خانه / تربیت فرزندان / فرزند من مدام پاداش های گرانبها و مادی درخواست می کند، چه کار کنم؟

فرزند من مدام پاداش های گرانبها و مادی درخواست می کند، چه کار کنم؟

فرزند من مدام پاداش های گرانبها و مادی درخواست می کند، چه کار کنم؟Reviewed by مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز on Feb 8Rating:

اولین گام  تهیه یک برنامه پاداش است که با داشتن آن ، نیاز نیست که برای هر رفتار کوچکی به کودک پاداش مادی بدهید، بلکه برای یک سلسله ای از کارها به او پاداش می دهید. مثلا اگر توانست 10 ستاره را جمع کند، یک پاداش مادی که قبلا با هم توافق کرده اید به او تعلق می گیرد.

برنامه پاداش کودک

هم چنین در نظر داشته باشید که پاداش های کوچک و متعدد از پاداش های بزرگ و اندک موثرتر هستند، پس تا حد امکان پاداش های مادی گرانبها را  تعیین نکنید. برخی کودکان حتی از سنین پایین می توانند خیلی مادی باشند. حدودی برای قیمت پاداش تعیین کنید و اجازه بدهید کودک چیزی در آن حدود انتخاب نماید. در ضمن وقت گذاشتن برای کودک وتوجه به او نیز پاداش های بسیار خوبی هستند.

 ممکن است سینما رفتن همراه فرزندتان به اندازه یک اسباب بازی گرانبها برای او ارزش داشته باشد. بعضی از کودکان ترجیح می دهند به عنوان پاداش، به آنها اجازه دهید مدتی کارتون تماشا کنند.

 کودکانی که بزرگ تر هستند ترجیح می دهند که پول تو جیبی بیشتری داشته باشند. اگر فرزند شما تمبر ، سکه  وعکس جمع می کند کمک به کامل کردن مجموعه او می تواند پاداش خوبی باشد .

فاطمه امیری فاطمه امیری -روانشناس بالینی،نوروتراپیست

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 - فرزند من مدام پاداش های گرانبها و مادی درخواست می کند، چه کار کنم؟

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه