سایت تخصصی پزشکی و دارو | متخصص مغز و اعصاب |متخصص روانپزشکی | کلینیک روانشناسی | مرکز مشاوره ازدواج | زوج درمانی | تست خواب | درمان خروپف

آپنه خواب و خطرافزایش سکته قلبی درزنان

Related image

اختلال تنفس شب که به نام آپنه خواب شناخته شده است می تواند خطرابتلا به مشکلات قلبی و حتی مرگ را درزنان افزایش دهد. اما درمورد مردان چنین چیزی نیست.

این یافته ها براهمیت غربالگری و درمان آپنه خواب درزنان می افزاید.

درمطالعات انجام شده برروی بیش از 1600 نفربا سن متوسط 65 سال که درآغاز تحقیق هیچیک مبتلا به بیماری قلبی نبودند.این بررسی ها درحدود 14 سال ادامه داشت. طی این مدت 46% ازمردان و 32% اززنان به مشکلات قلبی دچارشده بودند.

همچنین گروه مطالعاتی دریافت که زنانی که مبتلا به آپنه خواب شدید یا خفیف هستند نسبت به زنان دیگرتا بیش از30% درمعرض خطرمشکلات قلبی قراردارند. اما ارتباطی میان آپنه خواب و مشکلات قلبی مردان دراین مطالعه پیدا نشد.

کارشناسان عقیده دارند که این یافته ها زنگ خطری برای زنان است تا هرچه سریعتربه مداوای آپنه خواب اقدام کنند.

آپنه انسدادی خواب اختلالی است که علائمی چون خروپف شدید، بسته شدن راه تنفسی درطول خواب، و خواب آلودگی درطول روزرا به همراه دارد.

درحالیکه اینطوربنظرمی رسد که آپنه خواب درمیان مردان شایع است اما اهمیت شناخت علائم و نشانه های آپنه درزنان بخصوص پس ازدوران یائسگی که باعث افزایش آپنه خواب می شود، بسیارمهم است.

علائم آپنه خواب درزنان شامل خروپف، نفس نفس زدن، قطع شدن تنفس، سردرد صبحگاهی، خواب آلودگی درطول روزو سرحال نبودن است. تست خواب یرای ارزیابی آپنه خواب دراین افراد باید دراولین فرصت انجام شود.

راههای درمان آپنه خواب عبارتند از:

  • کاهش وزنImage result for women apnea
  • اجتناب ازمصرف الکل درشب
  • درمان مجرای تنفسی
  • درمان مشکلات دندانها

 

گردآورنده :  مینو شفیعی

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری

♦  دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات – دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران

♦  فلوشیپ اختلالات خواب از اسپانیا

  مدیر کلینیک خواب مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا

[divider]

انجام و تفسیر تست خواب (پلیسومنوگرافی) در کلینیک خواب آلومینا

توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب انجام می شود.

اگه دوست داشتید ستاره بدید!

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

بدون نظر
  1. مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز می گوید

    امتیاز بینندگان:5 ستاره

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: