خانه / تازه های علم و تکنولوژی / حلقه ی درون واژنی می تواند از سرایت ویروس اچ آی وی به زنان جلوگیری کند

حلقه ی درون واژنی می تواند از سرایت ویروس اچ آی وی به زنان جلوگیری کند

جلوگیری از سرایت ایدز

دانشمندان دانشگاه نورث وسترن، یک حلقه ی درون واژنی جدیدی را تولید کرده اند که می تواند از سرایت ویروسHIV به زنان جلوگیری کند.
این دستگاه کاربرد آسانی داشته و به راحتی در داخل واژن قرار داده می شود و به مدت 28 روز ماندگاری دارد، این حلقه از داروی ضد رتروویروسی پر شده است.
ویروس اچ آی وی حدود 34 میلیون نفر را تحت تأثیر خود قرار داده است.در سال 2011،تشخیص داده شد که  دو و نیم میلیون نفر به تازگی به این ویروس آلوده شده اند، در کشورهای جنوب صحرای آفریقا 60% زنان به این ویروس آلوده اند.
داروهای پیشگیرانه ی زیادی وجود دارد که بسیاری از آنها بی اثر بوده، بویژه در کشورهای در حال توسعه، منابع مالی اجازه تهیه این داروها را نمی دهد.
مطالعات قبلی نشان داده بود که داروهای ضد ویروسی می تواند از عفونت اچ ای وی جلوگیری کند، اما شیوه های موجود برای انتقال دارو رضایت بخش نبوده اند، داروهایی که به شکل قرص می باشند باید روزانه و با دوز بالا مصرف شوند.ژل های واژنی نیز کمتر مورد استفاده قرار گرفته اند.
به گفته ی دانشمندان، بعد از 10 سال کار توانسته اند یک حلقه ی درون واژنی تولید کنند که می تواند با پیشگیری مداوم در طول چرخه قاعدگی از مواجهه متعدد با ویروس نقص ایمنی در مدت زمان طولانی جلوگیری کند.
این دستگاه موسوم به TDF-IVR  ، دوز کمتری نسبت به قرصها دارد و حاوی تنوفوویر پودر ی می باشد که یک داروی ضد رتروویروس می باشد که 3.5 میلیون بیمار مبتلا به ایدز در جهان  از آن استفاده می کنند.
این حلقه ساختار پلیمری منحصر به فردی دارد که الاستومر آن در صورت وجود مایعات متورم می شود و  1000 برابر بیشتر دارو نسبت به حلقه های درون واژنی کنونی مثل Nuvaring که سیلیکونی است، دارو انتقال می دهد.
منبع:
http://www.medicalnewstoday.com/articles/266791.php

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه