خانه / بیماریها و اختلالات جسمی / بیماریهای مقاربتی 1

بیماریهای مقاربتی 1

زگیل تناسلی

بیماریهای مقاربتی
برای انتقال بیماریهای مقاربتی (STD) لزوماً برقراری رابطه ی جنسی یک ضرورت نیست، بلکه ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) که باعث زیگیل تناسلی می شود، از طریق تماس نزدیک پوست با پوست نیز می تواند منتقل شود.
عفونت HPV می تواند در افرادی که هیچ گونه نشانه ای ندارند یا زگیلی نیز مشاهده نمی شود اتفاق بیافتد.

شپش عانه

بیماریهای مقاربتی
شپش ناحیه تناسلی که در اصطلاح عامه به عنوان خرچنگ شناخته می شود. این نام اشاره به انگلی متفاوت از شپش بدن دارد، شپش عانه در بین موهای ناحیه تناسلی زندگی می کنند و با تماس نزدیک می تواند به فرد دیگر منتقل شود، علائمی شامل خارش شدید، مشاهده ی شپش، یا تخم هایی متصل به موهای دستگاه تناسلی می باشد، شپش را می توان با داروهای ضد شپش درمان کرد.

گال

بیماریهای مقاربتی
بیماری دیگر ناشی از آلودگی به شپش می باشد، این بیماری لزوماً یک بیماری مقاربتی نیست، هر منطقه از پوست را می تواند تحت تأثیر قرار بدهد، با این حال اغلب از راه تماس جنسی منتقل می شود.گال باعث خارش می شود شبها با خارش شدید همراه می شود. کرم های تجویزی می تواند کمک کننده باشد.

سوزاک

بیماریهای مقاربتی
یک بیماری مقاربتی است که به راحتی منتقل می شود و بر هر دو جنس مرد و زن تاً ثیر می گذارد. اگر درمان نشود می تواند به ناباروری منجر شود. از طریق ارتباط دهانی، مهبلی، مقعدی و همچنین از طریق مادر آلوده به فرزند در هنگام باردای.

در مردان با علائمی چون: ترشحات زردرنگ و غلیظ آلت تناسلی، احساس سوزش به هنگام دفع ادرار و تورم بیضه.
و در زنان با افزایش ترشحات مهبلی، سوزش به هنگام خروج ادرار و خونریزی های نا مرتب قاعدگی
و درد لگن همراه است. در برخی از شرایط علائم خفیف است و با عفونت قارچی و ادراری اشتباه گرفته می شود.

سفیلیس

بیماریهای مقاربتی
سفیلیس را می توان با آنتی بیوتیک درمان کرد،اما بیشتر مردم نشانه های آن را متوجه نمی شوند، این بیماری با گذر زمان حتی می تواند منجر به آسیب های عصبی،کوری، فلج و حتی مرگ شود، به طور معمول اولین نشانه ی آن یک زخم بدون درد در ناحیه تناسلی یا مقعد است، که می تواند در کف پا، دست و یا در دیگر قسمت های بدن توسعه یابد. دیگر نشانه ها تب، خستگی، ریزش مو باشد.

کلامدیا

بیماریهای مقاربتی
یک عفونت بسیار شایع که از تماس جنسی منتقل می شود. اگر درمان نشود می تواند منجر به ناباروری شود، علائم می تواند مبهم و غیر اختصاصی باشد و در برخی از افراد با هیچ نشانه ای همراه نیست، در هنگام بروز می تواند با علائمی چون سوزش و خارش ناحیه تناسلی،ترشحات و ادرار دردناک همراه باشد،کلامدیا می تواند در روده و گلو نیز توسعه یابد.

 

2    /     1

 

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه