خانه / آموزش روابط / زبان های متفاوت مردان و زنان

زبان های متفاوت مردان و زنان

مرد و زن

این مردان زبان نفهم!

یک سناریوی رایج در همه خانه ها:

زن مشغول شستن ظروف است و مرد مشغول تماشای تلویزیون! زن با صدای بلند فریاد می زند: وای خدایا چقدر ظرف برای شستن هست و… و مرد همچنان مشغول تماشای تلویزیون است! یک ساعت بعد ،زن با فریادی بلند منفجر می شود: من باورم نمیشه که اینقدر بی خیالی! مرد می پرسد چی شده ؟ زن می گوید » من از شما برای شستن ظروف کمک خواستم ولی تو…. مرد می پرسد کی گفتی؟من اصلا متوجه نشدم!

مردان معمولا انتظار دارند که مکالمه مستقیم باشد و درخواست ها بصورت رک و صریح بیان شود ولی زنان معمولا توقع دارند که طرف مقابلشان قادر به درک ارتباطات و اشارات ظریف کلامی باشد!

بطور کلی زنان الگوهای گفتاری مختلفی نسبت به مردان دارند. آنها اغلب غیر مستقیم و محتاط صحبت می کنند. در مقابل، مردان مستقیم و روشن صحبت می کنند. اما موضوعات صحبت آنها نیز متفاوت است. مردان بیشتر در مورد اخبار، اقتصاد، و یا ورزش صحبت می کنند. زنان ترجیح می دهند در باره موضوعات اجتماعی مانند خانواده و سلامتی صحبت کنند. بنابراین مردان بیشتر دوست دارند تا در مورد حقایق صحبت کنند و زنان بیشتر ترجیح می دهند در مورد مردم صحبت کنید.

زنان سعی دارند که زبان “آرامی”داشته باشند. به این معنا که آنها معمولا با دقت تر و مودبانه تر صحبت می کنند. زنان سئوالات زیادی مطرح می کنند. زیرا، که آنها به احتمال زیاد به دنبال ایجاد هماهنگی و جلوگیری از درگیری هستند. علاوه بر این، زنان لغات بیشتری برای بیان احساسات دارند. برای مردان،گفتگو اغلب نوعی رقابت است. زبان آنها مشخصا تحریک آمیزتر و پرخاشگرتر است. و طبق بعضی مطالعات مردان کمتر از زنان صحبت می کنند.

بعضی از محقّقان ادعا می کنند که این به دلیل ساختمان مغز است. زیرا مغز زنان و مردان متفاوت است. بدین معنی که، مراکزصحبت کردن آنها هم ساختار متفاوتی دارند. هرچند به احتمال زیاد عوامل دیگری هم بر زبان ما تأثیر دارند (مانند آموزش های دوران کودکی و شخصیت حنسیتی). علم مدتی است که دراین زمینه کشفی نکرده است. اما به هر حال، زن و مرد کاملا به یک زبان متفاوت صحبت نمی کنند. سوء تفاهم نباید صورت بگیرد. روشهای زیادی برای برقراری ارتباط موفقیت آمیز وجود دارد. ساده ترین آن : خوب گوش دادن است!

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه