خانه / اختلال کم توجهی/ بیش فعالی / 4 فعالیت و بازی برای کمک به کودکان با اختلالات حسی و ADHD

4 فعالیت و بازی برای کمک به کودکان با اختلالات حسی و ADHD

playing7-9
ما به عنوان بزرگسال درک می کنیم که ورزش منظم برای حفظ سلامتی ضروری است. اگرچه ورزش فواید بسیار بیشتری از نگه داشتن بدن در شرایط مناسب دارد. تمرین منظم و ورزش سنگین سلامتی را افزایش می دهد، استرس را کاهش می دهد، تمرکز را بالا می برد، سوخت و ساز را بهبود می بخشد و متابولیسم را افزایش می دهد.
فواید ورزش منظم بسیار بیشتر از تصور است- فواید روانی، رفتاری و ذهنی. کودکان دارای اختلالات حسی مثل ADHD و ADD می توانند از فواید ورزش منظم بهره ببرند. بازی فعالانه یا تمرین سنگین به کودکان دارای ADHD ، اوتیسم و دیگر اختلالات اینچنینی کمک می کند بهتر با علایم مقابله کنند. در اینجا برخی فعالیت هایی که برای مقابله با این شرایط سودمند هستند، نام برده می شود:
لی لی
لی لی یک تمرین سرگرم کننده است به خصوص اگر یک همبازی داشته باشید. به عنوان پدر یا مادر، شما می توانید فرصت لی لی به عنوان یک بازی را برای کودک خود فراهم کنید. اگر همبازی پیدا نکردید، خودتان همبازی کودک شوید. لی لی و پریدن به افزایش واکنش پذیری کودک شما کمک می کند و او را هوشیار تر می کند و او یاد می گیرد چطور تمرکز کند.
کوهنوردی
بالا رفتن از پنل های دیواری و صخره برای کودکان ADHD ، اوتیسم و سایر اختلالات رفتاری بسیار مفید است. هماهنگی چشم و دست ، تعادل و دیگر مهارت های حرکتی مثل گرفتن یک جای دست را بهبود می بخشد. بچه هایی که به طور معمول به کوهنوردی می روند، چه داخل سالن و چه در طبیعت، کنترل بهتری روی علایمشان دارند و می توانند روی انجام وظایف روزانه شان مثل انجام تکالیف و یا پروژه های درسی، تمرکز کنند.

845dd0ced9e20d42f1ba2bcad82034c2_large_1
دوچرخه سواری
دوچرخه، اسکوتر یا اسکیت بعضی از بهترین وسایلی هستند که می توانید به یک کودک با چالش های رفتاری بدهید. دوچرخه سواری یک ورزش سخت است و روی بسیاری از ماهیچیه ها کار می کند که در بهبود استقامت ماهیچه های قلبی عروقی موثر است. گردش خون ، تعادل، گرفتن اشیا با دست و تمرکز را بهبود می بخشد که در نتیجه به مدیریت علایمی مثل رفتار تکانشی، طغیان مکرر خشم، کج خلقی و … کمک می کند.
بازی در محیط و طبیعت
بر اساس یک تحقیق تازه، کودکانی که در فعالیت ریسکی بیرون از خانه مثل کوهنوردی، شنا و سرخوردن شرکت می کنند، قادر به برقراری ارتباط بهتر و مقابله با مشکلات به شیوه مناسب تر هستند. آنها از لحاظ جسمی و روحی سالم تر هستند. بازی در طبیعت، نشستن در کنار خاک و گیاهان سبز، سلامت قلب را بهبود می بخشد و به افزایش تمرکز کمک می کند. نگاه کردن به چمن، گل ها، درختان و دیگر مناظر،آرامش بخش و تسکین دهنده روح و روان است. این کاراثر آرامش بخش دارد و به همین خاطر است که کودکان ADHD وقتی در محیط های طبیعی بازی می کنند، بهبود کارایی مغز از خود نشان می دهند.
فارق از اینکه کدام فعالیت را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که به عنوان یکی از والدین در آن مشارکت دارید و کودکتان را با کلمات مثبت تشویق و تقویت می کنید. فرزند پروری مثبت به کودک شما کمک می کند بیشتر اعتماد به نفس داشته باشد، احساس امنیت کند و علایمش بیشتر قابل کنترل شوند. متعاقباٌ رابطه والدین و کودک بهتر می شود.

گرداورنده و مترجم:کیانوش محسنی

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

IMG_20151025_150011

آرش رستمی

رواندرمانگر کودکان

خدمات تخصصی سنجش کودکان،آموزش والدین ،فرزند درمانیCPR و بازی درمانی در مرکز  آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی  اینجا کلیک کنید و با کلینیک شماره 2 دپارتمان هنر درمانی تماس حاصل فرمایید

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه