17 نکته مهم در مورد آمی تریپتیلین 10 و 25 میلی گرم (amitriptyline)

قرص آمی تریپتیلین چیست؟

 

آمی تریپتیلین یک داروی ضد افسردگی است. این دارو جزو داروهای ضد افسردگی سه حلقه ایست (منبع).

آمی تریپتیلین برای درمان افسردگی ،سردرد و بسیاری از انواع دیگر درد و اختلالات نادری مانند خنده بی جا و… استفاده می شود.

دقت کنید که ممکن است شما اصلا افسرده نباشید ولی دکترتان این دارو را برای شما تجویز کند، چرا که آمی تریپتلین در سایر اختلالات دیگر نیز کاربرد دارد.

قرص آمی تریپتیلین در انواع 10 میلی گرم، 25 میلی گرم، 50 میلی گرم در بازار موجود است.

این دارو با نام ژنریک الاویل نیز عرضه میشود.

amitriptyline قرص آمیتریپتیلین 10 و 25

نکات مهمی در مورد مصرف  آمی ترپپتیلین:

 

اگر به دارویی آلرژی دارید حتما قبل از مصرف این دارو به پزشک خود بگویید.

اگر مصرف دوز بعدی آمی تریپتیلین خود را فراموش کردید ، آن را به محض یادآوری مصرف کنید ، مگر اینکه زمان مصرف دوز بعدی شما نزدیک باشد. در این حالت ، فقط دوز فراموش شده را کنار بگذارید و دوز بعدی را به صورت عادی و طبق برنامه مصرف کنید.

سایر داروهای موجود در رده دارویی مشابه آمیتریپتیلین عبارتند از:

 • کلومیپرامین ( آنافرانیل )
 • دوکسپین (Sinequan)
 • ایمی پرامین ( توفرانیل )
 • تریمیپرامین ( Surmontil )
 • آموکساپین (آموکساپین)
 • دزیپرامین ( Norpramin )
 • پروتریپتیلین (ویواکتیل).

افراد مبتلا به افسردگی ممکن است عدم تعادل در انتقال دهنده های عصبی داشته باشند. مانند تمام TCA ها ، آمیتریپتیلین سطح نوراپی نفرین و سروتونین ، دو انتقال دهنده عصبی مهم را افزایش می دهد و عملکرد استیل کولین ، انتقال دهنده عصبی دیگر را مسدود می کند(منبع).

قبل از مصرف آمی تریپتیلین اگر در 5 هفته گذشته یکی از داروهای  سیتالوپرام,  فلوکستین ، فلووکسامین، پاروکستین ،سرترالین  (Zoloft) را مصرف کرده اید حتما موضوع را به دکتر خود بگویید.

حتما بعد از چند هفته از شروع دارو به ملاقات پزشکتان بروید! خصوصا در افراد زیر 24 سال چرا که این دارو در اوایل مصرف ممکن است منجر به تقویت افکار خودکشی شود.


هنگام مصرف آمی تریپتیلین

دیابت : اگر مبتلا به دیابت هستید ، ممکن است لازم باشد سطح قند خون خود را بررسی کنید زیرا آمیتریپتیلین می تواند بر سطح گلوکز خون تأثیر بگذارد.

محافظت در برابر آفتاب : آمیتریپتیلین می تواند پوست شما را نسبت به آفتاب حساس کند. هنگامی که در معرض آفتاب قرار دارید ممکن است احساس سوزش و سوزن سوزن شدن روی پوست خود حس کنید.

در محیط خارج از خانه ، با استفاده از ضد آفتاب + SPF30 و لباسی که از شما در برابر آفتاب محافظت می کند ، از پوست خود محافظت کنید.

درصورت مشاهده بثورات پوستی در هنگام شروع مصرف آمی تریپتیلین ، به پزشک خود اطلاع دهید. این موضوع می تواند یک واکنش آلرژیک باشد.


در صورتیکه سابقه هرکدام از اختلالات زیر را دارید حتما موضوع را با پزشکتان در میان بگذارید:

بیماری های قلبی؛
سابقه حمله قلبی، سکته مغزی، یا تشنج؛
اختلال دو قطبی (شیدایی افسردگی)؛
اسکیزوفرنی یا دیگر بیماری های اعصاب و روان؛
دیابت (آمی تریپتیلین ممکن است باعث افزایش یا کاهش قند خون شود)؛
پرکاری تیروئید
آب سیاه
مشکلات ادراری


عوارض جانبی نسبتا شایع آمی تریپتلین

 

 • خشکی دهان (آدامس بدون قند برای رفع این حالت مفید است)
 • یبوست (آب زیاد و مصرف زیاد سبزیجات و میوه ها برای رفع این مشکل مفید است)
 • سوزش سردل
 • خواب آلودگی
 • تاری دید
 • احساس بیماری و ضعف
 • احساس اضطراب ویا گیجی.
 • لرزش

برخی عوارض نادر ولی خطرناک

 

 • تشنج
 • توهمات بینایی و شنوایی
 • ضایعات پوستی
 • درد قلبی
 • ضایعات پوستی

دوز مصرف آمیتریپتیلین چقدر است؟

 

آمیتریپتیلین را می توانید همراه یا بدون غذا مصرف کنید.

دوز اولیه شروع دارو معمولا 25 یا 50-100 میلی گرم هنگام خواب است که ممکن است در زمان نیاز 25 یا 50 میلی گرم افزایش یابد. همیشه طبق دستور پزشک و کمترین دوز موثر باید استفاده شود.


نحوه کنار آمدن با عوارض جانبی آمیتریپتیلین

 

 1. یبوست – غذاهای پر فیبر مانند میوه و سبزیجات تازه و غلات بیشتر بخورید. سعی کنید هر روز چندین لیوان آب یا سایر نوشیدنی های غیر الکلی بنوشید. انجام برخی از ورزش ها نیز کمک کننده است.
 2. سرگیجه – این موضوع احتمالاً به دلیل فشار خون پایین است . مقدار زیادی آب یا سایر نوشیدنی های غیر الکلی بنوشید. بعد از نشستن یا دراز کشیدن بهتر است سریع از جای خود بلند نشوید.
 3. خشکی دهان – آدامس های بدون قند یا شیرینی های بدون قند را امتحان کنید.
 4. احساس خواب آلودگی یا خستگی – آمیتریپتیلین را عصر بخورید و اگر احساس خواب آلودگی دارید از رانندگی ، دوچرخه سواری و استفاده از ابزار و ماشین آلات صنعتی خودداری کنید.
 5. دشواری در ادرار کردن – هنگامی که سعی می کنید ادرار کنید ، آرام باشید. بیش از حد تلاش نکنید و زیادی زور نزنید. اگر هنوز نمی توانید ادرار کنید ، اینکار را بعداً دوباره امتحان کنید. اگر به هیچ وجه نمی توانید ادرار کنید ، فوراً با پزشک خود صحبت کنید.
 6. سردرد – حتماً استراحت کرده و مایعات زیادی بنوشید. زیاد الکل مصرف نکنید. در صورت نیاز به تسکین درد ، از پاراستامول یا ایبوپروفن استفاده کنید. اگر سردرد بیش از یک هفته طول کشید یا شدید ، با پزشک خود صحبت کنید.

دکتر مغز و اعصاب مصطفی امیری 

دکتر مصطفی امیری متخصص مغز و اعصاب (بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران)

3.5 14 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان اضطراب در منزل بدون دارو

عضویت
Notify of
guest
265 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
محبوبه عظيمي

با سلام و خسته نباشيد
عذر ميخوام من شب ها تو خواب خيلي استرس دارم حتي بعضي وقتا با با فرياد و تپش قلب زياد از خواب ميپرم گاهي هم تو خواب راه ميرم خيلي نگران اين موضوع هسم مخصوصا اينكه تازه عقد كردم به نظر شمااين قرص ميتونه كمكم كنه

سلام
متاسفانه بدون ویزیت بالینی ویا طبی نمی توان تشخیص و یا دارویی تجویز کرد.

میثم

راستش دکتر برای من امی تریپتیلین و دو داروی خواب اور تجویز کردن ازین جهت پرسیدم که با توجه به این مطلب که امی تریپتیلین موثر بر سروتونین هست و داروهای ضد افسردگی غالبا اثر بسیار کمی رو دوپامین دارند در حالی که داروهای ضد سایکوز اساسا موثر بر دوپامین هستند ایا امی تریپتیلین صرفا به عنوان عنوان ضد سایکوز میتونه مورد استفاده قرار بگیره یا نه؟ اضافه میکنم که من دچار توهم و رفتار و گفتار اشفته نیستم (به تایید اطرافیان!) ولی جلسه اخر دکتر سایکوز رو به من نسبت دادن که بدلیل کمی وقت درون جلسه فرصت دریافت… Read more »

دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

با سلام و احترام
با توجه به اینکه مکانیسمهای نورولوژی،مواد موثر در مغز و آناتومی بدن دارای ساختاری بسیار پیچیده تر از بیان مثال به صورت مباحث theory دارند .اگر منظور از سوال شما ،بررسی در مورد تشخیص و درمان بیماری تان و نه صرفا دریافت پاسخ مسایل فیزیولوژیک میباشد،میتوانید به کلینیک شریعتی یا آزادی مراجعه کنید.

حسنا

سلام من سردرد دارم یه سری چیز های سیاه هم جلوی چشمم هست قبلا دکتر برا آلونتا نوشته بود ولی الان آمی تریپتلین نوشته به شدت خواب آلوده شدم و گیجم
چیکار کنم .

سلام
باید با پزشک خود مشورت کنید

فتوحی

سلام.خانمی هستم ۵۱ساله برای کمر درد به دکتر ارتوپد مراجعه کردم،بعد از ام ار ای تشخیص تنگیه کانال بوده، و قرص آمی تریپتیلین هم جز داروهام بوده، آیا این قرص ربطی به بیماری من داره!؟ممنون

سلام. آمی تریپتلین تاثیری بر درد ناشی از تنگی کانال نخاعی ندارد، هرچند در برخی از اختلالات دردناک دیگر ممکن است تجویز شود. دکتر باباخانی

سحر

سلام من به دلیل خارش پوستی شدید در ناحیه واژن به دکتر مراجعه کردم بعد از ازمایش های فراوان وسالم بودن از نظر مشکل زنان دکتر به من قرص امی تریپتلین داد ومن خیلی خیلی بهتر شدم ولی وقتی باردار شدم قرص رو قطع کردم بعداز زایمان دیگر خبری از خارش نیود ومن خوب شدم ولی الان با گذشت چندین سال الان دوباره خارشم برگشتهوقتی فرص رو میخورم خوب میشم میخواستم بپرسم این قرص چه ربطی به خارش دارد ومن باید خوردن این قرصو ادامه بدم یانه

دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

با سلام و احترام
با توجه به اینکه خارش در شما چند نوبت عود کرده است و با آمی تریپتیلین ازبین رفته است، به نظر میرسد که با عوامل روانشناختی مرتبط است که میتواند مقوله اختلالات روان-تنی مطرح باشد.
توصیه میشود که به مقاله ای که در سایت در مورد اختلابات روان تنی (سایکو سوماتیک) وجود دارد، مراجعه نمایید.در صورت نیاز به کسب اطلاع میتوانید به شعبه آزادی یا شریعتی مراجعه نمایید.

رضاسرگزی

س.مادرم بیماری دیابت داردوامی ترپلین ۱۰مصرف میکند.والان دست وپاهاش وصورت وشکمش بی حس شده .ایاممکنه ازاین قرص باشه

رسول

سلام من برای اولین بار دوتا قرص آمی تریپتیلین 25 خوردم و خوابیدم یعنی بهتر بگم بیهوش شدم . آیا ضرر داره

دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

با سلام و احترام
در صورتی که بدون اندیکاسیون درمانی مصرف شده باشد و به منظور بی خوابی باشد، به هیچ عنوان توصیه نمیشود.

احسان

سلام.قرص امی تریپتیلین تست اعتیاد ازدواج را مثبت میکند؟ایا؟

ashkan

سلام آیا قرص amitriptyline در ایران موجود است؟ من هرچه گشتم نتونستم پیدا کنم ممنون می شم اگه جواب بدید

دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

با سلام و احترام
بله این دارو موجود است.برای کسب اطلاع در مورد این دارو میتوانید به مقاله ای که در سایت در مورد راروی آمی تریپتیلین وجود دارد مراجعه نمایید.

ببخشيد منظورم خارجیشه و اینکه آیا خارجی با ایرانیش فرقی نمی کنه؟

melinda

با سلام. من مدتی هست که قرص امی تریپتلین با دوزهای مختلف بخاطر افسردگیم مصرف میکنم که الان دیگه دکترم تشخیص دادن دوز 100 ثابت باشه و این دوز رو مصرف کنم. چون من تعداد زیادی از دوزهای 25 این قرص رو دارم میتونم 4 تا از این قرصها رو بخورم یا حتما باید برم دوز 100 رو بخرم

سلام
مشکلی نیست می توانید 4 تا 25 را مصرف کنید .

امید

باسلام خدمت دکتر.خانمم۴۸ساله هست چند روزی است مشکل سر درد و میگوید انگارچیزی داخل سرم حرکت میکندو میگوید انگار سرم زخم شده و بعضی مواقع میگوید تاری دید دارد و احساس ضعف میکند امروز به دکتر مغز و اعصاب مراجعه کردیم براش ام آرآی نوشت و قرص آمی تریپتیلین تجویز کرد .به نظر شما مشکل خانمم چی هست.با سپاس

سلام
متاسفانه بدون بررسی طبی و بالینی امکان تشخیص به صورت اینترنتی نمی باشد .

حمید

سلام پدرم 48سال سن دارد و ده سال پیش ب دلیل میگرن از امی تریپتلین25 تجویز کردند پزشک و الان ده ساله ک مصرف مینکنه و چتد سالی هس ک از 25ب 10 کاهش پیدا کرده ولی ی جورایی معتاد این قرص شده و اگه چند روز مصرفش نکنه کار ب بیمارستان میکشه چیکار باید کرد ادامه داد ب مصرف این قرص چجوری مصرف رو باید قطع کرد؟

امیرحسین

ایا اوردوز با امیتریپتیلین که منجر به فوت شود در کالبد شکافی قابل ردیابیست؟

حوریه

باسلام من۲۹ سالمه وتقریبا۹ساله که میگرن دارم.ازدوسال پیش زیرنظرپزشک قرص پروپرانولول۲۰ روزی۲عدد میخورم ولی بااین حال خیلی سردردمیگرم .ودرعین حال مسکن های جورواجور هم میخورم که دربعضی اوقات اصلا جواب نمیده چندوقت پیش دکترقرص امی تریپتیلین هم برایه من نوشت.اگه قرصاموقطع کنم بازهم سردردهایه وحشتناک میگیرم ؟؟؟؟

سعید

سلام دکتر آیا مصرف همزمان سیتالوپرام وسرترالین و آمی تریپتلین امکان دارد؟اگر نمیشود لطفا علت را توضیح دهید

دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

با سلام و احترام
برای کسب اطلاعات کامل میتوانید به مقالاتی که در سایت در مورد این داروها وجود دارد مراجعه نمایید .یکی از علل ابن است که سرترالین و سیتالوپرام دارای موادد مصرف نسبتا مشابهی میباشند.

صادق

سلام آقای دکتر،25سالمه،تو زندگیم سختی زیادی دیدم مثل شکست خوردن تو تلاشام وهمچنین فوت اعضای خانواده ام این افسردگی ها باعث اختلالات روانی و گاهی جسمی شده برام!!گاهی تار میبینم و سرگیجگی و خواب آلودگی دارم،انرژیم زود کم میشه وخسته میشم، بیحوصلگی و عصبی شدم،،وقتی احساس کنم کسی درکم نمیکنه وکاری میکنه که سرم درد بگیره هرچی کنارم باشه رو پرت میکنم سمتش،گاهی به قصد کشتنش بهش حمله میکنم،، نميدونم چم شده احساس میکنم دیوانه شدم،، به پزشک اعصاب روان مراجعه کردم چیزی نگفتن فقط برام پروپرانولول و امی تریپتیلین تجویز کردن که برام فایده ای نداشته،الان سه ساله اینطورم… Read more »

سلام
بهتراست در کنار درمان دارویی از روش مشاوره ای و رفتاردرمانی نیز بهره گیرید.

صادق

سلام آقا یا خانم دکتر جوان مجرد 25 ساله هستم در سالهای اخیر شاهد فوت و بیماری سرطان چندی از اعضای خانواده و همچنین به ثمر نرسیدن تلاش ها در امور تحصیل خود مرا به افسردگی کشانده، طوری که تحمل کار سنگین ندارم و بیحوصلگی و خواب آلودگی دارم و همچنین سردرد در ناحیه گیجگاهی وکنار آن! تاریه دید در گاهی مواقع!گرفتگی زبان و ناتوانی تکلم در گاهی مواقع!عصبی شدن بطوری که وقتی شخصی منو اذیت کنه یا حس کنم قصد اذیت مرا داشته هرچیزی پیشم باشه به طرف او پرت میکنم یا به قصد کشتن او به آن فرد… Read more »

دکتر ندا فرزانه روانپزشک و رواندرمانگر

با سلام و احترام

نیاز به بررسی حضوری روانپزشکی برای بررسی دقیق روانپزشکی تان میباشد.در صورت وجود افکار آسیب به خود یا دیگران این مورد بسیار جدی و از اورژانسهای روانپزشمی هستند.برای بررسی میتوانید به خانم دکتر فرزانه در کلینیک شریعتی یا آزادی مراجعه نمایید.

زینب

سلام من سردرد میگرفتم دکتر رفتم.امی تریپتیلین و پروپنانول بهم دادن..الان پنج شب هست امی تریپتیلین رو نخوردم امروز تپش قلب و حس اضطراب شدید دارم میشه راهنمایی ام کنید باز شروع کنم یا نه؟؟

سلام
در حیطه دارو بهتراست با پزشک خود مشورت فرمائید ولی برای کنترل سردردهایتان می توانید از روش غیردارویی بیوفیدبک نیز بهره گیرید .

زارا

ممکنه پانیک داشته باشی

مینو اهوازی

سلام آمی ترتیلیپین برای درمان نوروپاتی حرکتی مفیداست؟

سلام
برای کاهش درد بله

صمد

سلام مادرم 70ساله و وقتی میخوابد صدا تو سرش شروع میشود خواستم بدان این صدا چیه لطفا جواب بدهید

دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

با سلام و احترام، اگر این مساله دنباله دار است بهتر است مادرتان ابتدا توسط پزشک گوش و حلق و بینی ویزیت شوند، در صورتی که در آن زمینه مشکلی نباشد باید به پزشک متخصص مغز و اعصاب مراجعه شود.

amen

سلام.درمورد لرزش دست هم یه صحبتی بکنین .ممنون

دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

با سلام و احترام، لرزش دست ممکن است جزو علائم اختلالات و مشکلات متعددی باشد و باید علت مشخص شود. اگر فردی دچار لرزش دست است باید توسط پزشک معاینه شود و نیاز به بررسی وی دارد.

rahmat

با عرض سالم و خسته نباشید خدمت اقایه دکتر .خانم بنده سردرد داشتن و میگن که احساس میکردن پیشانی و صورتش سنگین هست و پسر بچه مان اگه یه تکه اسباب باری دم دست میزاشت همچین سرش داد میزد که پسر خودمون جرات نداره بگه گشنشه.و همیشه فکر منفی میکنه خیلی خوابالو است دوست داره بیست چهار ساعت بخوابه.از سر کار میام خونه میبینمش منم داغون میشم میگم چرا اینجوریی میگه نمیدانم .یه وقت میبینی بی دلیل داره گریه میکنه .کوچکترین مشکل رو همچین تو زهنش بزرگ و ادامه میده منم کلافه میکنه قبل مراجعه به دکتر سردرد و داشت… Read more »

دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

سلام دوست گرامی، توصیه میشود همسرتان را نزد روانپزشک ببرید، مصرف داروهایی که ذکر کردید در خواب و بالطبع در افزایش وزن موثر است. از طریق صفحه تماس با ما با یکی از مراکز تماس بگیرید تا برای پزشک حاذق تایم ویزیت هماهنگ شود. امیدوارم به زودی مشکل همسرتان رفع شود.

سحر

باعرض سلام و‌ وقت بخیر من دختری ۲۵ساله هستم حدود ۷الی۸سال هست ک آمی تریپتلین۱۰استفاده میکنم ولی طی یه سری مشکلات احساسی و جراحی تیروئید و اضطراب های مربوط به مراحل درمانم، این قرص رو من اصلا اثر نشون نداد حتی از استرس تپش قلب گرفتم‌که‌براش متوهگزال استفاده میکنم اول بهمراه آمی تریپتلین آلپرزولام‌نیم خوردم که‌حافظه و یادگیریم رو فوق العاده کاهش داد چون دانشجو هستم این مسله خیلی برام مهمه قطعش کردم و الان هرشب یک‌عدد آمی تریپنلین۱۰ و نصف کلونازپام میخورم. حس بدی به کلونازپام دارم، احساس میکنم خیلی عوارض داره من نمیخوام اعصابم‌خرابتر و مغزم رو به… Read more »

دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

سلام دوست گرامی، توصیه میشود به هیج وجه دوز مصرفی و نحوه مصرف دارو را خودسرانه تغییر ندهید چرا که این کار باید زیر نظر پزشک و با تجویز وی صورت گیرد. در حال حاضر نیز بدون بررسی و معاینه بالینی نمیتوانیم تجویز یا پیشنهادی ارائه دهیم. پس قطعا به پزشک معالجتان مراجعه کرده و با وی مشورت کرده تا در صورت نیاز دوز مصرفی و یا تغییر دارو صورت گیرد. امیدوارم به زودی مشکلتان رفع شود.

ممنون، ولی آخه پزشکا من انگار دلشون نسوخته
من دارم میگم خواب ندارم و واقعاً‌به قرص خواب احتیاج دارم
ولی بهشون هم میگم یه قرص کم عوارض ولی اثرگذار میخوام
توجه به این دومی نمیکنن
خودم متوجه هستم حالات غیرعادی دیگه‌که برام پیش اومده
خواب رو میخوابم ولی عوارضاش چی

یک عدد اگزاز پام عوارضش بیشتره‌یا نصف کلونازپام؟

چون‌من با نصف اگزازپام خوابم نمیبره

دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

دوست عزیز، بدون معاینه شما و بررسی وضعیت بالینیتان نمیتوان گفت کدام دارو با چه دوز مصرفی مناسب است. در صورت تمایل از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند. امیدوارم به زودی مشکلتان رفع شود.

سجاد

سلام من این دارو رو شب قبل از خواب میخورم به دلیل درد پا دکتر برام تجویز کرد ولی الان یه ماهه هر آهنگی که میشنوم فکر مردنم و روز خاک سپاریم به سرم میخوره گاهی وقتها هم با یه چیز کوچیک به فکرم میخوره که برم خودکشی کنم بعد من سابقه تشنج و اعصاب دارم

دپارتمان ارجاع تخصصی و تحقیقات پزشکی

سلام، دوست گرامی توصیه میشود با یک روانپزشک صحبت کنید تا علائمی که ذکر کردید تشدید نشوند. در صورت تمایل، از طریق صفحه تماس با ما، با یکی از مراکز تماس گرفته تا همکاران راهنماییتان کنند.

نیما

با سلام خدمت خانوم دکتر.نیما هستم29ساله.اعتیاد به مرفین داشتم.چند روزه خدا رو شکر در حال ترکم.به دلیل درد و بیخابی شبا آمی تریپتلین 50 میخورم.همراه گاباکس300
خواستم بدونم اشکالی ندارهو

سلام، دوست گرامی مصرف دارو ها زیر نظر پزشک انجام میشود یا خودسرانه؟ اگر خودسرانه مصرف میشود توصیه میشود از اینکار پرهیز نمایید و حتما زیر نظر روانپزشک مشکل خوابتان رفع گردد. چرا که مصرف خودسرانه این دارو ها تاثیرات مخربی بر بدن خواهد گذاشت.

الهام

سلام وقت بخیر. 31 سالمه به دلیل اضطراب به دکتر مراجعه کردم . داروهای آمی تریپتیلین 25 و پرفنازین2 و cipralex10 تجویز کردن. این داروها برای انجام IVF ضرری نداره و چاق کننده نیستن؟ ممنون

سلام، دوست عزیز توصیه میشود قبل از انجام IVF حتما با پزشک معالجتان مشورت نمایید، زیرا قبل از اقدام به بارداری نیاز است داروهایی مصرف نگردد و با به تعویق بیفتد.

نرمین

سلام خسته نباشید ببخشید من تکرر ادرار داشتم که دکترم برامامی تریپتیلین نوشته که من بعدا فهمیدم در واقع بهم گفت که اظطرابی هستم نمیدونم الان عوارضی روی کلیه داره یا نه؟؟

سلام
در صورتی که پزشک متخصص تجویز کرده باشند بهتراست اعتماد کنید و طبق گفته پزشکتان مصرف فرمائید.

س

سلام من قرص زاناکس و این قرص رو هر شب با هم مصرف میکنم ایا تداخل دارویی ندارن ؟ مشکلی پیش نمیاد؟
برای پنیک و وسواس و استرس تجویز شده واسم

سلام، دوست گرامی برای آشنایی با تداخلات دارویی میتوانید از لینک زیر استفاده نمایید. بخش دارو شناسی سایت سبز و سالم
http://sabzosalem.com/

کامران

سلام دوست عزیز من زیر نظر روانپزشک هر دوتاش رو با هم مصرف میکنم و هیچ مشکلی هم نداره البته با توجه به نوع بیماریم و وضعیتم.اگر حداقل تلفنی با پزشکتون مشورت کنین دیگه خیالتون راحته و حتما تماس بگیرین

سحر

سلام.ببخشید من معده درد عصبی دارم که هر وقت استرس می گیرم معده درد هم می گیرم .دکتر برای من قرص امی تریپتیلین تجویز کردن .به نظرتون برای معده درد لازمه من این قرص رو مصرف کنم؟

سلام، دوست گرامی آمی تریپتیلین برای درمان علائم افسردگی ،سردرد و بسیاری از انواع دیگر درد واختلالات نادری مانند خنده بی جا و… استفاده می شود. ممکن است شما اصلا افسرده نباشید ولی دکترتان این دارو را برای شما تجویز نموده، چرا که آمی تریپتلین در سایر اختلالات دیگر نیز کاربرد دارد. جای نگرانی نیست و توصیه میشود دارو طبق تجویز پزشک مصرف گردد.

طاهره

سلام , من دوقطبی هستم , توی دوره درمان برای کحار گذاشتن داروهام هستم . به علت معده درد شدید دکتر گوارش بهم آمی تریپتلین 10 داده , از طرفی خودم ترانکوپین 25 و لاموتریژین 100 و کپسول کپ استفاده میکنم .
آمی رو 2 شب خوردم و از 12 ساعت بعد از اولین استفاده از سینه هام شیر میاد . ازدواج نکردم .
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام، دوست گرامی نیاز به معاینه و بررسی دارد. توصیه میشود با پزشک معالج خود در میان بگذارید تا علت مشخص گردد.

کامران

سلام پنج روز است که روزی دو تا امی تریپنیلین 25 میخورم ولی هنوز هیچ اثری نگذاشته،طبیعیه؟
ممنون

سلام، دوست گرامی این دارو باید طبق نظر پزشک و تجویز وی مصرف گردد. در صورتی که اینگونه است کمی صبور باشید، تاثیرات دارو ها نیاز به زمان دارد. در صورتی که طی روزهای آتی تاثیری مشاهده نکردید با پزشک معالجتان در میان بگذارید.

خیلی ممنون

کامران

سلام ممنون از پاسخگویی سریعتون؛
حدود چهار روزه رفتم پیش متخصص اعصاب و روان و برام تری نیتول 100 نوشته (قبلا امی تریپتیلین 100 میخوردم) خیلی کسل و بی حالم و حال و حوصله هیچ کاری رو ندارم و در کل بهتر نیستم.چه کار کنم؟

تا شروع اثر دارو صبر کنید

سلام کی اثرش شروع میسه؟

کامران

سلام خسته نباشین؛
ببخشید آیا موارد استفاده و عوارض امی تریپتیلین و تری مونتیل یکی هست؟
اگر به جای تری مونتیل از امی استفاده کنم مشکلی پیش میاد؟

سلام، دوست گرامی برای راهنمایی دقیق در این حوزه نیاز به معاینه و بررسی شما می باشد. به هیچ عنوان تغییر دارو به صورت خودسرانه توصیه نمیشود. زیرا تجویز دارو توسط پزشک با توجه به نوع اختلال، شدت آن و شرایط جسمی فرد می باشد. توصیه میشود در این زمینه با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

سلام همسرم 42 ساله است بیماری دیابت دارد حدود 3 ماه عمل چسبندگی عصب دو دست انجام داده بعد از عمل قرص قند را حدود 45 روز قطع کرده متاسفانه با استرس و تپش قلب همراه است علت چیست با تشکر

سلام، دوست عزیز بدون بررسی و معاینه وی نمیتوانیم نظر قطعی ارائه دهیم. توصیه می شود توسط پزشک متخصص داخلی معاینه شوند.

کامران

سلام ببخشید که اینقدر وقتتون رو میگیرم.علتش اینه که سردر گم هستم و با جواب دادنتون اروم تر میشم این حرف رو واقعا میزنم از خدا بهترینها رو براتون آرزو میکنم.
امروز 18 روزه که قرص تریمونتیل 100 و سیتالوپرام 40 (هر کدوم روزی یک عدد) چهار کیلو وزنم کم شده و اشتهام هم کمتر شده سوالم اینه که؛آیا این وضعیت بهتر میشه و وزن و اشتهام عادی میشه؟خیلی ممنون

کامران

خواهش میکنم زودتر جواب بدین.ممنون

سلام، دوست عزیز از عوارض داروهایی که نام بردید تغییرات وزنی می باشد، توصیه می شود با پزشک معالجتان در میان بگذارید.

کامران

سلام اگر تجربه ای در زمینه سوالات داشته باشیم میتونیم پاسخ بدیم؟

هستی

سلام من 29 سالمه تقریبا دو سالی میشه که پاهام از زانو به پایین درد میکنه البته زانوهام و استخوان ساق تمام آزمایشات مربوط به رماتیسم و تب مالت رو انجام دادم که همه منفی بود دکتر برام آمی تریپتیلین تجویز کرده میگه حساس شدم به نظر شما خوردن این قرص مفید است وقتی میخورم دهانم کاملا خشک میشه با تشکر.

سلام دوست عزیز
خشکی دهان از عوارض مصرف این دارو می باشد، اگر این حالت تشدید گردیده و یا در حدی می باشد که قابل تحمل نیست با پزشک خود در میان بگذارید تا در صورت امکان دوز دارو و یا خود دارو تغییر یابد.

ندا

سلام من همسرم ۳۳ ساله هستش… یک سال بود که فلوکستین ۲۰ با کلونازپام ۱ مصرف میکرد الان جند روزه که دکترش به جای فلوکسیتین آمیتیریپتیلین۲۵ داده…. دو روز اول مشکل نداشت ولی بعد رفتار بیمارگونه و پرخاشگر داره و شدیدا افسردگی گرفته…..به نطرتون عادیه و قطع میشه این رفتار؟ با تشکر

سلام دوست عزیز، بله می تواند از عوارض دارو باشد. چنانچه این حالات ادامه داشت و یا تشدید گردید توصیه می شود حتما با پزشک معالج وی در میان بگذارید.

کامران

با سلام و احترام س1. بنده به مدت بیش از یک سال خودسرانه، هر شب یک چهارم قرص کلونازپام یک میلی گرم (یک چهارم قرص) استفاده می کنم و الان ترک قرص مزبور بسیار دشوار شده است راهکاری جهت ترک این قرص وجود دارد؟ س 2. بنده حدود سه ماه بصورت خودسرانه هر شب یک عدد قرص آمی تریپتیلین 10 استفاده می کردم که بعد از سه ماه منجر به سرگیجه ی شدید و حساسیت به قرص مزبور شد لذا فورا و بطور ناگهانی استفاده از قرص مزبور را قطع کردم ولی دوماه است که عوارض آن قرص از جمله… Read more »

سلام دوست عزیز
نیاز به بررسی بالینی و معاینه شما است، مصرف خودسرانه این دارو ها به هیچ وجه برای هیچ فردی توصیه نمی گردد زیرا همان طور که ذکر کردید دچار عوارض جسمی خواهید شد. توصیه می شود تحت نظر روانپزشک قرار گیرید. درمانگر با توجه به شرایط جسمی و میزان اختلال اهکار مناسب درمانی را برای شما در نظر خواهد گرفت.
در صورت تمایل می توانید از طریق صفحه تماس و تعیین نوبت ویزیت، با یکی از مراکز تماس بگیرید تا همکاران راهنماییتان کنند.
با آرزوی سلامتی شما

Anonymous

امتیاز بینندگان:2 ستاره

Anonymous

امتیاز بینندگان:3 ستاره

265
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x