آموزش EEG برای اختلال دوقطبی یا بایپولار

نوروفیدبک و بایپولار

بهبود و مدیریت چندین مورد اختلال دو قطبی با آموزش بیوفیدبک EEG و با استفاده از پروتکل هایی که اصولا تکیه بر محدوده پایین بتا با فرکانس 8 تا 12 هرتز انجام شده است.

یک مورد خاص و دشوار که در مقابل تمام مداخلات پزشکی مقاوم بود، به عنوان مدلی برای روش درمانی مورد بحث قرار خواهد گرفت. این روش شامل ترکیبی از دو مرحله شیدایی و خودکشی می باشد. این پروتکل ها براساس اینکه آیا فرد در آن لحظه خود را درگیر شیدایی و یا افسردگی می یابد و یا اینکه در معرض خطر ابتلا به این حالات وجود دارد، انتخاب می شوند. این پروتکل ها به طور پی در پی و با هدف نزدیک کردن مورد به هموستاز در وضعیت انگیختگی فیزیولوژیک، استفاده می شوند.

با گذشت زمان به تدریج آموزش میزان انگیختگی را افزایش می دهد که طبق آن مورد مطالعاتی می تواند پایدار عمل کند. آموزش بیوفیدبک مورد نیاز ممکن است بسیار گسترده باشد. از مورد مطالعاتی در آموزش سوالاتی پرسیده می شود تا از افسردگی مربوط به خودکشی بهبود یابند و پس از آن درمان با آموزش در خانه ادامه می یابد. تعداد کل جلسات آموزشی بیش از 100 جلسه خواهد بود. پس از آن در فرد اختلال دو قطبی تشخیص داده نخواهد شد و به علاوه مجبور به مصرف لیتیوم نیز نخواهد بود.

نگارنده: سمیه محمدی

مریم عبداللهی

  • مریم عبداللهی
  • روانشناس و نوروتراپیست

[divider]

مرکزفوق تخصصی مغزو اعصاب و روان آلومینا

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x