خانه / زندگی سالم / 8 نشانه برای اینکه باید ورزش را متوقف کنید

8 نشانه برای اینکه باید ورزش را متوقف کنید

 امروزه بیشتر افراد از طرق مختلفی برای حفظ سلامتی خود تلاش می کنند اما باید گاهی اوقات به مواردی که نشان می دهد شما باید ورزش کردن را برای مدتی کم یا متوقف کنید دقت داشته باشید.

 8 نشانه که باید ورزش را متوقف کنید

 وقتی بیمار هستید.

زمانی که احساس می کند حالتان خوب نیست ورزش نکنید حتی اگر یک سرماخوردگی جزئی دارید. ورزش می تواند سیستم ایمنی شما را تحت فشار قرار دهدو روند بیماری شما طولانی تر شود. در نتیجه زمان بیشتری باید از ورزش دور باشید. ورزش کردن در دورانی که بیمار هستید می تواند آسیب های دیگر و جدی تری به شما وارد کند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

زمانی که دوره ی نقاهت شما به اندازه کافی نباشد.

مرکز فوق تخصصی منوآل تراپی، و درمان های غیر جراحی (فیزیوتراپی و توانبخشی) در تهران

برای دیدن اطلاعات تماس این مرکز فوق تخصصی اینجا کلیک کنید

اگر بلافاصله بعد از بهبودی سر تمرین های عادی خود برگردید، ممکن است نشانه های بیماری شما دوباره عود کند. اگر می خواهید سر تمرین حاضر شوید حتماً به آرامی  و از تمرین های ساده شروع کنید. معمولاً لازم است که تا یک هفته تمرینات را به تدریج اضافه کنید.

 

 وقتی که احساس تنش یا سقوط می کنید.

گاهی اوقات در طول روز احساس می کنید که دوست ندارید به سالن ورزش بروید و گاهی نیز بدن شما می گوید که می خواهد استراحت کند. در این مواقع خود را سرزنش نکنید که از تمرینات عقب مانده اید. به خانه بروید یک وعده ی غذایی سالم بخورید و استراحت کنید. به یاد داشته باشید که  تناسب اندام سلامت روحی را نیز در بر می گیرد، حتی اگر تمرینات به شما استرس و اندروفین بالا می دهد لازم است که فقط استراحت کنید.

زمانی که آسیب دیده اید.

وقتی عضوی از بدن شما در حین تمرین آسیب می بیند حتماً با پزشک در مورد آن و زمان لازم برای استراحت مشورت کنید، فشار ناشی از آسیب هم کیفیت تمرین شما را تحت تاثیر قرار می دهد و هم ممکن است آسیب را وخیم تر کند.

زمانی که تجهیزات مناسب را ندارید.

اگر استطاعت مالی دارید سعی کنید  لوازم استاندارد برای انجام حرکات ورزشی تهیه کنید و یا اگر سالن های ورزشی می روید از استاندارد بودن دستگاه ها مطمئن شوید، انجام حرکات ورزشی به شکل نادرست و با دستگاه های غیر استاندارد می تواند آسیب زا باشد.اغلب همه پیاده روی را انجام می دهند اما باید بدانید که پیاده روی با کفش نامناسب بیشتر از آنکه فایده داشته باشد مضر است. حتماً با یک مربی ورزشی در مورد کفش مناسب و تمرینات خود مشورت کنید.

 زمانی که باردار هستید.

اگر تصمیم به باردار شدن دارید حتماً با پزشک خود در مورد مدت زمان تمرینا ت و ممنوعیت های آن مشورت کنید به خصوص بعد از ماه سوم بارداری تمرینات شما باید تحت کنترل پزشک انجام شود و در این زمینه مشاوره ی حرفه ای دریافت کنید.

 پس از زایمان

افراد مشهور چگونه  بعد از زایمان وزن کم می کنند و  400 دراز نشست در هر روز می زنند تا به شکل سابق قبل از بارداری برگردند؟ در مرحله ی اول این حرف را باور نکنید. در مرحله ی دوم باید بدانید که آنها از متخصصان این امر و با رعایت بهترین دستورالعمل های غذایی و ورزشی به این وضعیت می رسند. شما باید 6 هفته بعد از زایمان آرام آرام و به تدریج شروع به فعالیت کنید. و در مورد تمرینات با یک مشاور حرفه ای صحبت کنید.

فقدان انگیزه

اگر کسی هستید که دوست ندارید ورزش کنید و صرفاً برای هماهنگ شدن با دیگران این کار را انجام می دهید، بهتر است ورزش نکنید. با خودتان صادق باشید، برای ورزش کردن انگیزه شخصی قوی پیدا کنید و از آن لذت ببرید تا تاثیر گذار باشد، می توانید از تمرینات متنوع مانند رقص، ایروبیک، اسکیت و .. شروع کنید تا هیجان و انگیزه در شما برای انجام ورزش ایجاد شود.

منبع:

lifespan

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه