خانه / آموزش روابط / چطور از شکست عشقی و عاطفی رها شویم ؟ بخش سوم

چطور از شکست عشقی و عاطفی رها شویم ؟ بخش سوم

670px-Let-Go-of-a-Failed-Relationship-Step-10-Version-2

بخش 3:دوباره از زندگی خود لذت ببرید

1-    وقت بیشتری را با دوستانتان بگذرانید. زمانی که شما آماده هستید، شروع به قرار گذاشتن با دوستان قدیمی تان کنید و وقت بیشتری را به صحبت با دوستانتان  اختصاص دهید. این وقت خالی را با دوستانتان پر کنید و دوستی های بیشتری را جستجو کنید.

  • کارهایی را که در دوران رابطه تان نمی توانستید انجام دهید، الان انجام دهید، اگر به طور مثال عشق سابقتان دوست نداشت که شما لباس رنگی بپوشید،حالا می توانید این نوع لباس ها رابپوشید .

2-    زمانی بیشتری را با خانواده خود بگذرانید. مخصوصاً اگر از خانواده خود کاملاً جدا شده اید، به محیط خانواده خود برگردید تا وقت خالی تان را پر کنید و دارای حمایت بیشتری از جانب خانواده داشته باشید.

670px-Let-Go-of-a-Failed-Relationship-Step-11-Version-2

3-    لذت بردن را در فعالیت های جدید جستجو کنید. بجای اینکه به فعالیت های سابق خود بپردازید، دنبال امتحان کردن فعالیتهای جدیدی که تا به حال امتحان نکرده اید باشید.

4-    آرامش را در خودتان پیدا کنید. گذراندن وقت با دوستان و خانواده تان راهی خوب برای این است که به رابطه ی تمام شده ی خود فکر نکنید، اما اگر می خواهید این رابطه را به کلی تمام کنید و دیگر به آن فکر نکنید، با خودتان روراست باشید و به طور خودتان بفهمانید که این رابطه تمام شده است.

  • در پارک ها قدم بزنید و یا به پیاده روی عصرانه بپردازید.
  • کتاب بخوانید، با خواندن در کتاب ها غرق شوید.
  • بنوسید. روی نوشتن یک داستان یا مقاله کار کنید. همچنین نوشتن به طور کلی باعث می شود که نسبت به خودتان شناخت بیشتری پیدا کنید.

 

مراحل بعدی را در همین سایت دنبال کنید

منبع:

www.wikihow.com

مصطفی رستمی

مصطفی رستمی

کارشناس ارشد روانشناسی و پژوهشگر در زمینه ی روابط زناشویی و زوج درمانی

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مدیر ارشد دپارتمان روانشناسی

مریم عبداللهی روانشناس و نوروتراپیست دارای 14 سابقه فعالیت در زمینه های مشاوره تربیتی،آموزشی کودک وخانواده رفتار درمانی درمانگر کودکان در حیطه های کودکان استثنایی، بیش فعالی،تشخیص اوتیسم درمانگر بزرگسالان در زمینه های تقویت حافظه،ارتقای عملکرد ذهنی،اضطراب ومشاوره روابط پیش از ازدواج ( رفتار و بهداشت جنسی ). در صورت تمایل به تعیین نوبت ویزیت با ما تماس بگیرید.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه