خانه / زندگی سالم / چطور از شکست عشقی و عاطفی رها شویم ؟ بخش دوم

چطور از شکست عشقی و عاطفی رها شویم ؟ بخش دوم

670px-Let-Go-of-a-Failed-Relationship-Step-6-Version-2

بخش 2: قطع کردن ارتباط

1-  ارتباطتان را با عشقتان قطع کنید. به عشقتان اس ام اس نزنید و با او تماس نگیرید. زمانی که رابطه ی شما قطع شده است سعی نکنید به هر عنوانی از جمله بحث درمورد دلایل پایان یافتن رابطه با او تماسی بگیرید. از اینکه به خود بگویید می توانید با عشقتان یک رابطه ی ساده و دوستی معمولی داشته باشید پرهیز کنید زیرا این قبیل ارتباطات آسیب بیشتری به شما می زند و جدا شدن از این رابطه را برای شما سخت تر می کند

  • اگر فکر می کنید رابطه با دوستانی که در زمان رابطه هر دو با آنها دوست بوده اید آزارتان می دهد. رابطه ی خود را با این دوستان فعلاً قطع کنید زیرا این برای خودتان بهتر است.
  • اگر در زمانی به عشقتان برخوردید به طور مثال در مهمانی یا مراسمی نیازی نیست که عمداً از او دوری کنید بلکه در این زمان سنگین باشید و سلام کنید اما نیازی نیست که با او صحبت کنید زیرا این صحبت ها برای شما آزارنده است.

2- برای مدتی از شبکه های اجتماعی مجازی دوری کنید. اگر وسوسه می شوید که به فیس بوک بروید و عکس های جدید عشقتان را ببینید این را بدانید که این عمل فقط درد و رنج شما را طولانی تر می کند. وهمچنین مزیت این کار این است که اگر عشق شما در فیس بوک برای شما پیامی داد شما دل مشغولی در این مورد که پیام او را بدهید یا نه ندارید.

  • به شبکه های اجتماعی نروید. مگر اینکه آنقدر به خودتان مطمئن باشید که اگر عکس اورا دیدید هیجانات مخرب در شما ایجاد نشود.
  • سعی کنید در شبکه های اجتماعی عشقتان را بلاک کنید. این کار روشی است که به شما یاد آوری می کند که این رابطه تمام شده است.

3- از وسایلی که شما را به یاد عشق سابقتان می اندازد خلاص شوید. وسایلی که برای شما خریده است را دور بیندازید. اگر دلتان نمی آید این وسایل را دور بندازید آنها را در یک صندوق قرار دهید و آنها را دور از چشمتان قرار دهید. حتی اگر این وسایل برای شما خیلی ارزشمند است این کار را انجام دهید.

  • اگر وسایلی از عشق سابقتان دست شما است نظیر کتاب، هدفون و . . . آنها را سریع پس بدهید. و برای اینکه دوباره با او روبه رو نشوید می توانید از طریق یک دوست یا پست این کار را انجام دهید.

670px-Let-Go-of-a-Failed-Relationship-Step-8-Version-2

 

4- اتاق خود را تغییر دهید. سعی کنید از وسایلی که شما را به یاد عشق سابقتان می اندازد خلاص شوید و با تغییر دکوراسیون اتاقتان، محیط خود را عوض کنید.

5- سعی کنید به یک مسافرت کوتاه بروید و به دیدن مکانهایی بروید که در زمان رابطه فرصت دیدن آنها را نداشته اید.

مراحل بعدی را در همین سایت دنبال کنید

منبع:

www.wikihow.com

مصطفی رستمی

مصطفی رستمی

کارشناس ارشد روانشناسی و پژوهشگر در زمینه ی روابط زناشویی و زوج درمانی

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه