آپنه خواب و افزایش خطر سکته قلبی درزنان

زنگ خطر آپنه خواب برای سلامت قلبی زنان: نیاز فوری به تشخیص و درمان

 

اختلال تنفسی شبانه، معروف به آپنه خواب، نه تنها کیفیت خواب افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد بلکه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را به ویژه در زنان افزایش دهد و حتی منجر به مرگ زودرس شود. این در حالی است که مطالعات نشان داده‌اند تاثیرات آپنه خواب بر سلامت قلبی مردان به این شکل قابل توجه نیست. بنابراین، اهمیت غربالگری و درمان به موقع آپنه خواب در زنان بیش از پیش مورد تاکید قرار گرفته است.

تحقیقاتی که بر روی بیش از 1600 نفر با سن متوسط 65 سال انجام شده و به مدت تقریبی 14 سال ادامه یافته است، نشان دهنده آن است که طی این دوره، 46% از مردان و 32% از زنان به مشکلات قلبی دچار شده‌اند. جالب توجه است که زنان مبتلا به آپنه خواب شدید یا خفیف نسبت به سایر زنان تا بیش از 30% بیشتر در معرض خطر مشکلات قلبی قرار دارند، در حالی که هیچ ارتباط مشخصی بین آپنه خواب و مشکلات قلبی در مردان در این مطالعه یافت نشده است.

خطر آپنه برای خانم ها

کارشناسان این نتایج را زنگ خطری برای زنان تلقی می‌کنند که نشان می‌دهد اهمیت فوریت در درمان آپنه خواب وجود دارد. آپنه انسدادی خواب، با علائمی چون خروپف شدید، بسته شدن مسیر تنفسی در طول شب، و خواب آلودگی افراطی در طول روز، نه تنها سلامتی را تهدید می‌کند بلکه می‌تواند تاثیرات جدی بر سلامت قلبی داشته باشد.

در حالی که آپنه خواب معمولاً در میان مردان رایج‌تر است، شناخت علائم و نشانه‌های این اختلال در زنان به خصوص پس از دوران یائسگی که ریسک آپنه خواب را افزایش می‌دهد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

علائم آپنه خواب در زنان شامل خروپف، نفس نفس زدن، توقف تنفسی، سردردهای صبحگاهی، احساس خواب‌آلودگی مداوم در طول روز و نداشتن انرژی است. انجام تست خواب برای ارزیابی و تشخیص آپنه خواب در این افراد باید به عنوان یک اولویت در نظر گرفته شود.

درمان آپنه خواب در زنان

برای درمان آپنه خواب، رویکردهای مختلفی وجود دارد که شامل کاهش وزن، اجتناب از مصرف الکل در شب، درمان مسیر تنفسی و رفع مشکلات دندانی می‌شود. این رویکردها نه تنها به بهبود کیفیت خواب کمک می‌کنند بلکه می‌توانند به کاهش خطر بیماری‌های قلبی ناشی از آپنه خواب نیز کمک کنند.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

0 دیدگاه دربارهٔ «آپنه خواب و افزایش خطر سکته قلبی درزنان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *