خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / چگونه خانواده را برای ورود یک نوزاد جدید آماده کنیم

چگونه خانواده را برای ورود یک نوزاد جدید آماده کنیم

new-baby-introduce_350x440

1) در مورد نوزاد جدید وقتی به کودکتان بگویید که 3 یا 4 ماه مانده است به دنیا بیاید، آنها نمی توانند به مدت طولانی، 8 تا 9 ماه منتظر بمانند.

2)    واضح حرف بزنید، نگران نباشید، به سوالهای کودکتان با توضیحات عینی و بدون پیچیده کردن قضیه جواب دهید،می توانید به او بگویید که او در یک محل خاصی در بدن مادران به اسم رحم در حال بزرگ شدن است.کودک را سردرگم نکنید.

3)    در خود انتظار واقع بینانه ایجاد کنید. می توانید چند تصویر رنگی از نوزاد به او نشان دهید، به او بگویید که او از همان اول نمی تواند هم بازی تو باشد، باید با دقت مواظب او باشیم، می توانید با فرزند خود در مورد گریه کردن نوزاد،خوابیدن و نحوه ی غذا خوردن نوزاد صحبت کنید.

4)    همه چیز در مورد نوزاد جدید را به فرزندتان توضیح دهید، کتابهای قصه ای در مورد نوزاد برای او بخوانید، در این صورت کودک می داند انتظار چه چیزی را می کشد.

5)    می توانید با کودکتان برنامه ای برای آماده سازی بگذارید، مثل نقش بازی

6)    او را در کارهایی که برای نوزاد جدید انجام می دهید شریک و درگیر کنید،می توانید او را برای خرید وسایل نوزاد همراه کنید از او نظر بخواهید و از اینکه با شما همراهی کرده از او تشکر کنید و به او نیز هدیه بدهید.

7)    از بروز حس رقابت جلوگیری کنید، فرزندتان را تشویق کنید تا با جنین در شکمتان حرف بزند،نشان دهید که هر دوی آنها کودک شما هستند.

8)    یک تصور مثبت در کودک ایجاد کنید، از خواهر و برادر بزرگتر دعوت کنید تا کنار گهواره کودک بیاید نازش کند با او حرف بزند،هر دو را در آغوش بگیرید، او را دور نکنید، بگذارید در مراقبت از او کمکتان کند، اجازه بدهید او نیز در مراقبت از او احساس مسئولیت کند، و از او برای هر کارش تشکر کنید.
9)    اطمینان حاصل کنید که برای هر دوی آنها وقت می گذارید، اگر نمی توانید به هر دو همزمان برسید یکی از والدین ) با یک کودک و دیگری با کودک دیگر وقت صرف کنید.طوری وقت را تنظیم که هر دو والد بتوانید به هر دو نوزاد و کودک توجه کنید.
منبع:                    www.education.com

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه