خانه / تربیت فرزندان / آموزش کودکان / معلمان بخوانند: 5راهکار برای جلب توجه کودکان در سر کلاس

معلمان بخوانند: 5راهکار برای جلب توجه کودکان در سر کلاس

5راهکار برای جلب توجه کودکان در سر کلاس

فرهنگ موفقیت را پرورش دهید.

محیطی هیجان انگیز را در کلاس درس فراهم کنید. سوالهایی بپرسید که همه ی کودکان دوست دارند به آن جواب دهند. مثلاً اگر در مورد محیط زیست درس می دهید، اجازه دهید هر کدام از آنها در مورد اطلاعاتشان در مورد کویر و جنگل و کوه با دیگر کودکان وارد گفتگو و رقابت شوند.

5راهکار برای جلب توجه کودکان در سر کلاس

علایق کودکان را با برنامه های درسی ترکیب کنید.

تعیین پروژه، فعالیت  و تکالیف گروهی  راه هایی هستند که به یادگیری فعال کودک کمک می کنند. به کودکان کمک کنید تا بین آنچه که می آموزند با زندگی واقعی ارتباط برقرار کنند. به عنوان مثال اگر دارید در مورد ادیسون صحبت می کنید، از کودکان بخواهید نام دیگری برای اختراع او بگذارند.

5راهکار برای جلب توجه کودکان در سر کلاس

از دانش آموز خود حمایت کنید.

کلمات محبت آمیز شما، به دانش آموز نشان می دهد که چقدر به فکر او هستید. نقاط قوت او را ببینید و یاد آور شوید. اجازه دهید کودک بداند در راه کسب علم یا انجام کار علمی حامی او هستید حتی اگر اشتباهی می کند باز شما حامی او هستید و فرصت خواهید داد تا تکلیف خود را به پایان برساند.

5راهکار برای جلب توجه کودکان در سر کلاس

والدین را به مشارکت در این راه تشویق کنید.

وقتی کودک احساس کند والدین  به  فعالیت های مدرسه ی او اهمیت می دهند، بیشتر بر روی دروس تمرکز می کند. از والدین بخواهید از یادآور صرف انجام تکالیف کودک تغییر نقش دهند و کسی باشند که با او دوباره تحصیل می کنند.

 5راهکار برای جلب توجه کودکان در سر کلاس

مدرسه را برای کودک به یک محیط ایمن تبدیل کنید.

کودک قبل از هر چیزی نیاز دارد که محیط مدرسه برای او مثل خانه امن باشد تا بتواند تمرکز کند. حتماً مطمئن شوید که تمام قوانین انظباتی در مدرسه اجرا می شود و دانش آموز با قلدی و آزار و اذیت و … مواجه نیست.

5راهکار برای جلب توجه کودکان در سر کلاس

به دانش آموز خود کمک کنید تا تکالیف بیشتری انجام دهد

آنها را تشویق کنید تا در برنامه های فوق برنامه مدارس، تیم ورزشی، گروه های علمی و فرهنگی شرکت کنند. اینکار به نوبه خود کمک خواهد کرد تا کودک خود را در کلاس بیشتر درگیر کند.

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه