درمان واژینیسموس

واژینیسم

درمان واژینیسموس به مقدار قابل توجهی، بستگی به علت وقوع واژینیسموس آن دارد.

اگر این مشکل یک دلیل مشخص، مانند عفونت یا وجود اعصاب فوق العاده حساس در این ناحیه، دارد، می تواند همزمان با درمان واژینیسم درمان شود.

اگر دلیل واژینیسموس خیلی واضح نیست، احتمالا برای برطرف کردن آن، تکنیک هایی به شما آموزش داده خواهد شد.

درمان از طریق رابطه ی جنسی

یک متخصص در روان درمانی رابطه ی جنسی به شما پیشنهاد داشتن رابطه ی جنسی همراه با مشاوره یا رفتار درمانی را خواهد داد. این روش های درمانی می تواند هر گونه مسئله ی روانشناسی، مانند ترس یا اضطراب، را بررسی کند، با هرگونه باور غیرمنطقی و غلط در مورد روابط جنسی در شما مقابله کند و حتی ار لازم باشد آموزش هایی در این خصوص به شما ارائه دهد.

علاوه بر این متخصص می تواند با شما در مورد تکنیک هایی صحبت کند که بتوانید از طریق آنها بسته شدن غیرارادی واژن را متوقف کنید، به عنوان مثال استفاده از تمرین دهنده های واژن و یا ورزش های لگن.

تمرین دهنده های واژن

تمرین دهنده ی واژن

تمرین دهنده های واژن به فرد کمک می کند تا ماهیچه های این ناحیه را در صورت ورود تدریجی چیزی به درون آن، شل نگاه دارد.  این تمرین دهنده ها مجموعه ای از چهار شی صاف و پلاستیکی به شکل آلت تناسلی و در اندازه های مختلف می باشند که می توانند در خانه مورد استفاده قرار بگیرند.

اولین بار کوچکترین آن، در صورت نیاز با روغن، استفاده می شود. زمانی که فرد با وارد شدن این سایز به واژن خود مشکلی نداشت، می تواند به استفاده از دومین اندازه در این مجموعه اقدام کند و به همین صورت ادامه دهد. مهم نیست انجام این فرایند چند روز، چند هفته یا چند ماه طول می کشد.

تمرین دهنده های واژن برای کشیدن واژن که خیلی تنگ شده استفاده نمی شوند. خانم هایی که دچار واژینیسموس هستند، در واقع دارای اندازه ی طبیعی در واژن خود می باشند. این تمرین دهنده ها روشی هستند برای کمک به واژن در قبول نفوذ یک جسم خارجی بدون اینکه به طور خودکار بسته شود. البته در صورت تمایل فرد می تواند به جای این آموزش دهنده ها از انگشت های خود نیز استفاده کند.

آرامش و لمس کردن

حفظ آرامش و انجام برخی تمرینات ورزشی هم می توانند موثر باشند. دوش گرفتن، ماساژ بدن و تمرینات تنفسی راه های خوبی برای حفظ آرامش و شل شدن بدن هستند.

پزشک ممکن است تکنیک هایی با عنوان آرامش پیشرونده نیز به فرد آموزش دهد. این تکنیک ها این شامل شل و سفت کردن عضلات مختلف بدن با یک نظم خاص می شوند. از طریق این تکنیک ها فرد می تواند قبل از وارد شدن هر چیزی به داخل واژن خود، عضلات کف لگن را سفت و شل کند.

اگر فرد به مرحله ای رسید که توانست انگشت خود را داخل واژن خود قرار دهد، می تواند از تامپون استفاده کند. بسیار مهم است که از تمام این موارد به آرامی استفاده شود و وقتی فرد برای برقراری رابطه ی جنسی آماده است، قبل از دخول اطمینان حاصل کند که کاملا تحریک شده است.

تمرینات کف لگن

فیزیوتراپیست می تواند به شما تمرین های مربوط به کف لگن آموزش دهد، تمریناتی مانند فشار دادن و آزاد کردن ماهیچه های کف لگن که می توانند به شما کمک کنند تا به ماهیچه های خود کنترل داشته باشید، در نتیجه کسی که این تمرینات را انجام می دهد می تواند از بسته شدن غیرارادی ماهیچه های واژن جلوگیری کند.

این تمرین ها معمولا در زمان استفاده از تمرین دهنده های واژن استفاده می شوند.

گاهی تکنیکی به نام بیوفیدبک نیز پیشنهاد می شود. یک پروب کوچک وارد واژن شده که ورود آن و فیدبک مربوط به آن و چگونگی انجام تمرینات کنترل می شوند. این پروب جمع شدن ماهیچه ها را احساس کرده و اطلاعات را به مانیتور می فرستد.

به هرحال تکنیک بیوفیدبک همیشه در دسترس نیست و برخی پزشکان این روش را بسیار موثر نمی دانند.

تمرکز حسی

واژینیسم1

فرد می تواند با همسر خود تمرکز حسی انجام دهد. تمرکز حسی نوعی درمان از طریق رابطه ی جنسی است که زن و شوهر می توانند با هماهنگی یکدیگر این رابطه را داشته باشند. این رابطه به این صورت شروع می شود که هر دو نفر با هم توافق می کنند تا برای مدتی رابطه ی جنسی نداشته باشند. در طول این مدت می توانند یکدیگر را لمس کنند، اما ناحیه ی واژن خانم ( یا سینه ی وی) لمس نمی شود. هدف از این کار این است که بدن نداشتن رابطه ی جنسی را تشخیص دهد.

پس از اتمام زمان توافق شده، می توان لمس کردن نواحی واژینال را آغاز کرد که در نهایت باید به رابطه ی جنسی کامل و دخول بینجامد.

جراحی

موارد کمی در این نوع بیماری به جراحی نیاز پیدا می کنند. به هرحال اگر مشکلات فیزیکی منجر به داشتن یک رابطه ی جنسی دردناک شود و با واژینیسموس نیز ارتباط دارد، جراحی می تواند موثر باشد.

درمان اندومتریوز

اندومتریوز یکی از مشکلاتی است که درمان آن به جراحی می انجامد، این بیماری به این صورت است که در هنگام برقراری رابطه ی جنسی فرد احساس درد شدید در ناحیه ی لگن می کند.

اندومتریوز باعث می شود که تکه های کوچکی از پوشش داخلی رحم به خارج رحم رشد کنند. جراحی می تواند این بافت ها را از بین ببرد.

بزرگ کردن واژن

جراحی گاهی برای بزرگ کردن واژن استفاده می شود. اگر به عنوان مثال جراحی قبل محل زخم و یا بافتی را به جا گذاشته باشد که واژن فرد را مسدود کرده باشد، جراحی برای بزرگ کردن واژن مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان مثال اپی زیاتومی در زمان تولد نوزاد.

طی یک عمل کوچک می توان بافت های زخمی را حذف کرد. این عمل شامل برش منظمی از بافت زخم و دوخت لبه های منظم با استفاده از نخ های قابل جذب بخیه می باشد. این عمل با یک بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود.


تیم درمانگران جنسی و زوجین درجایروس

 

دکتر سینا قاسمی

روانپزشک و روان درمانگر، متخصص روانپزشکی و درمانگر ویژه فوق تخصصی در حیطه زوج درمانی و اختلالات جنسی زنان و مردان

 

مریم عبداللهی 

روانشناس ،نوروتراپیست،رفتاردرمانگر بهداشت و رفتار جنسی با سابقه درخشان و موفقیت  در درمان  واژینیسموس

روان درمانگر اختلالات جنسی ( مشکلات میل جنسی، واژینیسموس و مشکلات روابط زناشویی)


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

6 دیدگاه دربارهٔ «درمان واژینیسموس»

 1. سلام برای درمان وازینیسموس پزشک در کرج معرفی کنید من درمان انجام دادم و ب نتیجه نرسیدم نیاز دارم از نطر روح و روان درمان بشن

  1. دپارتمان ارجاع تخصصی و سوالات

   سلام دوست عزیز
   مجموعه جایروس کلینیک در حال حاضر مرکز فعالی در کرج ندارد. در صورت تمایل با دپارتمان روانپزشکی تهران، تماس بگیرید و از دکتر ابریشمی و یا دکتر سینا قاسمی (روانپزشک و سکس تراپیست) تایم ویزیت اخذ نمایید.

 2. سلام
  برای درمان واژینیسموس یک پزشک خوب معرفی کنید
  اگه میشه به آدرس ایمیلم بفرستید
  با تشکر

 3. سلام باعرض ادب و احترام خدمت شما؛
  خدمت شما عارض باشم که بنده ازدواج کردم و دوتا بچه دارم دوتاشم پسرن حالا بعد از هشت سال ازدواج حدودای شیش وهفت ماهی هست که همسرم میل جنسی نداره وهمبستر نمیشیم باهم چن باری هم به دکتر ماما بردم ولی متاسفانه اثر بخش نبوده و همسرم این بی اهمیتی نسبت به من شوهرش نمیتونه تحمل کنه ومیخواد ازم طلاق بگیره ومن نمیخوام چون دوسش دارم ونمیخوام خانوادمون بهم بریزه و بچه هامون دربه در بشن.ازتون خواهشمندم راهنماییم کنین .اصالتا ماساکن اراک هستیم ولی برای حل این مشکل هر جا که باشه خدمت میرسیم. از پاسخگویی شما بی نهایت سپاسگذارم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *