خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / چگونه خانواده را برای ورود یک نوزاد جدید آماده کنیم

چگونه خانواده را برای ورود یک نوزاد جدید آماده کنیم

چگونه خانواده را برای ورود یک نوزاد جدید آماده کنیمReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Sep 29Rating:

new-baby-introduce_350x440

1) در مورد نوزاد جدید وقتی به کودکتان بگویید که 3 یا 4 ماه مانده است به دنیا بیاید، آنها نمی توانند به مدت طولانی، 8 تا 9 ماه منتظر بمانند.

2)    واضح حرف بزنید، نگران نباشید، به سوالهای کودکتان با توضیحات عینی و بدون پیچیده کردن قضیه جواب دهید،می توانید به او بگویید که او در یک محل خاصی در بدن مادران به اسم رحم در حال بزرگ شدن است.کودک را سردرگم نکنید.

3)    در خود انتظار واقع بینانه ایجاد کنید. می توانید چند تصویر رنگی از نوزاد به او نشان دهید، به او بگویید که او از همان اول نمی تواند هم بازی تو باشد، باید با دقت مواظب او باشیم، می توانید با فرزند خود در مورد گریه کردن نوزاد،خوابیدن و نحوه ی غذا خوردن نوزاد صحبت کنید.

4)    همه چیز در مورد نوزاد جدید را به فرزندتان توضیح دهید، کتابهای قصه ای در مورد نوزاد برای او بخوانید، در این صورت کودک می داند انتظار چه چیزی را می کشد.

5)    می توانید با کودکتان برنامه ای برای آماده سازی بگذارید، مثل نقش بازی

6)    او را در کارهایی که برای نوزاد جدید انجام می دهید شریک و درگیر کنید،می توانید او را برای خرید وسایل نوزاد همراه کنید از او نظر بخواهید و از اینکه با شما همراهی کرده از او تشکر کنید و به او نیز هدیه بدهید.

7)    از بروز حس رقابت جلوگیری کنید، فرزندتان را تشویق کنید تا با جنین در شکمتان حرف بزند،نشان دهید که هر دوی آنها کودک شما هستند.

8)    یک تصور مثبت در کودک ایجاد کنید، از خواهر و برادر بزرگتر دعوت کنید تا کنار گهواره کودک بیاید نازش کند با او حرف بزند،هر دو را در آغوش بگیرید، او را دور نکنید، بگذارید در مراقبت از او کمکتان کند، اجازه بدهید او نیز در مراقبت از او احساس مسئولیت کند، و از او برای هر کارش تشکر کنید.
9)    اطمینان حاصل کنید که برای هر دوی آنها وقت می گذارید، اگر نمی توانید به هر دو همزمان برسید یکی از والدین ) با یک کودک و دیگری با کودک دیگر وقت صرف کنید.طوری وقت را تنظیم که هر دو والد بتوانید به هر دو نوزاد و کودک توجه کنید.
منبع:                    www.education.com

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - چگونه خانواده را برای ورود یک نوزاد جدید آماده کنیم

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه