، دیوید نیومیر، می گوید: درد مزمن در بین افرادی که کمتر می خوابند، بسیار شایع تر است که در واقع مربوط به نوعی چرخه معیوب می شود.

در ادامه :احساس درد خوابیدن را سخت تر می کند

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: