خانه / تغذیه / چگونه بر بی اشتهایی غلبه کنیم؟

چگونه بر بی اشتهایی غلبه کنیم؟

اگر شما غذا نمی خورید یا به اندازه کافی غذا نمی خورید، فکر نکنید بقیه دیوانه اند و تنها شما عاقل هستید.اگر شما قرص هایی برای لاغری می خورید این تضاد با دیگران بزرگتر هم می شود.با این حال شما باید بدانید که این سبک زندگی پایدار نیست، اگر شما هم این شرایط را دارید این متن را بخوانید.

بی اشتهایی

1.کمک عملی بگیرید.اگر شما هم مثل من 20 سال نخوردید به علت این که خوردن باعث درد می شود، ممکن است سندرم روده تحریک پذیر داشته باشید.به دکتر بروید.بدن شما ممکن است تحمل گندم نداشته باشد و یا نسبت به غذایی آلرژی داشته باشید.آزمایش بدهید.

2.از روانشناس کمک بگیرید.اگر حتی این بی اشتهایی به علت علائم فیزیکی بود همیشه یک دلیل اساسی برای آن وجود دارد به عنوان مکانیسمی برای مقابله.

3.اذعان کردن به بی اشتهایی یک وضعیت دائم ولی قابل کنترل است.از محرک های ایجاد آن آگاه باشید و برای مقابله با آن برنامه داشته باشید.حتی زمانی که شما بهتر هستید ممکن است این محرک ها می تواند در شما ظهور کند و دوباره باعث بیماری شما شود.شما به اندازه کافی قوی بودید برای شکست دادن این شرایط گرسنگی.حالا شما می توانید از این قدرت برای جلوگیری از این محرک ها استفاده کنید و خوب و قوی بمانید.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات

♦ دکتر زهرا وهابی متخصص مغز و اعصاب و ستون فقرات - دارای بورد تخصصی از دانشگاه علوم پزشکی تهران ♦ مدیر دپارتمان بیماریهای ستون فقرات و اختلالات عصب و عضله مجموعه کلینیک های تخصصی آلومینا♦ ♦ ♦ ♦ ♦ کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه