یکی از دلایل بیش فعالی کشف شد – بهترین مرکز درمان بیش فعالی در تهران

یکی از دلایل بیش فعالی کشف شد 

 

یک مطالعه جدید نشان می دهد زنان بارداری که در دوران بارداری و در کل سیستم زندگی شان  از  سیگار استفاده می کنند بیشتر احتمال دارد که کودکان مبتلا به اختلال کمبود توجه / بیش فعالی (ADHD) داشته باشند.

محققان در Pediatrics گزارش دادند که سطح نیکوتین بالا در خون زنان باردار، خطر ابتلای فرزند او به تشخیص ADHD بیشتر است.

این مطالعه اولین تحقیق برای پیدا کردن ارتباط بین اختلال بیش فعالی – نقص توجه (ADHD) و نیکوتین در داخل رحم مادر می باشد ،تحقیقات قبلی وابسته به گزارش خود مادران  سیگاری، به جای اندازه گیری میزان واقعی نیکوتین در خون مادران باردار بوده است .

 

دکتر آلن س. براون، استاد روانپزشکی و اپیدمیولوژی در دانشگاه کلمبیا در شهر نیویورک بیان کرده است :


اگر به دنبالی راهی برای افزایش هوش و حافظه و بهبود عملکرد مغزتان هستید، دوره تقویت هوش و تقویت حافظه دکتر مصطفی امیری را از دست ندهید.

تقویت هوش


 

ما در یک نمونه بزرگ در سراسر کشور متوجه شدیم که مادرانی که در دوران بارداری سیگار می کشند و به ویژه کسانی که سیگار های سنگین داشتند، فرزندان خود را با خطر نسبتا بالایی برای ADHD داشتند.”

 

در همه مراحل تشخیص ، درمان دارویی و غیردارویی اختلال بیش فعالی – نقص توجه با شما عزیزان هستیم 

 

“این یافته پس از آن بود که ما برای بسیاری از متغیرهای بالقوه که ممکن است برای این ارتباط حساب شود، کنترل شد.”

براون و همکارانش خاطر نشان می کنند: گزارش سال 2018 دولت میزان مصرف سیگار را در زنان باردار که در سال 2016 در ایالات متحده آمریکا به دنیا آمده است، در نرخ 7/2 درصد قرار داده است. در فنلاند نرخ مشابه است .

محققان توانستند اطلاعاتی در مورد میزان نیکوتین زنان باردار را از طریق Cohorort Maternity Finish بدست آورند که نمونه های سرم اوایل بارداری را از بیش از 950،000 زن فنلاند جمع آوری کرده است.

محققان برای مطالعه جدید، داده های مربوط به 1079 کودک متولد شده بین سال های 1998 تا 1999 که با ADHD تشخیص داده شده بودند و 1079 مورد “کنترل” که سازگار با سن داشتند، در چنین شرایطی نبودند.

این مطالعه نشان داد که مادران بچه های مبتلا به ADHD تشخیص متوسط کتینین خون شان  بیش از دو برابر مادران با کودکان معمولی  است.

و افزایش سطح کتینین در نمونه های مادران با افزایش خطر ابتلا به ADHD در کودکان همراه بود.

محققان بر این باورند که مادران با بالاترین میزان قرارگیری در معرض نیکوتین، 2.21 برابر بیشتر از افرادی هستند که با پایین ترین سطح فرزند مبتلا به ADHD تشخیص داده می شوند.

هنگامی که محققان این جفت ها را به 10 گروه تقسیم می کردند، آنها دریافتند که مادرانی که بیشترین میزان قرار گرفتن در معرض نیکوتین را دارند، 3.34 برابر بیشتر از افرادی هستند که دارای کمترین میزان کتینین برای داشتن فرزند مبتلا به ADHD دارند.

 

براون مطمئن نیست که سیگار کشیدن مادر چه تاثیری بر روی کودک مبتلا به ADHD داشته باشد، اما می گوید: “ما می توانیم اندکی پیش بینی کنیم چون می دانیم که نیکوتین از جفت عبور می کند و در مطالعات حیوانی به افزایش فعالیت حرکتی مرتبط است. ”

 

هاموند افزود: یکی از ویژگی های “قانع کننده” گزارش جدید این است که خطر ابتلا به ADHD با افزایش سطح نیکوتین مواجه است. “سایر مطالعات این دوز پاسخ را به همان شیوه نشان نداده اند.”

هاموند گفت: مدل های حیوانی پیشنهاد کرده اند که نیکوتین بر مدارهای در حال رشد مغز تأثیر می گذارد و باعث کاهش ارتباط بین مناطق مغز با توجه به تنظیمات هیجانی و توجه به مقررات جسمانی و عاطفی می شود. وی افزود: “این مطالعات نشان می دهد که کنترل ناخوشایندی در برابر پاسخ های پاداش و مراکز پردازش عاطفی از بین رفته است.”

 

منبع 

روانشناس

  • مریم عبداللهی 
  • روانشناس و نوروتراپیست
  • درمانگر تخصصی کودک

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *