سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آیا بین اختلال بیش فعالی و استرس رابطه ای وجود دارد؟

کودکADHD

 

آیا بیش فعالی علت استرس است یا استرس منجر به بیش فعالی میشود؟ بیش فعالی یک چرخه معیوب زندگی است و باید این چرخه معیوب اصلاح شود؟

جای تعجب نیست هر کسی که دچار اختلال بیش فعالی است ممکن است استرس زیادی را در زندگی اش تجربه کند،علائم بیش فعالی اعم از : کمبود توجه و تمرکز ، بیش فعالی ، مهارت های پائین سازمان دهی می تواند استرس روزانه را به همراه داشته باشد.

همچنین این اختلال می تواند بامشکلات روانی نیز همراه باشد که آنها عبارتند از :

افسردگی
افکار منفی
اضطراب
مشکل در خواب
اما این نکته مهم است که برای رفع استرس بهتر است علائم بیش فعالی کاهش پیدا کند.

 

چرا استرس همراه با بیش فعالی نگران کننده است؟
هرکسی ممکن است که استرس داشته باشد و همین داشتن استرس گاهی می تواند توجه را بر روی موضوع افزایش دهد و کمک می کند که سریع تر و خلاقانه تر کاری را انجام دهید .
اما زمانی که استرس باقی می ماند تمامی توانایی های فرد را تحت الشعاع می گیرد و می تواند منجر به برخی مشکلات از جمله ناراحتی های قلبی و افسردگی شود.

بسیاری از استرس های مدیریت نشده ، می تواند خطر ابتلا به بر خی مشکلات مربوط به سلامتی را افزایش دهد و نشانه های دیگر عبارتند از :

سندرم تیک یا تورت
افسردگی یا اضطراب حملات

فیبرومیالژیا و یا سندرم درد مزمن
 

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: