Zoloft (زولوفت – سرترالین) همانند یک دارو نما؟ یا موثر؟

زولفت داروی افسردگی

زولوفت (سرترالین) و نکته‌ها (ی) اساسی و مهم در زمینه بکارگیری این دارو

 

زولوفت (با نام همگانی سرترالین) ۱ داروی ضد دلمردگی (افسردگی) در یک دسته از داروها بنام مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) است.

شیوه تاثیر و عمل زولوفت هنوز کاملا شناخته نشده است.

تصور میشود که اثرات مثبت این دارو در رابطه مابین سلولهای سیستم عصبی در ساختار عصبی مرکزی (CNS) و یا بازگرداندن اعتدال کیمیایی (شیمیایی) در مغز است.

در این نوشتار درباره این دارو بیشتر صحبت می‌کنیم.

 

اطلاعات با اهمیتی که بایستی پیش از بکارگیری زولوفت بدانید

 

زولوفت برای علاج دلمردگی (افسردگی) ، اختلال وسواس ، اختلال هراس، مشکلات اضطرابی، اختلال اضطراب و نگرانی بعد از سانحه (PTSD)، و اختلال ملال قبل از پریود (قاعدگی) (PMDD) استفاده میشود.

هم چنین این دارو امکان دارد جهت اهداف غیر از موردهایی که در این راهنمای دارو قید شده، استفاده میشود.

چنانچه شما چنانچه شما به سرترالین حساسیت دارید، پیموزاید مصرف میکنید، و یا چنانچه در حال درمان با با تزریق متیلن بلو هستید، از سرترالین استفاده ننمایید.

ضمنا چنانچه شما ۱ مهار کننده مونوآمین اکسیداز (MAO) در ۱۴ روز گذشته استعمال کرده اید از زولوفت استفاده ننمایید.

امکان دارد که ۱ تداخل دارویی پرخطر اتفاق بیوفتد.

بعد از توقف استعمال سرترالین، شما بایستی در کمترین حالت ۱۴ پیش از اینکه شما آغاز به استعمال مهار کننده‌های مونوآمین اکسیداز (MAO) کنید، منتظر بمانید.

مهار کننده‌های مونوآمین اکسیداز (MAO) شامل ایزوکاربوکسازید، لینزولید، فنلزین، رزاژیلین، سلژیلین و ترانیل سیپرومین هستند.

بعضی افراد برنا وقتی که برای نخستین بار از استعمال ۱ داروی ضد دلمردگی (افسردگی) استفاده میکنند، افکار خودکشی را تجربه میکنند.

در زمینه دگرگونی (تغییرات) در اخلاق و رفتار و یا نشانه‌های ایجاد شده در خلق و قوی شما هشیار باشید و هرنوع نشانه‌های یا نامطلوب‌تر شدن آن علایم را به دکتر خود، اطلاع دهید.

دکترتان می‌بایست در ویزیت‌های بسامان (منظم) توسعه شما در معالجه ارزیابی نماید.

هرنوع نشانه‌های جدید یا تشدید مانند: دگرگونی (تغییرات) در اخلاق و رفتار یا دگرگونی (تغییرات) رفتاری، پریشانی (اضطراب)، حملات هراس، مشکلات خواب، و یا چنانچه شما حس زیان پذیر بودن، تحریک پذیری، آشفتگی، خشونت، پرخاشگری، بی قراری، بیش فعالی (ذهنی یا جسمی)، بیش دلمردگی (افسردگی) یا افکار مرتبط به خودکشی یا صدمه زدن به خودتان را دارید، به دکتر خود گزارش دهید.

هرگز زولوفت را به اشخاص اندک‌تر از هجده سال سن بدون مشاوره با ۱ دکتر ندهید

زولوفت مورد پذیرش FDA برای علاج اطفال گرفتار به اختلال وسواسی- اجباری (OCD) است ولی جهت مداوای دپرشن (افسردگی) در اطفال، مورد پذیرش نیست.


بررسی یک شکایت از زولوفت:

یک مدعی در دادگاه شکایت کرد که بیمارانی که داروهای ضد افسردگی را مصرف کردند هیچ سودی بیشتر از آن هایی که دارونما(قرص های ساختگی) مصرف می کردند ،نداشتند.

خانمی که مدعی بود گفت : در طول سه سالی که Zoloft مصرف می کرده این دارو هیچ کمکی به او نکرده است.وکیل او گفت اداره دارو و غذا نباید Zoloft را تایید می کرد به این دلیل که درباره آن هیچ آزمایش بالینی منتشر نشده و اثبات نشده که به طور قابل توجهی متفاوت از دارونماست.

دارونما یک داروی ساختگی است،ماده ای بدون ماده فعال که توسط برخی از شرکت کنندگان در آزمایش های بالینی مصرف می شود تا تعیین کن که آیا دارو هدف دارد، در این مورد ZOLOFT، موثر تر است.

فایزر متهم فریب دادن بازاریابی Zoloft به عنوان یک درمان موثر برای افسردگی در حالی که می دانست این دارو در بهترین حالت از حبه قند تقریبا غیر قابل تشخیص بود.

شکایت مدعیان از شرکت سازنده زولوفت:

بیشتر آزمایش های بالینی که بر روی سودمندی Zoloftتمرکز کرده بود ثابت کردند که منفی یا بی اثر است.در بسیاری از مطالعات درباره سودمندی Zoloft ،این دارو به صورت قابل توجهی بهتر از دارونما در تخفیف علائم افسردگی نبود. در برخی موارد، دارونما نتایج بهتری از Zoloft داشت.

شرکت درباره موثر یا بی اثر بودن Zoloft می دانست.

برچسب داروی Zoloft عمدا به صورت ماهرانه تنظیم شده بود تا مصرف کنندگان و پزشکان را فریب دهد و باور کنند که این دارو در درمان افسردگی بهتر است نسبت به آن چه واقعا است.

با متقاعد کردن بیماران و پزشکان که Zoloftدر درمان افسردگی بسیار موثر  است،آن شرکت می دانست که سود بسیار زیادی بدست می آورد.

دهها میلیارد دلار از سود فروش ZOLOFT، به عنوان یک نتیجه از تلاش های این شرکت بازاریابی گسترده و فریبنده بدست آمده.

Zoloft•در سال 1991 راه اندازی شد.

از آن زمان به بعد، خرید و فروش، بیش از 30 میلیارد دلار درآمد برای این شرکت به ارمغان آورده. قبل از اینکه Zoloft در سال 2007 منقضی شود به عنوان طیف گسترده ای از جایگزین های عام ارزان تر فروخته می شد.

فروش سالانه ZOLOFT در هر سال بیش از 3 میلیارد دلار بود.حتی امروزه که جواز Zoloft باطل شده است بیش از 500 دلار فروش سالانه دارد.بیش از 20 میلیون نسخه Zoloft   و sertraline وجود دارد.

این ادعا هنوز تایید نشده است و این دارو در حال حاضر همچنان مصرف می شود.


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *