کمک به افراد بیش فعال برای به پایان رساندن فعالیت هایشان

 

از آنجا که  ماهیت اختلال بیش فعالی با کمبود توجه (ADHD)، به سرعت علاقه به آنچه آنها انجام می دهند را از دست میدهند ومغز انها به راحتی خسته  میشود (ترشح دوپامین در این افراد باید افزایش پیدا کند چرا که این انتقال دهنده شیمیایی در مغز آنها سطح پائینی دارد) نیاز به کمک دارند.

 

اغلب آنها با علاقه شروع به انجام کاری می کنند ولی قبل از اینکه ان کار را به پایان برسانند آن را رها می کنند و در بعضی مواقع به جلو حرکت نمی کنند.

در زیر راهنمایی هایی جهت کمک به حمایت و پایان دادن به کارهای نیمه تمام انها ارائه شده است:

 

انجام کار

 

1. انجام کار با یک دوست

این کار خیلی آسان تر و سرگرم کننده تر از این است که کاری را به تنهایی انجام دهی، ممکن است شما از عضو دیگر خانواده تان بخواهید تا در مرتب کردن لباس هایتان به شما کمک کند.

 

 2. انجام کارهای مشابه

در کنار هم کار را انجام بدهید اما کارها، مشابه نباشد،مثلا اگر در روز تعطیل یک زوج در منزل مشغول کار هستند ، هر دوی آنها کار کنند تا همدیگر را تشویق به فعالیت کنند مثلا خانم در منظم کردن کمد ها و شوهر در تمیز کردن حیاط مشغول باشند.

 

 3. مسابقه دهید

با داشتن محدودیت زمانی ،مسابقه دهید ، این یک نوع بازی است که می تواند مهیج هم باشد در حالی که کار مورد نظر نیز به اتمام می رسد.

 

 4. ایجاد یادآوری

 

برای خودتان چیزهایی را جهت یادآوری در نظر بگیرید و به ترتیب اولویت کارها را انجام دهید مثلا کارهاییرا باید بر اساس اولویت انجام دهید نوشته و جایی که مدام جلوی چشمتان است قرار دهید.

 

 5. شروع کردن های کوچک

بهتر است یک کار کوچک را در ابتدا شروع کنید که در ادامه انجام کار زود خسته نشوید، این کار یکی از راه های مدیریت مناسب است که می توانید به کاریتان رسیدگی کنید.

 

7.دانستن اینکه چه موقع باید حرکت کرد

 

گاهی اوقات، به پایان رساندن یک پروژه فقط ارزش ندارد. بلکه  بهترین چیز این است که به کاهش تلفات بپردازید و بدانید که چه موقع باید صبر کرد و چه موقع باید شروع کرد و این برنامه ریزی و آموزش را باید این افراد یاد بگیرند مثلا سرمایه گذاری اقتصاد ، دریافت گواهینامه .

 

منبع:

psychcentral.com


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *