کمبود غذایی و خستگی

کمبود غذایی و خستگی

tired fatigued headache 260x173 3 Top Nutritional Deficiencies As Fatigue Causes

شگفت آور است که بدانید کمبود غذایی پدیده ایی بسیار شایع است!!! بسیاری از بزرگسالان دچار کمبود ویتامین (K,E,A,D) و مواد معدنی ضروری، و پتاسیم هستند.

کمبود ویتامین ها و مواد معدنی، تولید انرژی در داخل سلول را کند می کند. کمبود مواد غذایی عاملی کلاسیک در ایجاد خستگی است.

3 کمبود غذایی مهم و تاثیرگذار بر خستگی عبارتند از:

  • ویتامین های گروه ب (B): ویتامین های B مواد غذایی را به انرژی تبدیل می کنند. این گروه عبارتند از  B1 (تیامین)، B2 (ریبوفلاوین)، B3 (نیاسین)، B5 (اسید پانتوتنیک)، B6، B12، اسید فولیک، بیوتین. کمبود ویتامین B12، به طور خاص، باعث خستگی بسیار قابل توجه، در 10 تا 15٪ از بزرگسالان است.
  • منیزیم: منیزیم یک ماده معدنی ضروری برای بدن انسان است. در بیش از 300 واکنش متابولیکی، به خصوص در واکنش های تولید کننده انرژی نقش کلیدی دارد. کمبود آن باعث افزایش خستگی است.
  • آنتی اکسیدان ها: آنتی اکسیدان ها ترکیبات شیمیایی هستند که رادیکال های آزاد اکسیژن را از طریق جلوگیری واکنش آنها با ترکیبات دیگر خنثی می کنند. نمونه ایی از آنتی اکسیدانها : ویتامین C و E، سلنیوم معدنی و مواد مغذی کوآنزیم Q10. کمبود آن باعث افزایش خستگی است.

[divider]

نگارنده: شیرین قلی زاده

کلنیک فوق تخصصی مغز و اعصاب و روان آلومینا

 


بزرگترین گروه فوق تخصصی پزشکان مغز و اعصاب و متخصصین روانپزشکی در ایران

 

شاید دیگر کمتر کسی اطلاع نداشته باشد که در مجموعه بزرگ پزشکان جایروس بهترین فوق تخصص های مغز و اعصاب و اعصاب و روان و برترین فارغ التحصیلان آمریکا،اسپانیا و آلمان حضور دارند و خدمات مغزواعصاب و روان که در این مجموعه ارائه می شود با کیفیت ترین در تمام ایران است!

کادر درمانی جایروس از لحاظ تخصصی در حیطه های اعصاب، در تمام کشور بی نظیر است


شماره تماس های نوبت گیری سریع

مشاوره های تلفنی و ویزیت آنلاین ویدئویی نیز ارائه می شود.

واحد مغز و اعصاب و روان ☎ 22616377_021

 واحد ویزیت متخصص اختلالات خواب و نوبت انجام تست خواب ☎ 02122648627

واحد مشاوره و روانشناسی  ☎ 22636863_021


درمان بی خوابی در منزل بدون دارو

 

اگر بی خوابی دارید، علاوه بر خدمات حضوری در کلینیک، میتوانید با تهیه دوره جامع درمان بیخوابی که توسط دکتر مصطفی امیری فلوشیپ اختلالات خواب تهیه شده است، بی خوابی تان را بدون دارو و در منزل درمان کنید.

درمان بی خوابی بدون دارو با ۱۱۳ روش علمی و خانگی (برای شروع، اینجا کلیک کنید)


درمان افسردگی بدون دارو آنلاین

اگر دچار افسردگی هستید یا میخواهید احساس شادی و لذت را در زندگی تان تقویت کنید، میتوانید بصورت حضوری توسط متخصصین روانپزشکی یا روانشناسان مجموعه جایروس ویزیت شوید و علاوه بر خدمات حضوری، میتوانید با تهیه دوره آنلاین درمان افسردگی در خانه که توسط مجموعه پزشکان جایروس تهیه شده است، افسردگی تان را در منزل و بدون دارو درمان کنید (برای دیدن ویدئو معرفی دوره، کلیک کنید)

درمان افسردگی در منزل بدون دارو (برای شروع، اینجا کلیک کنید)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *