خانه / اختلالات خواب / آپنه خواب / اختلالات خواب را جدی بگیرید

اختلالات خواب را جدی بگیرید

اختلالات خواب را جدی بگیرید

اختلالات خواب را جدی بگیرید

اختلالات خواب چیست؟

این شرایط بر روی میزان و چگونگی خواب شما تاثیر می گذارد. اختلالات خواب ممکن است به عادت های نادرستی مربوط شود که باعث بیدار ماندن شما می شود یا مشکلات جسمی که چرخه خواب را خراب می کنند. اگر صبح ها پس از بیدار شدن احساس خواب آلودگی می کنید، به پزشک مراجعه کنید. کم خوابی یک مشکل جدی است که سلامت جسمی شما را تهدید می کند.

خطرات نخوابیدن

کم خوابی بر روی هر بخشی از زندگی شما تاثیر می گذارد. کم خوابی باعث تصادفات اتومبیل، مشکل در روابط، عملکرد ضعیف شغلی، آسیب های ناشی از کار، مشکل در حافظه و اختلالات خلقی می شود. بررسی های اخیر نیز نشان داده اند که اختلالات خواب باعث بروز مشکلات قلبی، چاقی و دیابت می شود.

علائم اختلالات خواب

علائم اختلالات خواب بستگی به نوع اختلال بروز کرده دارد، اما ممکن است دچار مشکلات زیر شوید:

  • در طول روز احساس خواب آلودگی می کنید.
  • برای به خواب رفتن یا تداوم خواب دچار مشکل هستید.
  • خر و پف می کنید.
  • دچار وقفه های تنفسی در خواب می شوید (آپنه خواب)
  • در پاهای خود احساس ناراحتی دارید و تمایل به حرکت دادن آنها دارید (سندروم پای بیقرار).

چرخه خواب

خواب به دو شکل است: REM و NREM. در زمان REM (حرکات سریع چشم ها) رویاها اتفاق می افتند. این مرحله 25 درصد از خواب شما را در بر می گیرد و در هنگام صبح طولانی تر است. استراحت در مرحله NREM اتفاق می افتد که دارای 4 رحله است، که مرحله اول آن سبک و مرحله 4 آن عمیق تر است. اختلالات خواب این چرخه های طبیعی را بر هم می زنند و مانع استراحت کافی شبانه می شوند.

 

درادامه:چه میزان خواب لازم است؟

مرکز تخصصی فیزیوتراپی و توانبخشی شایگان مهر

درباره سمیه محمدی

گروه پزشکان آلومینا از سال 1388 با ترکیبی از اساتید دانشگاه و مجرب ترین کادر درمان حیطه مغز و اعصاب و روان کار خود را آغاز نموده است. این مجموعه تخصصی متشکل از پزشکان متخصص مغز و اعصاب، اعصاب و روان (روانپزشک)، روانشناس ، روان درمانگر، نوروتراپیست ،گفتار درمانگر،کاردرمانگر،فیزیوتراپیست و.... با هدف ارائه خدمات تشخیصی، درمانی و بازتوانی در جهت ارتقا توانمندی ها و تسریع تشخیص و بهبود اختلالات مرتبط در حیطه اعصاب، روانشناسی و روانپزشکی و با استفاده از جدیدترین تکنولوژی ها و روش های درمانی (نوروفیدبک ،بیوفیدبک، شناخت درمانی،رفتار درمانی، روان درمانی شناختی،بازی درمانی،دارو درمانی،رفتار درمانی دیالکتیکی و ...) در خدمت شما عزیزان است. مجموعه تخصصی آلومینا با 4 مطب فعال در تهران و 9 مطب در حال راه اندازی در سراسر کشور،یکی از بزرگترین مراکز درمانی اختلالات حیطه مغز و اعصاب و روان در کشور می باشد.

2 نظر

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشودفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*

عضویت در خبرنامه ثبت نام
ثبت نام شما با موفقیت انجام شد
در خبرنامه ما عضو بشید و دسترسی خودتون به اطلاعات جالب و جذاب رو راحت کنید. باقی کارها رو ما برای شما انجام میدیم. تنظیم خبرنامه خبرنامه سلامت خبرنامه مغز و اعصاب و روان خبرنامه زیبایی و تغذیه