خانه / روانپزشکی / اضطراب و استرس / اضطراب جدایی در کودکان

اضطراب جدایی در کودکان

اضطراب جدایی

این که وقتی از کودک خردسال خود جدا می شوید و خداحافظی می کنید احساس اضطراب کند بسیار طبیعی است، هر چند که میتواند مشکل ساز باشد، اما این رفتار را به عنوان مرحله ای از رشد کودک در نظر داشته باشید، با درک این مطلب و بکارگیری راهکارهای درست برخورد با این رفتار کودک می توان اضطراب جدایی را کاهش داد تا وقتی کودک کمی بزرگتر می شود کاملاً این اضطراب محو شود، با این حال اگر اضطراب جدایی کودک مداوم است و به حدی است که در انجام فعالیت های روزانه و رفتن به مهد کودک و مدرسه اختلال ایجاد می کند باید گفت کودک شما اختلال اضطراب جدایی دارد، در این شرایط ممکن است کودک شما به درمان حرفه ای نیاز داشته باشد، اما راهکارهایی هم وجود دارد که شما والدین با به کارگیری آنهامی توانید به کودکتان کمک کنید.
در دوران کودکی، گریه، کج خلقی  و حتی چسبیدن به والدین از واکنش های طبیعی هنگام جدایی محسوب می شود،  که می تواند قبل از 1 سالگی کودک آغاز شود و تا  4 سالگی ادامه داشته باشد، اما در هر دو سطح زمان و شدت، اضطراب جدایی ازکودکی به کودک دیگر متفاوت است.
گاهی اضطراب جدایی کودکان با وجود تلاش پدر و مادر حتی تا سنین ابتدایی نیز ادامه پیدا می کند و بیش از حد بر عملکرد کودک و خانواده تأثیر می گذارد که باید این اختلال را درمان کرد.

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره مرکز تحقیقات مغزواعصاب و روان

گروه پزشکان مغزواعصاب جایروس از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی جایروس با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب فعال دیگر در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد. ---------------------------------------- برای دیدن نشانی و اطلاعات تمام شعب تهران و شهرستانها، اینجا کلیک کنید

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه