کنجکاوی جنسی در کودکان چه موقع اتفاق می افتد؟

کنجکاوی جنسی

 

این مرحله جزئی  از رشد طبیعی کودک شما است و نباید با این مساله به عنوان یک تابو و عملی زشت برخورد کنید و کودک را تنبیه کنید.

فروید معتقد بود در این مرحله هر دوجنس از سن 3 تا 6 سالگی علاقه زیادی به اندامهای تناسلی خود دارند و به دفعات زیاد استمناء می کنند .دختر و پسر ،به جنس مخالف خود علاقمند میشوند و از طریق دکتر بازی برای ارضای کنجکاوی جنسی خود، یکدیگر را معاینه می کنند.

البته باید توجه داشته باشید که بعضی از کودکان ،از استمناء به منظور رهایی از اضطرابشان استفاده می کنندو نباید با کنجکاوی جنسی اشتباه گرفته شود.

لازم به یادآوری است که طرد بیش از اندازه و نوازشگری بیش از حد باعث میشود که کودک در این مرحله باقی بماند .طرد بیش از حد در کودک باعث ایجاد خود انگاره منفی که باعث صفات منفی مانند : بیزاری از خود،سادگی و خجالتی بودن میشود.

کنجکاوی جنسی 1

نوازش بیش از حد از جانب والدین سبب میشود که ویژه گی هایی از قبیل : غرور ،پررویی و شیک پوشی را کسب کنند.

4 1 رای
امتیاز دهی به این نوشته

بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021 ☎

واحد انجام تست خواب ☎ 02122639401 ☎

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب ☎ 02122648627 ☎

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021 ☎

 واحد مغز و اعصاب و روان غرب تهران (آزادی) ☎ 02166158469 ☎


درمان بی خوابی بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

عضویت
Notify of
guest

0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظر دارید؟ سوالی دارید؟x