ADHD:اختلال یا تفاوت

ADHD: اختلال یا تفاوت

کلمه ی اختلال ، تصویری از بیماری یا ناتوانی جدی را برای ما ایجاد می کند، همه ی والدین دوست دارند کودک آنها با هوش ترین،با استعداد ترین و دوست داشتنی ترین دختر یا پسر در رده ی سنی خودش و در محل زندگیشان باشد. پس چرا به کودک خود برچسب ADHD را می زنند فقط به خاطر تفاوتی مثل کندتر یاد گرفتن؟

فرض کنید ما آخرین حرف ADHD یعنی D که از Disorder گرفته شده است به معنای اختلال را با Diffrence به معنای تفاوت عوض کنیم. حالا از این به بعد می توانیم بگوییم کودکی که ADHD دارد در مقایسه با کودکان دیگر برخی تفاوت های قابل توجهی در توانایی های شناختی،حساسیت های عاطفی و سطوح فعالیت دارد.

این تفاوت احتمالاً به ارث برده می شود، « مجموعه مهارت های » او با 95% از بچه های کلاس خودش متفاوت است.

ما معتقدیم، به عنوان اعضای یک جامعه، از ADHD یک هیولا ساخته ایم که به درک ما از درمان کودکانمان که می تواند مشکلات او و ما را حل کند، دامن زده است.

متاسفانه، در همه ی محیط ها بیشتر وقت و هزینه ی ما صرف آن 95% می شود. با این حال، ما می توانیم به این کودکان به جای کمک به مقابله با محیط و ضعف هایشان، با استفاده از نقاط قوت خودشان ، با موفقیت خود را با محیط انطباق دهند.
بعد از آن، ما به والدین این کودکان خواهیم گفت که کودک شما ممکن است به مداخلات روانشناختی نیز نیاز داشته باشد تا کم کم قادر باشد بر روی کارهای خسته کننده تمرکز کند و در محیط های مختلف خود کنترلی داشته باشد.

اولین گام بعد از پذیرفتن تفاوت کودکتان با کودک دیگر این است که برای رهایی از این وضعیت دشوار، با نگاه مثبت به حذف تفاوت ها فکر کنید.

کودک مبتلا به ADHD برای درمان به یک رویکرد تیمی نیاز دارد که اغلب ممکن است برای بیش از چند سال نیز نیاز باشد.

این تیم شامل خانواده، درمانگران، معلمان و البته خود کودک می باشد.
مداخلات روانشناختی مؤثر عبارتند از آموزش والدین،اصلاح رفتار، درمان شناختی – رفتاری، آموزش مهارت های اجتماعی، تمرین های ریلکسیشن و تمرینات ذهنی برای بهبود عملکرد های شناختی.
تحقیقات نشان می دهد که مداخلات فوق زمانی مؤثرتر بوده اند که خانواده ها نیز با کودکان کار می کنند.

برچسب ADHD گرفتن کودکان از یک طرف می تواند لعن و نفرین باشد و از یک طرف می تواند یک فرصت برای بهتر کردن اوضاع باشد.

اساسی ترین اصل درمان شناختی رفتاری این است که آنچه ما فکر می کنیم تعیین کننده ی احساس ما می باشد و آن نیز تعیین می کند که ما چه رفتاری داشته باشیم.
اگر ما می خواهیم احساس خودمان را تغییر دهیم و متعاقب احساساتمان درست رفتار کنیم، نیاز است که درست فکر کنیم.ADHD: فکر کنیم یک فرصت است.

 

ارائه خدمات درمان غیردارویی و نوروفیدبک در مرکز سلامت روان رستا-آلومینا در کرج

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

1 دیدگاه دربارهٔ «ADHD:اختلال یا تفاوت»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *