10 راهنمایی برای مطالعه در دقایق آخر قبل از امتحان

 آیا کودک شما نیز در آماده شدن برای آزمون مشکل دارد؟ در اینجا 10 راهکار به شما ارائه می شود که می توانید در کودک خود انگیزه لازم در آخرین لحظات مانده به آزمون  و آماده شدن برای سخت ترین امتحان را ایجاد کنید. با راهنمائی صحیح کودکتان می توانید او را به موفق شدن در امتحان هدایت کنید.

10 راهکار برای روزهای آخر قبل از امتحان

1)      تمرینات سال گذشته را حل کنید.

برگه های امتحانی سال گذشته را پیدا کنید و با کودک خود آنها را تمرین کنید، سوالاتی در سالهای قبل آمده است برای تمرین در لحظات آخر هم برای سنجش سطح دانش کودک و هم برای آشنا شدن با سوالات و آماده شدن برای جو امتحان بسیار کمک کننده می باشد.

سوالاتی را که در جوابگویی به آنها مشکل دارد علامت گذاری کنید و بیشتر روی آن موارد تمرین کنید.

2)      به نکات مهم و کلیدی توجه داشته باشید.

به هنگام مطالعه راهنمائی کنید کودک برداشت خود از مطلب را در گوشه ی کتاب یادداشت کنید و هنگام مرور آنها را بخواند یا زیر نکات مهم خط بکشد و در لحظات پایانی فقط آنها را بخواند.

3)      هوشمندانه مطالعه کند.

اینکه دوباره از اول همه ی مطالب را بخواند اتلاف وقت خواهد بود کودک نمی تواند همه ی این موارد را دوباره به ذهن بسپارد و قطعاً حجم وسیعی از اطلاعات او را بیشتر سر در گم خواهد کرد  بنابراین به او یاد دهید فقط روی نکات مهم که می تواند سوال امتحان باشد تمرکز کند.

4)      استفاده از یادداشت هایش به عنوان داستان زمان خواب.

به یاد دهید هر شب قبل از خواب ، یادداشت های خود را مرور کند، خودش یک سوال انتخاب کند و سعی کند کتاب را ببندد و پاسخ دهد.

5)       درخواست کنید تا کلاس جبرانی بگذارند.

اگر این امکان وجود دارد، با معلم تماس بگیرید و بخواهید یک جلسه ی رفع اشکال برای کودکان بگذارد، به این نحو که هر کس در هر زمینه ای که مشکل دارد می تواند در آن جلسه بپرسد. معلمان از راهنمائی کودکان و این تمایل شما حتماً استقبال خواهند کرد.

6)      به کودک یاد دهید می تواند نقش معلم را بازی کند.

مثلاً هر بار با 2 یا 3 تا از دوستان خود قرار بگذارند و هر بار یکی از آنها معلم شود و مطلبی را درس بدهد. این کار در عین حال که سرگرم کننده است ؛ مهارتهای گفتاری و اجتماعی کودک را تقویت می کند و اعتماد به نفس او را بالا می برد، علاوه بر این آنها از هم دیگر بیشتر یاد می گیرند و رفع اشکال می کنند.

7)      خودکار قرمز را به همراه داشته باشند.

کتاب های تمرین برای کودک خود تهیه کنید و از او بخواهید مسائل مشابه خارج از کتاب درسی را حل کند و هر کجا که مشکل داشت با خودکار قرمز علامت بزنید تا فراموش نشود که در آن زمینه بیشتر باید تمرین کند یا رفع اشکال کند.

8)      تمرین و تمرین تمرین

تنها راه اینکه کودک بتواند در ریاضی بهتر عمل کند این است که به طور منظم و روزانه معادلات ریاضی را حل کند، باید به کودک خود آموزش دهید که نترسد و  بگوید که یاد نگرفته است و نیاز به توضیح بیشتری دارد.

9)      سوالات را از نو حل کنید.

سوالاتی را قبلاً حل کرده اید از نو حل کنید تا مطمئن شوید در آنها هیچ مشکلی ندارد، این کار سبب می شود کودک اعتماد به نفس خوبی پیدا کند. سوالات را درست انتخاب کنید اگر کودک شما در جبر مشکل دارد تمریناتی در این زمینه حل کنید و درکنار آن  یک تمرین به او بدهید که می تواند جواب دهد. او را متوجه کنید که نا امید نشود او فقط در برخی زمینه ها فقط باید بیشتر تلاش کند، همین.

10)  با کودک خود ارتباط برقرار کنید.

اکثر والدین بیش از حد روی عملکرد تحصیلی کودک تمرکز دارند، فراموش نکنید که بر روی آرامش روانی او نیز باید تمرکز کنید. آنها باید بتوانند عواطف و احساسات خود را با شما در میان بگذارند. در این مواقع است که می توانید به سطح استرس آنها پی ببرید و از آنها حمایت کنید. وقتی ذهن کودک آرام  باشد و به لحاظ جسمی نیز مشکلی نداشته باشد قطعاً بهتر عمل خواهد کرد.

منبع:

theasianparent

ترجمه: رویا عباسی- کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی

0 0 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

به دلیل شیوع کرونا، مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

 

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

 


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


 

عضویت
Notify of
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x