Deprecated: تابع Elementor\DB::is_built_with_elementor از نگارش 3.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor() استفاده نمایید. in /home/gyrusclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
چطور متوجه شویم که اختلال وسواس فکری – عملی داریم یا نه ؟ - جایروس | بهترین متخصص مغز و اعصاب | متخصص روانپزشکی | تست خواب

چطور متوجه شویم که اختلال وسواس فکری – عملی داریم یا نه ؟

 

 

OCD یا اختلال وسواس فکری – عملی سومین اختلال شایع روانی در آمریکا است و این بیماری بیشتر از بیماری آسم است. آیا ممکن است این اختلال در شما هم باشد ؟ برای اینکه مطمئن شوید متن پایین را بخوانید.

گام هاعلائم وسواس

-انجام کارهای تشریفاتی و تکراری. آیا شما مجبورید که همه کارها را 5 بار انجام دهید ( مثلاً استفاده از 5 دستمال کاغذی در دستشویی )، یا همیشه نیاز به این دارید که همچی خیلی تمیز باشد ؟ و یا تفکرات تشربفاتی دارید ؟ مثلاً تکرار عبارات یا چیزهایی در دستتان ؟ این ها نشانه هایی از OCD هستند.

– داشتن ترس از از اینکه به احساسات کسی آسیب بزنید. یا  ترس از اینکه اعمال شما پذیرفته نشود ؟ یا ترس از شکست، از دست دادن، یا عدم تکمیل کاری ؟

– نیاز به رسیدن به کمال هر چیزی، رسیدن به بالاترین سطح ممکن. مثلاً میز شما باید مرتب و کاملاً سازمان یافته باشد. مثلاً وقتی آستین پیراهنتان را بالا می زنید اندازه هر دو آستین باید دقیقاً یکسان باشد.

– همیشه همه چیز را بررسی می کنید. نه فقط دوبار چک کردن. اما مثلاً با اینکه چراغ های منزلتان را خاموش می کنید اما بازهم چندین بار به چک کردن آنها می پردازید. اگر مثلاً برای اینکه مطمئن شوید گاز منزلتان خاموش است دست تان را روی آن می گیرید، یا اگر هنگامی که کتابی از کتابخانه می گیرید چندین بار چک می کنید تا ببینید که کتاب را درست قرض گرفته اید، احتمالاً دارای اختلال OCD هستید.

– افکار ناخوانده به ذهنتان وارد می شود. آیا شما همیشه افکار ناخوانده دارید که به ذهنتان وارد می شود. ( مثلاً بهترین دوستم ممکن است در حین رانندگی تصادف کند ) ؟ افکاری که مثلاً این مضمون را برساند که ممکن است شما و یا دیگران کشته شوند، افکاری مبنی بر اینکه مثلاً شاید کسانی شما را دوست نداشته باشند. البته این نکته را هم باید بگویم که بین افکار خودکشی و افکار خودکشی در OCD تفاوت وجود دارد.

منبع :

WWW. WIKIHOW.COM

مصطفی رستمی

 مصطفی رستمی ، کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

انواع درمان های دارویی و غیر دارویی برای اختلال وسواس فکری و عملی در مرکز تخصصی آلومینا امکان پذیر می باشد

تماس با ما 

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x