خانه / نکته ی سلامت روز / نکته سلامت روز: 5 راهکار مؤثر برای کمک به رشد مو

نکته سلامت روز: 5 راهکار مؤثر برای کمک به رشد مو

اگر چه مو برای زندگی یک ضرورت نیست اما در زیبایی بسیار نقش دارد. ریزش مو می تواند سبب فشار روحی در مردان و بخصوص زنان شود. موهای شما در هر ماه حدود 1.2 سانتی متر رشد می کند، رشد موها در بین سنین 30-15 در سریعترین حالت خود قرار دارد.
داروهای خانگی تقویت مو
شیر نارگیل
شیرنارگیل برای تقویت رشد موها بسیار ضروری است، شیر نارگیل را در سراسر پوست سر ماساژ دهید اینکار به تقویت رشد موها کمک خواهد کرد.

کمک به رشد مو
کاهو
مخلوطی از  آب کاهو و اسفناج برای کمک به رشد موها بسیار خوب است،اگر به میزان 1.2 لیتر در روز خورده شود.

کمک به رشد مو
روغن خردل و برگ حنا
جوشانده ی روغن خردل با برگ حنا برای رشد سالم موها بسیار موثر است. حدود 250 میلی لیتر روغن را بجوشانید و سپس 60 گرم برگ حنا را به تدریج به آن اضافه کنید تا  در روغن بسوزند. سپس روغن را از فیلتر رد کنید و در یک بطری ذخیره کنید. و موهای خود را به شکل منظم با این روغن ماساژ دهید.
کمک به تقویت رشد مو

 

انگور فرنگی هندی

انگور فرنگی که با جوشاندن دانه های انگور خشک شده تهیه می شود اگر با روغن نارگیل مخلوط شود به عنوان یک تونیک ارزشمند برای غنی سازی مو عمل خواهد کرد.

تقویت رشد مو

پیاز
در درمان طاسی سر تکه ای بسیار موثر می باشد، زیرا تولید کلاژن را افزایش می دهد و در نتیجه به رشد مجدد مو کمک می کند.

تقویت رشد مو

 

منبع:

way2madicare

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه