6 مرحله مراقبت از خود برای برخورد با TMJD( اختلال فک )

 

TMJD

 

وقتی شما یک خمیازه می کشید و دهانتان باز میشود صدای فکتان را می شنوید و احساس می کنید که صدا می دهد ، برای بعضی افراد گاه گاهی به وجود می آید ولی رفع میشود اما در بعضی مواقع به صورت دائم باقی می ماند که می تواند نشانه ای از یک مشکل باشد و می تواند منجر به درد و ناراحتی شود.

 

فک  یکی از پیچیده ترین مفاصل در بدن شما است که به جمجه ، دهان متصل بوده و در جهات مختلف حرکت می کند و در جویدن و صحبت کردن و خمیازه کشیدن نیز این استخوان ومفصل درگیر می باشد و به عنوان کمک فنر عمل می کند.

 

چیزی که وجود دارد درد از مفصل گیج گاهی فکی می تواند روز به روز تغییر کند و در همه دوره ها می تواند یکسان نباشد  و فرد ممکن است احساس سردرد،گوش درد و گاهی دندان درد نیز داشته باشد و در جویدن دچار مشکل شود و در بعضی روزهای دیگر همه موارد دردها را با هم داشته باشد.

 

بنابراین، چگونه می توانید متوجه شوید که دچار اختلال TMJD ( اختلال گیج گاهی فکی ) شوید ؟

 

  • پیگیری نشانه ها.
  • وضعیت خود را بررسی کنید.

هرکدام از وضعیت ها که می تواند به عدم تعادل منجر شود و استرس بر عضلات پشت ، شانه ها ، گردن ، صورت و فک قرار داده شود را مورد بررسی قرار دهید.

 

  • شل کردن یا شدن . در طول روز گاهی فک را فشار دهید و دندان ها را بر روی فک فشار دهید و بعد از آن فشار را کم کنید و استراحت کنید.

 

  • آرامش. چون این فشار ها ناخود آگاه باعث خستگی در شما میشود بهتر است به فک خود کمی استراحت دهید مثلا از غذاهای نرم تر و مایعات بیشتر استفاده کنید.

 

  • تقویت . در برخی موارد، TMJD (اختلال گیج گاهی فکی ) ممکن است به علت ضعف در گروه های مختلف ماهیچه ای ایجاد شده باشد، فعالیت بدنی منظم همچنین می تواند برای استراحت و برای مقابله با استرس بهتر باشد. 

 

  • کمک گرفتن . اگر علائم باعث اذیت شما شد و در زندگی شما خلل ایجاد کرده بود با یک دندانپزشک مراجعه کنید وحتی می توانید درخواست جراحی کنید.

منبع:

chealth.canoe


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *