5 ایده برای بهبود تمرکز کودکان

5 ایده برای بهبود تمرکز کودکان

1. توجه به نیازهای فیزیولوژیکی کودک: بسیاری از کودکان و نوجوانان پس از نه ساعت خواب تمرکز بهتری دارند. بنابراین اطمینان از مدت زمان خواب آنها بسیار مهم است. کاهش مصرف قند و شیرینی و افزایش سطح پروتئین با مصرف گوشت بدون چربی، بادام و تخم مرغ باعث افزایش غلظت دوپامین، به خصوص در کودکان بی حال، و در نتیجه بالا رفتن تمرکز می شود. وقفه های متعدد و به جل در بین تمرینات نیز به این موضوع کمک می کند.

2. حذف حواس پرت کن ها : مواردیکه تمرکز کودک را به هم زده و حواس او را پرت می کنند را باید شناسایی و حذف کنید مانند : سرو صدا، حضور برخی افراد، بحث و جدل، میزان نور،خستگی و گرسنگی.

این کار باید به صورت مرتب انجام شود : گرفتن لیست و حذف موارد.

3. ایجاد فضای افزایش دهنده تمرکز: برای مثال در هنگام انجام تمرینات “موسیقی آرامی” در پس زمینه بگذارید و یا در محل تمرین تنگ ماهی قرار دهید و کلیه لامپ های فلوراسنت را نابود کنید!!!!


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

4. انجام تمرینات مرتب کردنی و چیدنی: این نوع تمرینات به تمرکز بالایی نیاز دارند. مثلا یک دستور العمل به آنها بدهید و بخواهید که حروف الفبا را بر اساس آن مرتب کرده و بچینند.

5. کشف فعالیت هایی که کودک با تمرکز انجام می دهد: تمرینات و فعالیت هایی متفاوتی انجام دهید و کودک را زیر نظر بگیرید. در کدام یک متمرکز  و در کدام یک بی حوصله است؟ این لیست به شما کمک می کند تا بتوانید موارد مشابه بیشتری پیدا کرده و با انجام فعالیتهای لذت بخش به بهبود تمرکز کودکتان کمک کنید.

 

مانند هر مهارتی، تمرکز نیز به زمان و تمرین نیاز دارد تا بهبود یافته و به مهارتی اتوماتیک تبدیل شود.

 

نگارنده: شیرین قلی زاده

 

مریم عبداللهی

مریم عبداللهی ، روانشناس و نوروتراپیست

 

[divider]

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *