خانه / روانشناسی / موسیقی بیشتر، درد کمتر

موسیقی بیشتر، درد کمتر

 

14427644321

مطالعات نشان داده است که موسیقی یک مسکن قوی درد  است.
خواندن لالایی برای نوزادان به خوابیدن آنها کمک می کند و دربزرگسالان باعث کاهش درد می شود.
یک بررسی جدید نشان داد که درد حدود 17% ازشرکت کنندگان دراین بررسی درحال دریافت شوک الکتریکی کنترل شده با شنیدن و تمرکزبرملودی لالایی ازبین رفت.

علاوه براین گوش دادن فعالانه به موسیقی تا میزان دو برابر درکاهش دردهای ناشی ازاضطراب شدید مؤثراست.
راه استفاده ازموسیقی برای درمان شنیدن آن بطورفعالانه است. افرادی هستند که به آهنگهای خاص دوران بچگی خود گوش می دهند آهنگهایی مثل “عروسک قشنگ من قرمزپوشیده” و کارآنها این است که به زیرو بم اصوات توجه کنند. هنگامی که این افراد شوک الکتریکی دریافت کردند و سطح درد بتدریج افزایش می یافت، محققین دریافتند که تغییرات خاصی درامواج مغزی آنها صورت گرفت. اما تغییری که درامواج مغزی آنها هنگامی که درحین گرفتن شوک الکتریکی برروی شنیدن موسیقی تمرکزکردند صورت گرفت نشاندهنده این بود که ازمیزان درد کاسته شده است.

افرادی که بیش ازسایرین ازمزیت کاهش درد با شنیدن موسیقی بهره مند می شوند کسانی هستند که درمعرض اضطراب شدید وشوک روحی هستند. دکتربنوا عقیده دارد که این اولین تحقیقی است که نشان می دهد ویژگیهای شخصیتی تحت تأثیرکاهش درد هستند.

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

silverstone-475
مطالعات قبلی نشان داده اند که گوش دادن به موسیقی به افراد کمک می کند تا بتوانند مدت طولانی تری دست خود را درآب یخ نگه دارند. حالا ببینیم تمرکزبرروی موسیقی چگونه ازمیزان درد ما کم می کند؟ بسیاری ازمسیرهای مغزی که مسئول پردازش موسیقی هستند درعین حال مسئول پردازش درد هم می باشند. وقتی ذهن ما درگیرتمرکز بر روی شنیدن موسیقی و درعین حال پاسخ حسی به درد است، کمتربه پردازش منابع درد توجه می کند.
محققین تصورمی کنند که گوش دادن فعالانه به موسیقی بهترین راه برای کاهش دردهای حاد است. اما توجه داشته باشید که اگر همیشه به یک نوع موسیقی گوش بدهید همان نوع موسیقی برای شما مؤثر واقع می شود زیرا به احتمال زیاد شما را ازنظراحساسی و شناختی جذب خود می کند.
اگر در آینده نزد دندانپزشک رفتید و یا برای کار دیگری به پزشک مراجعه کردید بخاطرداشته باشید که شنیدن موسیقی یک راه طبیعی برای مبارزه با درد است و بهتر است که موسیقی مورد علاقه خود را همراه ببرید.

گردآورنده : مینو شفیعی

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمانی و نمایش درمانی خلاق در مرکز آلومینا ارائه می گردد
جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه