خانه / روانپزشکی / افسردگی / علل پزشکی که ممکن است پشت افسردگی شما پنهان شده باشد!

علل پزشکی که ممکن است پشت افسردگی شما پنهان شده باشد!

دکتر و  زن

احساس کردن غم یک بخش طبیعی از زندگی است. این غم و اندوه زمانی به یک مشکل تبدیل می شود که نتوان مشکلی را باعث ایجاد آن شده ، از میان برداشت. اگر غم و اندوه بیش از هفته امتداد یابد ، اغلب با توانایی شما برای ارتباط برقرار کردن با مردم و لذت بردن از زندگی خود تداخل می یابد و این احتمال وجود دارد که شما در حال تجربه نوعی از افسردگی هستید. نگران نباشید، حتی افسردگی شدید یک بیماری قابل درمان است. دراینجا استراتژی های مختلفی ارائه می شود که به شما کمک میکند تا با افسردگی مقابله کنید.

با دکتر خود برای کشف علل پزشکی که ممکن است پشت افسردگی شما پنهان شده باشد، صحبت کنید . بعضی از افسردگی ها ناشی از شرایط پزشکی و یا درمان دیگر وضعیت های پزشکی است، یا در اثرعوارض جانبی داروها می باشد. در برخی موارد، شرایط پزشکی می تواند افسردگی را تقلید کند. شناسایی هر گونه عوامل فیزیکی افسردگی که نیاز به درمان خاص برای پزشک شما مهم است. شرایط متداول پزشکی که ممکن است افسردگی را آغاز کند عبارتند از:

کمبود ویتامین« ب» به خصوص  «ب 12» و مواد معدنی ، خصوصا برای افرادی که رژیم غذایی محدودی دارند با افسردگی همراه است. علاوه بر این، بسیاری از تحقیقات جدید نشان می دهد که نورخورشید و ویتامین« د» به عنوان یک تنظیم کننده بهداشت روانی قدرتمند است.

مشکلات تیروئید، عدم تعادل هورمونی (از جمله پیش از قاعدگی ) و یا بیماری ، می تواند باعث افسردگی شود.

عوارض جانبی برخی از داروها شامل حالات افسردگی است. مطالعه برچسب هشدار دهنده دارو و مشورت با دکتر خود در این مورد می تواند به شما کمک کند. اعتیاد به الکل یا مواد مخدر دیگر نیز باعث ایجاد افسردگی شود.

افسردگی اغلب با اختلالات اضطرابی ، اختلال اضطراب پس از سانحه ، ترس از اجتماع ، سوء مصرف مواد و الکل ، بیماری های قلبی ، سکته ، سرطان، ، دیابت و بیماری پارکینسون و ایدز همراه است. این بیماریها ممکن است قبل ، باعث ایجاد یا نتیجه  آن افسردگی باشد ، یا شرایط پزشکی که تنها زنان با آن روبرو می شوند مانند: افسردگی بعد از زایمان ، سندرم قبل از قاعدگی. اختلال

منبع:

www.wikihow.com

کلینیک آلومینا مرکز تخصصی درمان افسردگی و سایر اختلالات روانپزشکی است.

 

123

طیبه گیلانی

کارشناس ارشد روانشناسی (مدیردپارتمان درمان های غیردارویی سردرد)

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

4 نظر

  1. با عرض سلام
    لطفا در مورد بيماري فيبروميالژيا ،عوارض و درمان آن هم مطالبي را عنوان نماييد

    با تشكر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه