خانه / روانشناسی / بازسازی شناختی: کاهش استرس با تغییر افکار

بازسازی شناختی: کاهش استرس با تغییر افکار

بازسازی شناختی: کاهش استرس با تغییر افکارReviewed by مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان on Mar 5Rating:

کاهش استرس با تغییر افکار

بازسازی شناختی روشی مفید برای درک احساسات و خلق و خوی نا امید کننده  و گاهی اوقات به چالش کشیدن باورهای اشتباه می باشد که ممکن است پایه غلطی داشته باشند. بازسازی شناختی تفکر منفی را به چالش کشیده و تغییر می دهد. به این ترتیب ، شما می توانید از بازسازی شناختی برای شکل دهی مجدد تفکرات منفی غیر ضروری که همه ی ما گاه به گاه تجربه می کنیم استفاده کنید.

خلق و خوی بد ناخوشایند است و می توانند بر کیفیت عملکرد شما تأثیر گذاشته و کارایی شما را کاهش دهند.  بعلاوه روابط شما با دیگران را نیز به خطر می اندازند. به این ترتیب تغییر تفکر منفی و یا تحریف شده که اغلب پیش زمینه خلق و خوی منفی می باشد به شما کمک می کند تا موقعیت های خود را در قالب مثبت قرار دهیم.

بازسازی شناختی توسط آلبرت الیس(Albert Ellis)، روانشناس در اواسط سال 1950توسعه یافت. و آن را یک جزء اصلی از رفتار درمانی شناختی (CBT) می باشد.با استفاده از CBT می توانید افکار منفی را گاهی با رفتار های مخرب همراه می باشد کنترل کرده و تغییر دهید. ایده اصلی بازسازی شناختی این است که ما خودمان مسئول حالات منفی خود هستیم و با ارزیابی معتبر و دقیق تر می توانیم تفکرمان را به صورت مثبت تری تغییر دهیم.

موارد کاربرد

بازسازی شناختی در درمان طیف گسترده ای از شرایط، از جمله افسردگی، اختلال استرس پس از سانحه(PTSD)، اعتیاد، اضطراب، هراس از اجتماع و استرس موفق بوده است.

 به عنوان مثال: تحقیقی در سال 2007 انجام شد که نشان می داد بازسازی شناختی در درمان افرادی که گرفتار غم و اندوه شدید بودند بسیار کمک کننده بوده است.

در ادامه: از روش بازسازی شناختی چگونه استفاده کنیم؟

بهترین پیشنهادات برای شما

اگر مطلب مفیدی بود، از منو زیر برای دوستانتان ارسال کنید

 

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان جایروس (آلومینا) حاصل بزرگترین کار گروهی فوق تخصصی مغزواعصاب و روان

Untitled 206x300 -  بازسازی شناختی: کاهش استرس با تغییر افکار

 

برای کسب اطلاعات تماس و اخذ نوبت از کلیه شعب تهران و شهرستانها اینجا کلیک کنید. 

سایت جایروس بزرگترین سایت و بهترین مرکز تخصصی اطلاع رسانی ،درمان و پیشگیری از بیماری ها با تمرکز ویژه بر مشکلات مغز و اعصاب و روان در کشور است که مستقیما توسط پزشکان متخصص و تیم درمانگران اعصاب (روانشناس،روانپزشک،گفتار درمانگر و…) مدیریت می شود. ما از سال 1388 آغاز کردیم و اکنون گروه پزشکان جایروس با معرفی برترین کادر درمانی در مناطق مختلف تهران و شهرستان های مختلف کشور حضور دارند و در رفع مشکلات جسمی در حیطه های مغز و اعصاب و روان و ارتوپدی و توانبخشی و مشکلات روانپزشکی بزرگسالان و کودکان به شما کمک می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه