Deprecated: تابع Elementor\DB::is_built_with_elementor از نگارش 3.2.0 منسوخ شده است! به جای آن از Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor() استفاده نمایید. in /home/gyrusclinic/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
کودکان بیش فعال و نوروفیدبک - جایروس | بهترین متخصص مغز و اعصاب | متخصص روانپزشکی | تست خواب

کودکان بیش فعال و نوروفیدبک

بیش فعالی و نوروفیدبک0

تحقیقات جدید نشان می دهد که کودکان مبتلا به نقص توجه یا بیش فعالی (ADHD) می توانند در طول مدرسه از نوعی آموزش بهره مند شوند که برامواج مغزی آنها نظارت شده و به بهبود توجه کمک می کند.

این تحقیق شامل 104 کودک مبتلا به ADHD در مدارس ابتدایی می شود که به طور تصادفی به سه گروه مختلف اختصاص داده می شوند: گروه کنترل امواج مغز (نوروفیدبک)، گروه آموزش شناخت و توجه و گروه کنترل. این دانش آموزان هر هفته سه جلسه 45 دقیقه ای از آموزش نوروفیدبک یا آموزش توجه شناختی دریافت می کردند، در حالیکه گروه سوم، یعنی گروه کنترل تحت درمان قرار نمی گرفتند. 6 ماه بعد محققان پرسشنامه های تکمیل شده توسط والدین کودکان را بررسی کردند و مشاهداتی از کلاس ها نیز توسط محققانی انجام شد که نمی دانستند کدام یک از کودکان تحت درمان قرار گرفته اند.

بیش فعالی

نوروفیدبک شامل اندازه گیری و گرفتن بازخورد از فعالیت های امواج مغزی کودک می باشد، زمانی که کودک در حال بازی کردن است یا بر روی یک بازی کامپیوتری تمرکز کرده است. از کودک خواسته می شود که بر روی موضوعی تمرکز کند که بازخورد آن از طریق نشان داده می شود.

آموزش شناختی شامل برنامه کامپیوتری است که دانش آموز را در بازی ها یا فعالیت هایی درگیر می کند که توجه را تقویت می کند.

تیم تحقیقاتی دریافت که کودکانی که تحت آموزش های نوروفیدبک قرار گرفتند، در مقایسه با دو گروه دیگر، بهبود بیشتری در علائم ADHD نشان دادند. این کودکان بهبود چشمگیری در توجه و فعالیت های اجرایی از خود نشان دادند. این بررسی نشان می دهد که نوروفیدبک موثر است و بهتر است در مدارس مورد استفاده قرار گیرد. بهبود در گروه آموزش توجه شناختی نیز مشاهده می شد، اما میزان آن به اندازه گرو نوروفیدبک نبود.

محققان خاطر نشان کردند که حدود 50 درصد از کودکان در آغاز این تحقیقات از داروهای رایج مربوط به ADHD استفاده می کردند. 6 ماه بعد میزان این دارو در گروه پی که تحت درمان نوروفیدبک بودند، تغییر نکرد، اما در دو گروه دیگر میزان مصرف دارو افزایش یافت که انتظار محققان تغییر رفتار کودک بود.

گرد آورنده: سمیه محمدی

کلینیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

0 0 votes
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

4 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
پریتا

سلام آیا نوروفید بک برای فوبی اجتماعی موثر است

به تنهایی خیر

شبنم

سلام ایا نوروفیدبک برای کاهش دردهای عصبی میتواند اثر داشته باشد؟؟

4
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x