خانه / آموزش روابط / ازدواج موفق / مشاوره قبل از ازدواج و 10 تا از مهمترین موضوعاتی که قبل از ازدواج بایستی درباره یکدیگر بدانید:

مشاوره قبل از ازدواج و 10 تا از مهمترین موضوعاتی که قبل از ازدواج بایستی درباره یکدیگر بدانید:

ازدواج نیز نوعی معامله است. شما به یکدیگر متعهد می شوید تا زندگی خود را با یکدیگر بسازید و سالهای باقی مانده زندگیتان را در کنار یکدیگر باشید.

هیچ کس با این قصد که روزی به ازدواج خود پایان دهد وارد این رابطه پایدار نمی شود. بنابراین، این تعهد باید با دقت مورد توجه قرار گیرد.

ازدواج شما می تواند پایدار باقی بماند و تا زمانی که زنده هستید، می توانید از زندگی خود با هم لذت ببرید. مشاوره قبل از ازدواج یکی از مفید ترین راهها برای ایمن ساختن ازدواجتان می باشد.

یکی از مواردی که به پایداری رابطه شما کمک می کند فهم این موضوع است که شما به چه کسی و چه چیزی می خواهید متعهد شوید.

بنابراین برای جلوگیری از هر گونه شکاف در طول این مسیر ، در اینجا به برخی از چیزهایی که قبل از ازدواج بایستی در مورد یکدیگر بدانیم اشاره می کنیم:

Tips on Sex After Childbirth - مشاوره قبل از ازدواج و 10 تا از مهمترین موضوعاتی که قبل از ازدواج بایستی درباره یکدیگر بدانید:

مشاوره قبل از ازدواج

1- چگونه با هم صحبت می کنید؟

فنون مذاکره یکی از موضوعاتی است که بایستی قبل از ازدواج به آن آگاهی داشته باشید و بایستی از اولویت های شما باشد.  از تمام زندگی متاهلی شما شامل مذاکره می شود. بایستی بتوانید در رابطه با موضوعات جدی مانند مسائل مربوط به پول، دارایی، مکان و رشد کودک (چالش های واقعی زندگی) با یکدیگر مذاکره کنید.

اگر شما نمیتوانید به خوبی با یکدیگر مذاکره کنید، این یک رابطه مفید و قدرتمند نیست و نمی تواند پایدار باقی بماند.یکی از موارد در جلسات مشاوره قبل از ازدواج به زوجین آموزش داده می شود مهارت های مذاکره و حل تعارض می باشد. +

 

 2-انتظارات افراد از زندگی متاهلی چیست؟

اگر یکی از شما می خواهید در قطب جنوب زندگی کند در حالی که دیگری کارائیب را ترجیح می دهد به زودی اختلاف نظر و مشکل پیش خواهد آمد.

اگر کسی فکر کند مشکل پیش نمی آید، سخت در اشتباه است. چرا که مشکلات به زودی خودشان را نشان می دهند. درک آنچه هر دوی شما انتظار دارید و مذاکره برای پیدا کردن یک مسیر مشترک، هر گونه مشکلی را حل می کند.

 

3- پرداختن به چه موضوعاتی برای شما دشوار است؟

این یک موضوع عالی است که قبل از ازدواج در مورد یکدیگر بدانید. در ضمن راه خوبی برای فهمیدن مرزهای یکدیگر و مذاکره بر سر موضوعاتی است که برای یکی از طرفین چالش برانگیز می باشد.

به این ترتیب، هر دوی  شما می دانید کجا ایستاده اید. مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند که نقاط قوت و ضعف یکدیگر را به خوبی بشناسید و برای مقابله با آنها را راه حل های موثر را بیاموزید.

Temporary Restraining Order Length of Time - مشاوره قبل از ازدواج و 10 تا از مهمترین موضوعاتی که قبل از ازدواج بایستی درباره یکدیگر بدانید:

مشاوره قبل از ازدواج

 

4- برای تفاوتهایتان چه کار خواهید کرد؟

در حالت ایده آل، شما قادر به مذاکره و سازش هستید، اما اگر شما نتوانستید به نتیجه برسید چه کار خواهید کرد. آیا مراجعه به روانشناس یا فرد متخصص در این حوزه از گزینه های انتخابی شما خواهد بود؟

 

5- چگونه استرس هایتان را مدیریت خواهید کرد چه به صورت فردی و چه به صورت زوجی؟

این سؤال به شما کمک می کند تا بدانید که در بدترین سناریو ها چه انتظاری داشته باشید و بتوانید درک کنید که چرا شریک زندگی شما  به این شیوه رفتار کرد. به این ترتیب می توانید در این شرایط با یکدیگر سازگار شده و از یکدیگر حمایت کنید یا حداقل اینکه یکدیگر را درک کنید.

مشاوره قبل از ازدواج به شما کمک می کند که نقاط ضعف خود را شناسایی کنید و برای مدیریت آنها برنامه ریزی نمایید. در ثورت لزوم همارت های لازم مانند مهارت مدیریت استرس و مهارت های کنترل خشم به شما آموزش داده می شود.

 

6- سبک های ارتباطی خود را شناسایی کنید و چگونه می توانید آنها را بهبود بخشید؟

زمان بهترین اطلاعات را در زمینه رابطه تان و اینکه چه چیزی موثر است یا خیر در اختیار شما قرار می دهد. الگوی ارتباطی شما بسیار حائز اهمیت است.

بنابراین بسیار مهم است پیش از آن که به زندگی متاهلی خود وارد شوید الگوهای ارتباطی یکدیگر را بدانید.

یکی از موضوعاتی که اساساً در جلسات مشاوره پیش از ازدواج مورد توجه قرار می گیرد سبک ارتباطی شما با یکدیگر و شناسایی الگوهای ارتباطی ناکارآمد می باشد.

 

7- الگوهای رفتاری تکراری

این سؤال، تصویری از موضوعاتی که ممکن است مشکل ساز شوند ارائه می دهد. اگر سابقه اعتیاد وجود داشته باشد، بایستی این موضوع قبل از ازدواج مطرح شده تا در مورد نحوه رسیدگی به آن پس از ازدواج صحبت شود.

شناسایی موضوعاتی از این دست به شما کمک خواهد کرد تا یکدیگر را درک کنید و بررسی کنید که چه کاری باید انجام دهید و چگونه باید پاسخ دهید.

Nasihat Paulus kepada suami isteri - مشاوره قبل از ازدواج و 10 تا از مهمترین موضوعاتی که قبل از ازدواج بایستی درباره یکدیگر بدانید:

مشاوره قبل از ازدواج

 

8- افکار شما در مورد کودکان چیست؟

یک موضوع واقعا مهم که بایستی قبل از ازدواج بدانیم، این است که اگر یکی از ما بخواهد صاحب فرزند شود در حالی که دیگری نمی خواهد چگونه بایستی این مشکل را حل کنیم؟

این نیز مساله مهمی است که اگر یکی از ما ده فرزند بخواهد و دیگری تنها یک فرزند چگونه آن را حل خواهیم کرد؟

این نیز مفید است تا در مورد احساساتان در رابطه با مشکلاتی از این دست صحبت کنید. شما می توانید در رابطه با افکارتان صحبت کنید حتی اگر که ممکن است شما ایده های خود را با گذر زمان تغییر دهید.

 

9- در رابطه با پرورش فرزندان صحبت کنید.

اگر صاحب فرزند شوید چه چیزی برای شما اهمیت دارد؟ و می خواهید چگونه او را تربیت کنید؟ بهتر است به این موضوع بپردازید تا بعداً از مشکلات جلوگیری شود.

 

10- چگونه تغییرات را مدیریت می کنید؟

بعضی از مردم چیزهای زیادی را تغییر نمی دهند و در برابر تغییر مقاومت می کنند. در حالی که برخی دیگر با اشتیاق تغییر می کنند. البته، تغییر اتفاق می افتد، اما اینکه شما تغییرات را چگونه می بینید و همراه هم باشید به شما کمک می کند تصمیات زندگیتان را به گونه ای بگیرید که مطابق نظر هر دو نفرتان باشد.

 

اگرچه این لیست محدود به موارد فوق نمی باشد. اما برخی از موارد مهم را که بایست قبل از ازدواج در رابطه با یکدیگر بدانید در مقاله فوق به آنها اشاره شد.

این موارد به شما این امکان را می دهد که یکدیگر را درک کنید و آشکارا در رابطه با آنچه می خواهید با یکدیگر صحبت نمایید و اطمینان حاصل کنید که مسیرهای واقع گرایانه ای را برای زندگیتان در نظر گرفته اید که شما را در جهت مخالف یکدیگر قرار نمی دهد.

لینک منبع

photo 2018 03 28 01 00 27 - مشاوره قبل از ازدواج و 10 تا از مهمترین موضوعاتی که قبل از ازدواج بایستی درباره یکدیگر بدانید:  زهرا بابایی، دکترای تخصصی روانشناسی بالینی، دانشگاه شهید بهشتی

برخی از کلمات اصلی مرتبط با خدمات مشاوره خانواده و زوج درمانی در مرکز تخصصی جایروس:

سایت روانشناسی و مشاوره
مشاوره وکیل رایگان
مشاوره کودک تلفنی رایگان
سایت مشاوره ازدواج
سایت مشاوره خانواده
صدای مشاور خانواده
مشاوره ازدواج آنلاین رایگان
روانشناسی خانواده
درمان اضطراب
روانشناسی ازدواج
روانشناس آنلاین

برای کسب اطلاعات تماس و شعب ،صفحه تماس با ما را ببینید

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - مشاوره قبل از ازدواج و 10 تا از مهمترین موضوعاتی که قبل از ازدواج بایستی درباره یکدیگر بدانید:

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

ازدواج نیز نوعی معامله است. شما به یکدیگر متعهد می شوید تا زندگی خود را با یکدیگر بسازید و سالهای باقی مانده زندگیتان را در کنار یکدیگر باشید. هیچ کس با این قصد که روزی به ازدواج خود پایان دهد وارد این رابطه پایدار نمی شود. بنابراین، این تعهد باید با دقت مورد توجه قرار گیرد. ازدواج شما می تواند پایدار باقی بماند و تا زمانی که زنده هستید، می توانید از زندگی خود با هم لذت ببرید. مشاوره قبل از ازدواج یکی از مفید ترین راهها برای ایمن ساختن ازدواجتان می باشد. یکی از مواردی که به پایداری رابطه…

مشاهده بازنگری

خلاصه: در صورتی که مطلب فوق را مفیبد یافتید لطفاً ستاره بدهید.

User Rating: 3.48 ( 3 votes)

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه