آموزش EEG برای اختلال دوقطبی یا بایپولار

نوروفیدبک و بایپولار

بهبود و مدیریت چندین مورد اختلال دو قطبی با آموزش بیوفیدبک EEG و با استفاده از پروتکل هایی که اصولا تکیه بر محدوده پایین بتا با فرکانس 8 تا 12 هرتز انجام شده است.

یک مورد خاص و دشوار که در مقابل تمام مداخلات پزشکی مقاوم بود، به عنوان مدلی برای روش درمانی مورد بحث قرار خواهد گرفت. این روش شامل ترکیبی از دو مرحله شیدایی و خودکشی می باشد. این پروتکل ها براساس اینکه آیا فرد در آن لحظه خود را درگیر شیدایی و یا افسردگی می یابد و یا اینکه در معرض خطر ابتلا به این حالات وجود دارد، انتخاب می شوند. این پروتکل ها به طور پی در پی و با هدف نزدیک کردن مورد به هموستاز در وضعیت انگیختگی فیزیولوژیک، استفاده می شوند.

با گذشت زمان به تدریج آموزش میزان انگیختگی را افزایش می دهد که طبق آن مورد مطالعاتی می تواند پایدار عمل کند. آموزش بیوفیدبک مورد نیاز ممکن است بسیار گسترده باشد. از مورد مطالعاتی در آموزش سوالاتی پرسیده می شود تا از افسردگی مربوط به خودکشی بهبود یابند و پس از آن درمان با آموزش در خانه ادامه می یابد. تعداد کل جلسات آموزشی بیش از 100 جلسه خواهد بود. پس از آن در فرد اختلال دو قطبی تشخیص داده نخواهد شد و به علاوه مجبور به مصرف لیتیوم نیز نخواهد بود.

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست
[divider]

مرکزفوق تخصصی مغزو اعصاب و روان آلومینا


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - آموزش EEG برای اختلال دوقطبی یا بایپولار

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: