خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / چگونه اختلال بیش فعالی و کمبود توجه را طبیعی درمان کنیم؟(بخش اول)

چگونه اختلال بیش فعالی و کمبود توجه را طبیعی درمان کنیم؟(بخش اول)

چگونه اختلال بیش فعالی و کمبود توجه را طبیعی درمان کنیم؟(بخش اول)Reviewed by مرکز تحقیقات اختلالات مغزواعصاب و ستون فقرات on Mar 11Rating:

اختلال بیش فعالی و کمبود توجه یک وضعیت پزشکی است و به طور کلی با درمان پزشکی به خوبی نتیجه می گیرد.اما در موارد خفیف اگر فرد بسیار حمایت کننده ای وجود داشته باشد درمان به طور طبیعی هم ممکن است.

کودکADHD

1.اول از همه مطمئن شوید که شما با ای دی اچ دی مواجه هستید. نشانه های این اختلال اغلب خیلی شبیه اختلالات دیگر است و اگر یک روزه این تشخیص داده شود خیلی سریع است!!!

آزمایش خون

2.آزمایش خون باید انجام شود تا مطمئن شویم که مشکل تیروئیدی، مسمومیت با سرب یا قند خون وجود ندارد.همه این شرایط دقیقا می توانند مشکلاتی مثل این اختلال ایجاد کنند.

شنوایی سنجی

3.شنوایی و بینایی هر دو باید سنجیده شوند.مشکلات شنوایی و بینایی هر دو منجر به مشکلاتی در یادگیری، مشکل در تمرکز و مشکلات رفتاری می شوند.

گرفتن تست هوش

4.فرزندتان را برای تست هوش ببرید.تست هوش تا اندازه زیادی به رفع مشکلات کودکتان کمک می کند.تست هوش به شما خواهد گفت که آیا مشکلی وجود دارد یا خیر؟مشکلات یادگیری در کودکان مبتلا به این اختلال 70 تا 90% تخمین زده شده است.سبک یادگیری فرزندتان را به شما می آموزد. همچنین می تواند استعداد فرزندتان را نشان دهد.بچه های با استعداد معمولا مثل بچه های مبتلا به این اختلال رفتار می کنند آنها زود خسته می شوند و نیاز به چالش دارند.اگر فرزند شما با استعداد است درمان لازم نیست.

تنقلات

5.تمام مواد شیمیایی را از رژیم غذایی فرزندتان حذف کنید.اختلال بیش فعالی و کمبود توجه در نتیجه کمبود برخی مواد شیمیایی های خاص در ناحیه ای از مغز ایجاد می شود.مواد شیمیایی موجود در غذا بیشتر این مواد را از بین می برند.به همین دلیل است که بعضی غذا ها یک کودک طبیعی را تبدیل به   ADHD و یک کودک مبتلا را 100 برابر بدتر کند.فست فود ها، غذاهای دارای افزودنی و مواد نگهدارنده، رنگ و طعم را حذف کنید.نه تنها به نفع فرزند شماست بلکه به کل خانواده کمک می کن که سالم تر بمانند.

زمان خواب

6.تنظیم یک برنامه ساختارمند در خانه.یک برنامه روزانه و هفتگی داشته باشید و آن را به دیوار بزنید تا همه ببینند و دنبال کنند.این بچه ها نیاز به یک برنامه باثبات و ساختارمند دارند.

محدود کردن زمان بازی

7.زمان کار با تلویزیون، بازی ویدیویی و کامپیوتر باید محدود شود.مواد شیمیایی مغز این کودکان با فعالیت و تحریک داخلی تولید می شود.اگر کودکان زمان زیادی را به این کار صرف کنند دیگر فعالیت هایی که نیاز به این مواددارند انجام نشوند.زمان این کار را محدود کنید 30 دقیقه در روز برای کار مدرسه و 2 ساعت برای روزهای تعطیل و نه حتی 1 دقیقه بیشتر. در عوض این زمان را صرف خواندن، انجام تکالیف مدرسه، بازی کردن در خارج از خانه، بازی با اسباب بازی و غیره.در ابتدا وقتی شما صفحه را خاموش می کنید فرزند شما مبارزه می کند و نمی داند چه کاری انجام دهد.

داشتن نمودار پاداش

8.یک سیستم پاداش ایجاد کنید.این بچه های به کار های بد بیشتر توجه می کنند و رفتار های خوب کمتر توجه می کنند.رفتار خوب را برای آنها ارزش دار کنید و آنها برای ایجاد آن سخت تر تلاش می کنند و بعد از مدتی این رفتار خوب برای آنها به یک عادت تبدیل می شود.یک نمودار امتیاز درست کنید و رفتار هایی را که دوست دارید بهبود دهید پاداش دهید.تصمیم بگیرید که تعدادی از امتیازات جایزه ای داشته باشد مثلا خوابیدن دیرتر یا زمان تلویزیون بیشتر وغیره.یا اینکه امتیازات خود را جمع کنند برای جایزه بزرگتر.اجازه دهید کودک خودش جایزه را انتخاب کند.این سیستم خیلی خوب کار می کن اگر تا الان شما خیلی به او امتیاز نداده باشید.

ورزش کردن

9.ورزش.ورزش مواد شیمیایی مغز که در این کودکان کم است افزایش می دهد.شما و کودکتان حداقل 30 دقیقه در روز باید ورزش کنید.مانند دوچرخه سواری، تاب بازی، توپ بازی در بیرون از خانه و غیره.

غذای مناسب

10.مقدار کربوهیدراتی که کودک می خورد را کاهش و پروتئین را افزایش دهید.مطالعات نشان داده است که این رژیم غذایی در رفتار و تمرکز کودکانADHD موثر است.

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 


گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت ) واحد ویژه روانپزشکی و مشاوره

شامل دپارتمان های روانپزشکی،روانشناسی،روانکاوی ، مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک :

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 8 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22648627

021-22636863

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

مرکز شماره یک تهران (شریعتی تقاطع دولت) واحد ویژه مغز و اعصاب و رواندرمانی

شامل دپارتمان های مغز و اعصاب، اختلالات خواب ( انجام و مشاوره تست خواب)،گفتار درمانی،رواندرمانی،درمان و مشاوره اختلالات جنسی

تهران,خیابان دکتر شریعتی, روبروی خیابان دولت,کوچه امامزاده, نبش فروشگاه جامبو, پلاک 14, طبقه دوم واحد 6 (برای دیدن مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید)

021-22616377 

09024802196 

ساعات تماس :همه روزه (غیر از جمعه ها) 9 صبح الی 8 شب

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

مرکز شماره دو (شرق تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره

شامل دپارتمان های مغزواعصاب,روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، واحد 2

77136229-77091723

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

مرکز شماره سه (غرب تهران) ویژه روانپزشکی ،مغز و اعصاب و مشاوره و رواندرمانی

تهران، ميدان آزادی،به سمت بزرگراه محمدعلی جناح، ابتدای بلوار صالحی، كوچه جعفرنیا ،پلاك ٢١ ،طبقه ٤ ، واحد ١٦

021-66038295

09012941637

دپارتمان مغز و اعصاب،روانپزشکی،روانشناسی،مشاوره و رواندرمانی، نوروفیدبک و بیوفیدبک

ساعات تماس: همه روزه غیر از تعطیلات، 9 صبح الی 9 شب

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

مرکز زوج درمانی و سکس تراپی (شریعتی تقاطع قلهک)

تهران،خ شریعتی ،جنب بیمارستان ایران مهر، کوچه میری، ساختمان پزشکان جهانمهر ، واحد 4

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

شماره های تماس مرکز شماره چهار (شریعتی):

09035445828_ 26600456

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی ارتوپدی, فیزیوتراپی و توانبخشی (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان درد های کمر و گردن به روش های غیر جراحی و کلیه خدمات تخصصی و پیشرفته توانبخشی و فیزیوتراپی انجام می شود. برای دیدن لیست کلیه مشکلاتی که در این مرکز درمان می شوند اینجا کلیک کنید.

تهران،بزرگراه رسالت، بعد از میدان رسالت به سمت شرق، نرسیده به چهار راه سرسبز، روبروی مسجد حجتیه،پلاک 686، طبقه پنجم، واحد 10

برای مشاهده مسیر دسترسی از طریق نقشه گوگل اینجا کلیک کنید

دپارتمان طب فیزیکی و توانبخشی،حرکات اصلاحی،ورزش درمانی،فیزیوتراپی,ارتوپدی (شایگان مهر)

صبح تا 3 بعد از ظهر:

77189615

09338178807

3 بعد از ظهر تا 9 شب:

77189675

09901865597

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

مرکز فوق تخصصی کودک و خانواده بوجیکا (واقع در شمال تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان مشکلات کودک و نوجوان (اختلالات یادگیری، مشکلات رفتاری، افسردگی و اضطراب،مشکلات گفتار و زبان و… انجام می شود). برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و گفتار درمانی، بازی درمانی، هنر درمانی و…استفاده می شود.

تهران، خیابان شریعتی، تقاطع خیابات دولت و شریعتی، ابتدای کوچه امامزاده، پلاک 14 واحد 7

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  02122636858

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

مرکز فوق تخصصی درمان های دارویی و غیردارویی وسواس (واقع در شرق تهران)

در این مرکز فوق تخصصی درمان وسواس و کلیه اختلالات مرتبط با وسواس بصورت فوق تخصصی و با ترکیب روش های دارویی و غیردارویی انجام می شود . برای درمان در این مرکز از روش های درمان های دارویی،غیر دارویی و…استفاده می شود. این مرکز تحت نظر دکتر مهدی هرمز پور روانپزشک، دکتر زینب طاهری متخصص مغزواعصاب و گروهی از روانشناسان می باشد. همچنین درمان مشکلات مغزواعصاب (سکته مغزی،ام اس، تشنج، سردرد و… ) هم در این مرکز انجام میشود.

تهران، خیابان دماوند،بین سبلان و وحیدیه،خیابان میرحسینی،ساختمان شهریار،پلاک 1، طبقه سوم، واحد 25

تلفن جهت هماهنگی نوبت ویزیت و پاسخ به سوالات:  77839404

ساعات تماس:همه روزه غیر از تعطیلات رسمی  9 صبح الی 7 شب

برای کسب اطلاعات بقیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید.

اینترنت پر است از سایت هایی که مطالب پزشکی دارند اما مطالب این سایت ها چقدر معتبرند؟ 

سایت جایروس بزرگترین سایت و مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری های مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغزو اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند. استفاده از اطلاعات موجود در سایت رایگان است ولی لطفا کپی نکنید.

اگر شما نیز روانشناس یا متخصص حیطه مغز و اعصاب و روان هستید و مایلید به تیم مجموعه پزشکان و درمانگران جایروس بپیوندید ،برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه