4 نکته برای تغییر روش مقابله با استرس

Related image

1.هیچ چیز و هیچ کس نمی تواند شما رو مجبور به احساس خاصی کند

چگونگی احساستان و راه رویارویی با یک موقعیت یک انتخاب است.من جمله یک مشاور را یادآوری می کنم که می گفت :” تا کلید ماشینتان را به کسی ندهید، کسی نمی تواند با ناشین شما رانندگی کند”.شما نمی توانید اعمال دیگران را کنترل کنید اما می توانید در مقابل عکس المل هایتان مسئول باشید.

یک دعای آرامش بخش می گوید :” خدایا به من آرامش بده تا قبول کنم آنچه را نمی توانم تغییر دهم، شجاعت بده تا تغییر دهم آنچه را می توانم و به من بینشی عطا کن تا فرق میان این دو را متوجه گردم”. پذیرش این موضوع می تواند مرهم بزرگی بر استرس باشد. به موقعیت نگاه کنید و از خودتان بپرسید:” آیا می توتنم تغییری ایجاد کنم؟” اگر جواب مثبت بود شروع به گشتن برای راهی کنید تا تغییر مثبتی ایجاد کنید.

اگر موقعیت غیر قابل تغییر بود، مثل بیماری یا وضع اقتصادی، وضع موجود را بپذیرید. پذیرفتن به معنای بیخیال شدن نیست. با پذیرفتم موقعیت و جستجوی راهی برای مقابله با چیزی که نمی شود آن را تغییر داد، استرس می تواند به شدت کاهش یابد.

 

Related image

2. تغییر نگرش با قدردانی

نگرش ما تاثیر بسزایی بر نوع برخورد ما با موقعیت دارد. نگرش منفی روی سلامت جسمی، ذهنی و روحی تاثیر می گذارد.

وقتی در یک موقعیت استرس زا خاص هستید برای تبدیل نگرش به قدردانی تلاش کنید. وقتی برای یک جلسه دیرتان شده است چون در ترافیک گیر کرده اید، نگرشتان را عوض کنید. به جای درماندگی به خاطر ترافیک، چیزی برای قدردانی پیدا کنید. به اطراف نگاه کنید و به تمام چیزهایی که می توانید برایشان متشکر باشید فکر کنید. گاهی اوقات می توانید قدردانی را در چیزهای بسیار کوچک پیدا کنید. شما می توانید برای زندگی، سلامتی، توانایی، دوستان، خاواده، طبیعت و … شکرگذار باشید.تمرکز روی قدردانی قطعاٌ می تواند نگرشتان را عوض کند.

 

 

Related image

3.آرامش، آرامش، آرامش

در میان تکاپوی روزانه زندگی، گاهی اوقات یادمان می رود که مراقب خودمان باشیم. اگر ما به خودمان کمک نکنیم، چگونه می خواهیم کمک خوبی برای دیگران باشیم؟ تمدد اعصاب بدن، ذهن و روح را شاداب می کند و به ما ابزار مناسب تری برای مواجهه با موقعیت های همراه با استرس می دهد.

سعی کنید کاری که انجام آن باعث لذت و خوشحالیتان می شود پیدا کنید و هر روز آن را انجام دهید. سعی کنید یک زمان تعیین شده همیشگی برای آن پیدا کنید. خیلی از مردم می گویند که برای تمدد اعصاب وقت ندارند، اما تمدد اعصاب نیاز به زمان مجزایی ندارد. تمدد اعصاب می تواند شامل بازه های 5 تا 10 دقیقه زمانی همراه با تمرین های تنفسی یا تماشای سریال مورد علاقه تان به مدت 30 دقیقه باشد. تمدد اعصاب همچنین می توتند شامل ارتباط با افراد مثبت نیز باشد.

Related image

 

4.به تصویر بزرگ نگاه کن(دید کلی داشته باش)

موقعیت استرس زای خود را از دید کلی نگاه کنید. از خودتان بپرسید اهمیت این موضوع چقدر است و آیا مدت زمان طولانی ادامه خواهد داشت؟ اگر جواب منفی است، پس ارزش زمان و وقت شما را ندارد.

استرس نباید یک قسمت از زندگی شما باشد. مدیریت استرس موفق، درباره یادگیری چگونگی و زمان به دست گرفتن کنترل اوضاع است.مهم این است که به یاد داشته باشید شما هستید که کنترل میکنید استرس چگونه بر شما تاثیر بگذارد. می توانید شما استرس را کنترل کنید و یا بگذارید استرس شما را کنترل کند.

گرد آورنده و مترجم : کیانوش محسنی زاده

خدمات تخصصی بازی درمانی،موسیقی درمان
ی و نمایش درمانی خلاق در مرکز آلومینا ارائه می گردد

جهت اطلاعات بیشتر و گرفتن وقت قبلی به صفحه ی تماس با ما مراجعه فرمایید


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

1 دیدگاه دربارهٔ «4 نکته برای تغییر روش مقابله با استرس»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *