9 رهنمود روانشناسانه برای یک زندگی زناشویی مناسب

رابطه جنسی در میانسالی 1

1. سعی کنید در هنگام شروع زندگی مشترک از خانواده ای که در آن بزرگ شده اید از لحاظ احساسی جدا شوید و از لحاظ عاطفی به یک استقلال دست پیدا کنید. البته این بدین معنا نیست که با خانواده ی خود کلاً بیگانه شوید بلکه این جدایی باید در حدی باشد که شما از لحاظ هویتی ،به هویتی مستقل از هویت والدین ،خواهر و برادران دست پیدا کنید.

2. احساس همدلی و صمیمیت مشترک را بین خود و همسرتان ایجاد کنید و همچنین از ویژگی های شخصیتی خود هم در زندگی مشترک غافل نشوید.

3. یک رابطه ی جنسی کافی و لذت بخش را در زندگی داشته باشید، و اجازه ندهید مسائل دیگر از جمله مسائل محیط کار و خانه به آن لطمه بزند.

4. اگر صاحب فرزند شدید، نقش های والدینی و تربیتی کودک خود را بپذیرید و در تربیت فرزندان قاطع باشید، و این را در نظر داشته باشید که پس از ورود بچه به خانواده، آن فضای زناشویی و شخصی بین شما و همسرتان همچنان حفظ شود.

5. با بحران های زندگی روبه رو شوید و سعی در تسلط بر آنها داشته باشید.

6. در مقابل دشواری ها همواره از تعهد خود در زندگی محافظت کنید، و محیط زناشویی باید محیطی امن باشد که زوج ها بتوانند در آن تفاوت ها، تعارض ها و خشم خود را کنترل کنند.

7. در کنترل مسائل خانه از شوخی و خنده استفاده کنید و از گوشه گیری و دوری بپرهیزید.

8. سبب رشد و آرامش همسرتان باشید، و نیازهای همسرتان به وابستگی و تکیه کردن بر شما را رفع کنید و به تشویق، ایجاد امید و حمایت از همسرتان بپردازید.

9. سرزندگی، سرحالی، نیرو و عشقی را که در ابتدای زندگی داشته اید همچنان سرپا نگه دارید و پس از روبه رو شدن با تغییرات ناشی از گذشت زمان اجازه ندهید علاقه تان به همسرتان کم و محسوس شود.

 

منبع :

www.APA.com

 

[divider]

 

کلینیک آلومینا مرکز فوق تخصصی پیشگیری و درمان اختلالات مغز و اعصاب و روان در ایران است.

تماس با ما


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *