خانه / تربیت فرزندان / فرزند من مدام پاداش های گرانبها و مادی درخواست می کند، چه کار کنم؟

فرزند من مدام پاداش های گرانبها و مادی درخواست می کند، چه کار کنم؟

اولین گام  تهیه یک برنامه پاداش است که با داشتن آن ، نیاز نیست که برای هر رفتار کوچکی به کودک پاداش مادی بدهید، بلکه برای یک سلسله ای از کارها به او پاداش می دهید. مثلا اگر توانست 10 ستاره را جمع کند، یک پاداش مادی که قبلا با هم توافق کرده اید به او تعلق می گیرد.

برنامه پاداش کودک

هم چنین در نظر داشته باشید که پاداش های کوچک و متعدد از پاداش های بزرگ و اندک موثرتر هستند، پس تا حد امکان پاداش های مادی گرانبها را  تعیین نکنید. برخی کودکان حتی از سنین پایین می توانند خیلی مادی باشند. حدودی برای قیمت پاداش تعیین کنید و اجازه بدهید کودک چیزی در آن حدود انتخاب نماید. در ضمن وقت گذاشتن برای کودک وتوجه به او نیز پاداش های بسیار خوبی هستند.

 ممکن است سینما رفتن همراه فرزندتان به اندازه یک اسباب بازی گرانبها برای او ارزش داشته باشد. بعضی از کودکان ترجیح می دهند به عنوان پاداش، به آنها اجازه دهید مدتی کارتون تماشا کنند.

 کودکانی که بزرگ تر هستند ترجیح می دهند که پول تو جیبی بیشتری داشته باشند. اگر فرزند شما تمبر ، سکه  وعکس جمع می کند کمک به کامل کردن مجموعه او می تواند پاداش خوبی باشد .

فاطمه امیری فاطمه امیری -روانشناس بالینی،نوروتراپیست

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان تحقیقات توجه و تمرکز

■ فاطمه امیری ■ دانش آموخته روانشناسی بالینی از دانشگاه تهران ■■ متخصص نوروتراپی، درمانگر اختصاصی در زمینه استرس و اضطراب ( کودکان و بزرگسالان)، سردرد،اختلال بیش فعالی/نقص توجه، تریکوتیلومانیا، و افزایش تمرکز و تقویت حافظه ●●● در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت به صفحه تماس با ما مراجعه کنید●●●

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه