خانه / روانپزشکی / افسردگی / مواردی که ممکن است باعث ایجاد یا عود افسردگی شود

مواردی که ممکن است باعث ایجاد یا عود افسردگی شود

زن جوان افسرده

در اینجا مواردی که ممکن است باعث ایجاد یا بدتر شدن افسردگی شما شود را بیان میکنیم:

رابطه عاشقانه شکست خورده: می تواند به ایجاد یا بدتر شدن افسردگی کمک کند.

رابطه ناامید کننده با خانواده و دوستان: اگر شما به طور مداوم در حال جنگ با مادر خود هستید و یا در حالت عاطفی نامناسب    و آزاردهنده با بهترین دوست خود مورد آزار قرار گرفته اید، این روابط می تواند باعث ایجاد افسردگی شما شود.

حرفه ی بدون پاداش: اگر شما احساس می کنید در کار فعلی و یا در طول زندگی حرفه ای خود به شدت ناراضی، خفه و یا حتی بی ارزش هستید، این میتواند یک عامل کمک کننده به ایجاد افسردگی شما باشد.

محیط  زندگی نامطلوب: اگر شما هم اتاقی غیر قابل تحملی دارید و یا در خانه یا محله خود عمیقا احساس نارضایتی میکنید ، پس از محیط زندگی خود ناراضی هستید که این موجب ایجاد یا تشدید افسردگی می شود.

دلایل مالی: نگرانی در مورد پرداخت چک اجاره بعدی و یا مخارجی که از عهده شما خارج است اگر مشکل ادامه یابد می تواند علت جدی افسردگی باشد.

در صورتی که مشکل افسردگی دارید با متخصصین ( روانپزشک و روانشناس ) ما در کلینیک آلومینا تماس بگیرید.

 

منبع:

www.wikihow.com

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیرارشد دپارتمان تحقیقات روان درمانی)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه