خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / چطور فرزند مستقلی داشته باشیم

چطور فرزند مستقلی داشته باشیم

فرزندتان در منزل حوصله اش سر میرو و نمی تواند برنامه ای برای خود داشته باشد، همیشه این شما هستید که سعی می کنید او را سرگرم کنید یا برنامه ای داشته باشید ، حتی این شما هستید که تصمیم میگیرید برای ناهار چه غذایی درست کنید یا میان وعده غذایی فرزندتان چه باشد؟

ناراحت

در چنین مواقعی اجازه دهید فرزند شما نیز فکر کند ولیستی از کارهایی را که دوست دارد انجام دهد یا چیزهایی را که دوست دارم میل کند را تهیه کند ،اجازه دهید از میان انتخاب هایی که دارد البته با نظارت خودتان ،یکی از آنها را انتخاب کند این کار باعث بالارفتن عزت نفس در کودکتان میشود.

فکر کردن

در مورد غذاهای سالم وغیر سالم وغیر سالم با وی صحبت کنید ومزایا ومعایب هر کدام را بیان کنید ودر آخر اجازه دهید تا گاهی خودش به مفید بودن آن ماده غذایی پی ببرد.

وقتی می داند که گاهی می تواند در مورد مسائل به تنهایی تصمیم گیری کند وحق انتخاب دارد کمتر به خود اجازه اشتباه کردن میدهد.

این کار را حتی می توانید با تهیه لیستی از کارها وبازی ها انجام دهد و برای اینکه تنوع برنامه وی بیشتر شود شما ه با وی همفکری کنید تا بتواند یک تفریح سالم و درستی را انجام دهد.

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی کارشناس ارشد روانشناسی و نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه