خانه / زندگی سالم / سنی که خانم ها کمتر از اندامشان رضایت دارند!

سنی که خانم ها کمتر از اندامشان رضایت دارند!

رضایت از اندام خود

در یک مطالعه جدید که در مجله زنان وپیری منتشر شد نشان داده شده است که اکثر زنان 50 ساله و مسن تر خیلی احساس رضایت از خود ندارند و از اندام خود راضی نبوده و خوشحال نیستند.

تحقیقات نشان داده است که زنانی که از اندام خود راضی هستند بیشتر در انجام فعالیت های ورزشی مداومت می کنند وکمتر احتمال دارد به اختلالات خوردن مبتلا شوند.

البته مدیر دانشگاه کارولینای شمالی در طی بررسی ها بیان کرده است که : این بدان معنی نیست که آنها با هر جنبه از ظاهر خودشان خوشحال شوند ،بلکه ممکن است نسبت به بعضی از جنبه های فیزیکی دیگر خود ،ناراضی باشند.

مطالعات نشان داده که بیشتر زنان میانسال نسبت به صورت مخصوصا پوست خود بیشتر احساس نارضایتی کرده اند  وهمین نیز علت استفاده از لوازم آرایش های گوناگون وجراحی های پلاستیک در زنان می باشد.

 

منبع:

http://www.medicalnewstoday.com/articles/267531.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه