خانه / آموزش روابط / زبان های متفاوت مردان و زنان

زبان های متفاوت مردان و زنان

مرد و زن

این مردان زبان نفهم!

یک سناریوی رایج در همه خانه ها:

زن مشغول شستن ظروف است و مرد مشغول تماشای تلویزیون! زن با صدای بلند فریاد می زند: وای خدایا چقدر ظرف برای شستن هست و… و مرد همچنان مشغول تماشای تلویزیون است! یک ساعت بعد ،زن با فریادی بلند منفجر می شود: من باورم نمیشه که اینقدر بی خیالی! مرد می پرسد چی شده ؟ زن می گوید » من از شما برای شستن ظروف کمک خواستم ولی تو…. مرد می پرسد کی گفتی؟من اصلا متوجه نشدم!

بهترین مراکز لیزر موهای زائد در سراسر کشور

کمتر هزینه کنید! خدمات بهتری بگیرید! بیشتر سود کنید!

اینجا کلیک کنید

مردان معمولا انتظار دارند که مکالمه مستقیم باشد و درخواست ها بصورت رک و صریح بیان شود ولی زنان معمولا توقع دارند که طرف مقابلشان قادر به درک ارتباطات و اشارات ظریف کلامی باشد!

بطور کلی زنان الگوهای گفتاری مختلفی نسبت به مردان دارند. آنها اغلب غیر مستقیم و محتاط صحبت می کنند. در مقابل، مردان مستقیم و روشن صحبت می کنند. اما موضوعات صحبت آنها نیز متفاوت است. مردان بیشتر در مورد اخبار، اقتصاد، و یا ورزش صحبت می کنند. زنان ترجیح می دهند در باره موضوعات اجتماعی مانند خانواده و سلامتی صحبت کنند. بنابراین مردان بیشتر دوست دارند تا در مورد حقایق صحبت کنند و زنان بیشتر ترجیح می دهند در مورد مردم صحبت کنید.

زنان سعی دارند که زبان “آرامی”داشته باشند. به این معنا که آنها معمولا با دقت تر و مودبانه تر صحبت می کنند. زنان سئوالات زیادی مطرح می کنند. زیرا، که آنها به احتمال زیاد به دنبال ایجاد هماهنگی و جلوگیری از درگیری هستند. علاوه بر این، زنان لغات بیشتری برای بیان احساسات دارند. برای مردان،گفتگو اغلب نوعی رقابت است. زبان آنها مشخصا تحریک آمیزتر و پرخاشگرتر است. و طبق بعضی مطالعات مردان کمتر از زنان صحبت می کنند.

بعضی از محقّقان ادعا می کنند که این به دلیل ساختمان مغز است. زیرا مغز زنان و مردان متفاوت است. بدین معنی که، مراکزصحبت کردن آنها هم ساختار متفاوتی دارند. هرچند به احتمال زیاد عوامل دیگری هم بر زبان ما تأثیر دارند (مانند آموزش های دوران کودکی و شخصیت حنسیتی). علم مدتی است که دراین زمینه کشفی نکرده است. اما به هر حال، زن و مرد کاملا به یک زبان متفاوت صحبت نمی کنند. سوء تفاهم نباید صورت بگیرد. روشهای زیادی برای برقراری ارتباط موفقیت آمیز وجود دارد. ساده ترین آن : خوب گوش دادن است!

لیزر مو

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان
گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه