خانه / آموزش روابط / کودک شما با بچه های دیگر بازی نمی کند؟ چگونه می توانید به او کمک کنید

کودک شما با بچه های دیگر بازی نمی کند؟ چگونه می توانید به او کمک کنید

کودک شما با بچه های دیگر بازی نمی کند؟ چگونه می توانید به او کمک کنیدReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 28Rating:

file_606292

همه ی کودکان ممکن است در باز ی با کودکان دیگر مشکلاتی داشته باشند، این طبیعی است که آنها برای اینکه بین خواسته های خودشان و دیگران تعادلی برقرار کنند، بحث کنند.
اما مشکلات بیش از حد در تعامل با همسالان می تواند به  رشد و توسعه ی مهارت های اجتماعی کودک آسیب بزند.
راهبردهای زیر را برای کمک به کودکتان  به کار بگیرید:
♦ برقراری ارتباط

Back to school night
با معلم فرزند تان و مشاور مدرسه در این مورد صحبت کنید و در مورد جزئیات رفتار او بپرسید، اینکه در چه شرایط و موقعیت هایی کودکتان نمی تواند با دیگران ارتباط بگیرد؟ چه مهارت های خاصی را باید یاد بگیرد؟ هر چند هفته یک بار از روند پیشرفت کودک سوال کنید.
♦ تمرین

mother has a good time in conversations with the son
مهارت های اولیه که برای برقراری ارتباط نیاز است با کودک تمرین کنید ، مانند: به اشتراک گذاری،نوبت گرفتن،ابراز ناراحتی و سرخوردگی با کلمات به جای ابراز از طریق ابزارهای فیزیکی، پرسیدن سوالات ساده «آیا می توانم با شما بازی کنم؟» « شما می خواهید با هم کتاب بخوانیم؟»  و اینکه اگر نه شنید باید چه برخوردی داشته باشد یا چه موقع باید به دیگران نه بگوید.
♦ بازی- تصور کن

teddy story time
اینکه برای یاد دادن مهارتهای اجتماعی با کودک خود صحبت کنید و دائماً سخنرانی کنید ممکن است موثر واقع نشود زیرا برای کودکان خلی قابل درک نیست،می توانید با استفاده از دوستان یا حیوانات خیالی مهارت های مختلف را به شکلی غیر مستقیم با کودک تمرین کنید.

♦ نشان دادن تصاویر

file_606305
تصاویری که یک دوست خوب و یا یک دوست بد را نشان می دهد تهیه کنید، و هر روز در مورد یکی از آنها با او صحبت کنید، اجازه بدهید در مورد خاطره هایش حرف بزند و بعد در مورد اینکه دفعه ی بعد بهتر است چه رفتاری داشته باشد با او صحبت کنید.
♦ با هم کتاب بخوانید

file_606302
کتاب هایی با موضوعات دوستی، همکاری، مهربانی، کمک به دیگران، به اشتراک گذاری و … تهیه کنید و با کودک بخوانید، و بعد از کودک بخواهید نظر و احساسش را در مورد هر شخصیت  و کارش بگوید.
♦ ایجاد فرصت

Two children in the playground
برای تمرین مهارت ها، فرصت های بیشتری برای کودک خود فراهم کنید. موقعیت هایی فراهم کنید تا با دیگران ارتباط برقرار کند ،این موقعیت ها می تواند خانه خودتان، رستوران، پارک، شهربازی  و یا مکان هایی باشد که می دانید کودکان زیادی آنجا هستند.
♦ به آینه نگاه کنید

file_606352
به رفتار خودتان نگاه کنید، ببینید کودک از رفتار شما چه برداشت هایی ممکن است داشته باشد،باید مطمئن شوید که خودتان الگوی مناسبی برای کودکتان هستید، طرز برقراری ارتباط شما، برخوردهای شما، احترام شما به دیگران، خانواده یا مردم توی خیابان و … همه مواردی است که کودک می بیند.
♦  فضای یادگیری فراهم کنید

file_606349
اگر شاهد رفتار ناشایست کودکتان با بچه های دیگر هستید، سریع خودتان را وارد ماجرا نکنید، اجازه بدهید مواردی را از کودکان دیگر یاد بگیرد، اگر دیدید ماجرا شدت یافت می توانید آنها را صدا کنید و بپرسید  مثلاً« اگر سارا این کار را با تو می کرد چه احساسی داشتی؟ شما به جای اینکار چه کارهایی دیگری می توانستی انجام دهی؟» اجازه بدهید فکر کند و خودش بگوید، سریع یک پیشنهاد ارئه ندهید.
♦ باز خورد مثبت بدهید

Mother and daughter
به کارها ی کودکتان حتی اگر کوچک است توجه کنید، به او نشان دهید که رفتار مثبت او را می بینید، او را به خاطر ویژگی های مثبت تشویق کنید، نیاز نیست به او قول خاصی بدهید یا جایزه بدهید همین که با کلمات و چهره او را تشویق کنید کافیست، فراموش نکنید که مشخص کنید کدام رفتار او را مورد تشویق قرار دادید.
♦ مراجعه به یک متخصص

Preschool Daycare
اگر با رعایت همه ی این موارد کودک شما هنوز هم در برقراری ارتباط مشکل دارد و معلم و مشاور مدرسه نیز با شما موافق هستند ، می توانید از یک متخصص بهداشت روانی اطفال کمک بگیرید. ممکن است این رفتار ناشی از اختلالات رشدی باشد، اجازه دهید تا یک فرد متخصص رفتار کودک را بررسی کند.

منبع:                                                    www.education.com

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، 

تهران -جناح ،نرسیده به فلکه دوم صادقیه ،کوچه پرویز (بین مرکز خرید گلدیس و تهرانی )پلاک 19 ساختمان سهیل (رو به روی پارکینگ طبقاتی صادقیه )واحد 12

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

شماره های تماس

02144259157 

02144287537

02144259407

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر خودتان روانشناس یا کادردرمانی حیطه مغزواعصاب وروان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید  برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید
عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه