خانه / روانشناسی / چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ بخش سوم

چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ بخش سوم

چگونه اعتماد به نفس داشته باشم؟ بخش سومReviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Nov 28Rating:

بخش سوم :حذف باورهای منفی

اعتماد به نفس

1 از درونتان شروع کنید. انتقادها و توهین های مخرب را نادیده بگیرید، مخصوصا موضوعاتی که مربوط به گذشته هستند. نظر شما درباره خودتان مهم تر از نظر هرکس دیگری است، زیرا که شما خودتان را بهتر از هرکس دیگری می شناسید. بسیاری از ما توسط دیگران در برخی زمان ها آسیب دیده ایم. این موضوع بسیار مهم است که از حالا به بعد جلوی سو استفاده اینطور آدمها از خودمان را بگیریم. در واقع هروقت که بتوانیم این کار را بکنیم احساس پیروزمندی داریم و این احساس منجر به خوشحالی ما و حس اعتماد به نفس درونی ما خواهد شد.

2 ساختن تاییدات و اظهارات مثبت روزانه : هر روز به خودتان بگویید که فوق العاده هستید و برای شاد بودن لایق هستید. یک لیست از تمام چیزهایی که در مورد خودتان دوست دارید تهیه کنید. اگر شما اشتباهی مرتکب شده اید که این اشتباه موجب شده که از حق شاد بودن خود را محروم کنید، به خودتان اجازه جبران دهید. مثلا در صورت امکان از فردی که آزارش داده اید معذرت خواهی کنید، و یا اینکه سعی کنید از اشتباهاتان عبرت بگیرید و خود را ببخشید.

3 از گام های کوچک برای بدست آوردن اعتماد به نفس شروع کنید: از گام های کوچک برای بدست آوردن اعتماد به نفس و گام های کوچک برای انتخاب کارهایی که توانایی اش را دارید شروع کنید. به خودت اعتماد کن و به احساساتت احترام بگذار. گام های بزرگ را انتخاب نکن و سعی کن گام به گام پیش بروی.

اعتماد به نفس

4 لطفا خودت باش! به جای اینکه دایما سعی در خوشنود کردن دیگران داشته باشی، به خودت اهمیت بده. این موضوع خیلی فوق العاده است که ملاحظه دیگران را میکنی و به آنها اهمیت می دهی اما تا جایی که خودت را قربانی نیازهای دیگران و توقعات آنها نکنی.

5 خودت باش! سعی نکنید که شخصیت دیگران را کپی کنید، شما وقتی در بهترین حالت خودت هستی که سعی کنی فقط خودت باشی، زیراکه هرکسی منحصر به فرد است. اگر در این راه سقوط های کوتاه و اشتباهاتی هم داشتی سعی نکن که خودت را به باد انتقاد بگیری.

6 از افراد منفی دوری کن: افرادی که نگرش منفی دارند احساسات خوب را فرسوده می کنند. اگر شما فردی ترسو هستید، افراد پرخاشگر و با صدای بلند برای شما مناسب نیستند و بالعکس. هر آنچه که انجام می دهید را با دیگران مقایسه نکنید، شاید آنچه که برای دیگری خوب است برای شما خوب نباشد.

7 با ترستان روبه رو شوید و از شکست های خود درس بگیرید. ما فقط وقتی شکست می خوریم که نتوانیم بهترین نتیجه را از سختی بگیریم. وقتی که اتفاقات آن طور که ما توقع داریم پیش نمی رود در واقع این موضوع یک درس برای ماست. برای اینکه بدانیم در آینده و در اتفاقات مشابه بهتر است که چگونه عمل کنیم تا به نتیجه برسیم.

8 توقف افکار منفی: سعی کنید مثبت فکر کنید، گاهی اوقات این پیشگویی هایی که در مورد خودتان دارید خود به خود به شکست منجر می شود. اگر شما دائما به خودتان بگویید که احمق هستید و توانایی انجام کاری را ندارید و یا … شما هرگز به موفقیت نمی رسید. هنگامی که افکار منفی به ذهنتان می آیند متوقف شان کنید، با یک “نه” بلند! و انگاه افکار مثبت را جایگزین نمایید. این روش به شما کمک می کند که پیام های منفی را که در طول روز بارها و بارها برای خود می فرستید کم شوند و کم کم ناپدید شوند.ذهنتان را به حرف ها مثبت و خوب عادت دهید و از این پیشگویی ها به نفع خودتان استفاده کنید.

9 در مورد کامل بودنتان خودتان نگران نباشید. کامل بودن در نظر افراد مختلف متفاوت است. شاید شما در نظر یکی کامل باشید و در نظر افراد دیگر انسانی بی لیاقت! هیچ کس در نظر همه کامل نیست، پس به جای اینکه سعی در کامل بودن کنید، سعی کنید که به اهدافتان برسید و از زندگی لذت ببرید.

اعتماد به نفس

10 بیاموزید که از خودتان قدردانی کنید! تمرکز بیشتری را بر موفقیت هایی که بدست آورده اید بگذارید و از خودتان به خاطر این موفقیت ها تشکر کنید. همه ما این کار را در مورد بقیه می کنیم اما در مورد خودمان نه! ما افرادی را که دوست داریم را به عنوان دوست برمی گزینیم و سعی می کنیم با آنهایی که دوستشان نداریم زیاد در تماس نباشیم، این موضوع در مورد رفتارهایمان نیز باید صادق باشد. سعی کنید به رفتارهای خوبتان را بیشتر اهمیت دهید. اگر شما این کار را کنید بعد از مدتی دیگر وقتی هم برای فکر کردن به ضعف هایتان ندارید.

بخش اول  و  بخش دوم  این راهنمایی ها را نیز مطالعه کنید.

فاطمه امیری فاطمه امیری -روانشناس بالینی و نوروتراپیست

 

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، ميدان آزادی،به سمت بزرگراه محمدعلی جناح، ابتدای بلوار صالحی، كوچه جعفرنیا ،پلاك ٢١ ،طبقه ٤ ، واحد ١٦

021-66038295

09012941637

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر شما نیز روانشناس یا متخصص حیطه مغز و اعصاب و روان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید ،برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

یک نظر

  1. ممنون خیلی عالی بود

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه