آلودگی هوا یکی از دلایل کاهش حافظه – افزایش حافظه بدون دارو با نوروفیدبک

آلودگی هوا یکی از دلایل کاهش حافظه – افزایش حافظه بدون دارو با نوروفیدبک 

 

به گفته محققان USC ، زنان در دهه 70 و 80 خود که در معرض سطوح بالاتر آلودگی هوا بودند ، کاهش بیشتری در حافظه و آتروفی مغزی شبیه به آلزایمر  راتجربه کردند.

 

آلزایمر ششمین عامل مرگ و میر در ایالات متحده است و در حال حاضر هیچ درمانی و معالجه ای در دست نیست.

اندرو پتکوس ، استادیار عصب شناسی بالینی در دانشکده پزشکی Keck در USC “می گوید:

” این اولین مطالعه ای است که در یک مدل آماری نشان می دهد که آلودگی هوا با تغییر در مغز افراد همراه است و آن تغییرات با کاهش عملکرد حافظه در ارتباط هستند. ”

 

هوا 300x167 - آلودگی هوا یکی از دلایل کاهش حافظه - افزایش حافظه بدون دارو با نوروفیدبک

امید ما این است که با درک بهتر تغییرات اساسی مغز ناشی از آلودگی هوا ، محققان قادر به ایجاد مداخلات برای کمک به افراد مبتلا یا در معرض خطر کاهش شناختی باشند.

 

آلودگی ذرات ریز با آسم ، بیماری قلبی عروقی ، بیماری ریه و مرگ زودرس همراه است.

تحقیقات قبلی نشان می دهد كه قرار گرفتن در معرض آلودگی ذرات ، ریسك  خطر ابتلا به آلزایمر و زوال عقل را افزایش می دهد.

آنچه دانشمندان نمی دانند این است که آیا PM2.5 ساختار مغز را تغییر می دهد و باعث کاهش سرعت حافظه می شود.

 

برای این مطالعه ، محققان از داده های 998 زن  73 تا 87 ساله ، که تا دو سال از دو اسکن مغزی برخوردار بودند ،استفاده کردند.

 

طرح بهداشت زنان در سال 1993 توسط مؤسسه ملی بهداشت آغاز شد و بیش از 160،000 زن برای پاسخ به سؤالات مربوط به بیماری های قلبی ، سرطان و پوکی استخوان ثبت نام کردند.

 

این اسکنهای مغزی براساس شباهت آنها به الگوهای بیماری آلزایمر توسط یک ابزار یادگیری ماشینی که از طریق اسکن مغزی یا افراد مبتلا به آلزایمر آموزش دیده شده بود ، به دست آمد.

 

محققان همچنین اطلاعاتی راجع به محل زندگی 998 زن و همچنین داده های زیست محیطی از آن مکان ها برای ارزیابی میزان قرار گرفتن در معرض آلودگی ذرات ریز جمع آوری کردند.

ارائه خدمات غیردارویی برای افزایش حافظه 

هنگامی که تمام این اطلاعات با هم جمع شدند ، محققان می توانند ارتباط بین مواجهه بیشتر با آلودگی ، تغییرات مغزی و مشکلات حافظه ( تشخیص و درمان بدون دارو )را مشاهده کنند .

 

این مطالعه با شناسایی برخی از تغییرات مغز مرتبط با آلودگی هوا و کاهش حافظه ، قطعه دیگری از بیماری آلزایمر را ارائه می دهد.

هر مطالعه تحقیقاتی ما را یک قدم به حل همه گیر بیماری آلزایمر نزدیک می کند.

 

منبع

روانشناس

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و روان در ایران

Untitled 206x300 - آلودگی هوا یکی از دلایل کاهش حافظه - افزایش حافظه بدون دارو با نوروفیدبک

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

نقطه قوت مجموعه پزشکان جایروس نه لوستر های زیباست و نه تزییات راهرو! بلکه پزشکان و روانشناسان قوی است، کادر درمانی جایروس در تمام کشور بی نظیر است

ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما مردم عزیز خدمت رسانی می کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: